• yaptığı müzik psychedelic folk & pop olan dünyalar tatlısı ve mükemmel sesli natalie mering'in projesi. 2016' yılında çıkardığı front row seat to earth albümünde bir tane kötü bir şarkı bile yoktu ve yaptığı müzik gerçekten eşsiz. şuan ise titanic rising isimli albümü 4 nisan 2019'da çıkmak üzere. dayanamayıp daha yayınlanmadan dinledim ve bir önceki albümü kadar olmasa da gerçekten çok kaliteli bir iş olmuş. andromeda ve mirror forever şarkıları muhteşem.
  • titanic rising ile biraz hype'lanan sanatçı. ama bu kadının yaptığı müzik cidden kendine has. eski ve yeniyi bir şekilde harmanlamayı başarıyor. titanic rising albümündeki string'ler ve synth'ler aşırı başarılı. piyano notaları ise sanki bir old west saloon'undan yükseliyor.

edit: imla
  • npr music titanic rising ile ilgili güzel bir yazı hazırlamış, albümü de sayfanın altındaki bandcamp playlist'ten dinleyebilirsiniz.

npr music
  • su gibi sesiyle her şarkısıyla büyüleyen muhteşem bir kadın vokal. sadece titanic rising değil front row seat to earth gibi bir diğer kusursuz albümüyle de dinleyeni baştan çıkarmayı biliyor. aynı zamanda sanatçı dostlarıyla da yaptığı çalışmalar da yine kulak verilmeyi haketmekte.

beach house'dan başka dream pop dinlemem diyen beni tokatlayarak uyandırdı kendisi. ilk dinleyişte birbirine benzermiş gibi gelen şarkıları dinledikçe büyüyor ve gerçekten kendine has bir tarzı olduğunu farkettikçe iyice bağlanıyorsunuz. bol enstürmanlı altyapıları ve kendisinin muazzam sesiyle birleşimi çok ama çok doyurucu.
  • andromeda parçası mutlaka dinlenmeli andromeda nebula samanyolu her neyse yıldızlararası astral seyahat deneyimi gibi adeta
  • efsane bir sanatçı. "movies" favori şarkımdır. dinlerken sizi gerçekten başka evrenlere bir götürür sonra geri getirir. kexp canlı performansı favorimdir, dinlemek için klik.
  • aşığım bu kadına ya. kendisine, sesine tam anlamıyla tanrıça benim için. benle aynı yaştaki haliyle olarak ünlü biriyle evlenecek olsam kendisini seçerdim. tek sıkıntı yeni bir albüm gelsin artık be. bir de covid allah belanı versin ya. tekrar türkiye'ye konsere getirin sevabına. nerdesiniz organizatörler
  • 18 kasım 2022 tarihinde çıkacak yeni albümü (bkz: and in the darkness, hearts aglow)'un şimdiye kadar herkese açık 2 parçası yayınlandı. ikisi de birbirinden başarılı. ama kalan parçalardan da konserde okudukları var. onlar da çok iyiydi. yine mükemmel bir albüm gelecek. titanic rising seviyesine ulaşır mı bilmiyorum ama herkesi memnun edeceğine eminim.
  • titanic rising ile 2019 senesinin en iyi albümlerinden birine imza atmış sanatçı. movies parçası hem sound olarak hem klip olarak zamanın ötesindedir
  • ingiliz grup london grammar'in retrostik versiyonu olan "made in america" menşeili müzisyen. kendileriyle henüz yeni tanıştım ve ilk dinleyişimde hastası olduğum london grammar'ın solisti hannah reid ile olan benzerliği beni kendine çekmesinde en büyük etkenleden birisi oldu. son albümü olan and ın the darkness, hearts aglow'da bulunan twin flame parçasını dinlerken zamanda yolculuk yapıyor hissiyatını vücdunuzun her noktasında hissedebilirsiniz.
hesabın var mı? giriş yap