• robin williams'ın ceheneme gidip karısıyla yaptığı konuşmada özürlerini bitirdikten sonra teşekürlere geçip en son "bir erkeğe sadece onunla beraber olmak için cehennemi cennete tercih ettirecek kadar mükemmel biri olduğun için..." şeklinde her duyduğumda tüylerimi titreştiren baba bir söz ettiği, etmekle kalmayıp bizzat yaptığı film.

türkçeye aşkın gücü olarak cevrilmiştir o ayrı...
    tabi biri "bok atmak kolay gel de sen çevir kolaysa" derse bişe diyemem o da ayrı
  • soundtrack'inde güftesi cemal safi ve bestesi selçuk tekay'a ait uşşak makamındaki vurgun adlı parça maalesef yer almamaktadır.

--- spoiler ---

robin williams için muazzez abacı'dan geliyor...

seninle cehennem ödüldür bana
    sensiz cennet bile sürgün sayılır

--- spoiler ---
  • diyaloglari, gorselligi, oyunculugu, yonetimi ile mukemmel bir film..
    --- spoiler ---
    ayrica filmin baslangicinde soyle der robin wiiliams: "gencligimde cok guzel bir kizla tanistim..." sonradan esi olacak kisinin elinde, icinde sandwich olan piknik sepeti vardir r. williams'in yanina gelirken.. filmin bitiminde, ikinci yasamlarindayken yani, r. willams soyle der: "cocuklugumda cok guzel bir kizla tanistim". ki oyuncak bir bot yuzduren cocugun yanina sevimli bir kiz elinde piknik sepetiyle gelmektedir.. cok guzeldir bu sahne..
    --- spoiler ---
  • bir erkeğin izlemesi gereken son film. baba olmak yönünden vurur, oğul olmak yönünden vurur, eş olmak yönünden vurur, arkadaş olmak yönünden vurur, aşk yönünden vurur. boşa yaşıyorum duygusu sarar tüm benliğinizi.

afterlife'da geçen yaşam üzerine bir film
  • başından sonuna boğazınızda koca bir düğüm yaratan, sonunda hıçkırıklara boğan ve en yakınınızdakine dakikalarca sıkıca sarılmanıza neden olan film.

"cennet de cehennem de sizin onu görmek istediğiniz şekilde var olacaktır."
  • ağlatır adamı
  • (bkz: robin williams)'ın oynadığı çok güsel bi filmdi, özellikle cennet ve cehennem görüntüleri harikaydı...
  • cok etkileyici ve gorulmesi gereken bir film olmasina ragmen fazla ses cikaramamisti, beyoglunun arka sokaklarinda bir yerde seyredebilmistim. cikinca bana boyle bir sey olsa kazim bunlari benim icin yapar mi acaba. keske yapsa diye gerzek ve dogaustu dusuncelere dalmistim
  • filmdeki goruntulerden etkilenen herkesi hieronymus bosch tablolarina bakmaya davet ederim.
  • izlediğim en acıklı filmlerden biri. ya film biraz abartılı ya da ben artık daha hissiz bir insanım da bana ondan abartılı geldi bilemedim ama sağlam dokundu. dürttü. acıttı. ağlattı. hatırlattı. sevindirdi. hüzünlendirdi.
hesabın var mı? giriş yap