• supplementler ikiye ayrılır; weider ve diğerleri.

ambalajın arkasına bakıp içeriğini okuyup kalitesine karar vermek çok güzel bir olay tabi ki. fakat işin gerçeği şu ki üretim teknikleri, hangi sıcaklıklarda elde edilmiş, ne kadar toksik madde içeriyor vs. hiçbirini ambalajda bulamazsınız. "hidrolize üretim" gibi sikimsonik yöntemler çıkararak farklı pazarlama taktikleriyle whey özelliği azalan tozları kakalayan rakip firmalar kadar akılları çalışmaz veya beceremezler hidrolize bir ürün çıkartıp satmayı. yerli malı hardline bile hidrolize whey üretip satarken koskoca weider bunu bir türlü beceremez.
  • herkes genelde fiyatının pahalı olmasına takılır ve bunun sadece türkiyede böyle olduğunu düşünür. halbuki tüm dünyada en pahalı supplement weider germany'dir. amerikada 20 dolar diyenlerin bahsettikleri weider usa olanlardır. weider germany ve usa birbirinden tamamen farklıdır.. farklı üretim ve kalitede farklı pazarlara hitaben ürünler üreten firmalardır.

weider germany yani türkiyede bulabileceğiniz weider ürünleri dünyanın en pahalı supplementleridir. kendi resmi sitelerinde 2.3 kg premium whey 77 euroya satılmaktadır. türk parasıyla 280 tl civarı.

http://www.weidershop.de/…f8t2ttt5jvfhprlgo7&lang=1
  • weider urunlerine türkiyede http://www.gym-center.com/ adresinden online satis ile ulasilabilir. site indirimler de uyguluyor ve 60 milyon ustune kargo ucreti almiyorlar.

edit: aradan gecen bir senede ufak bir degisiklik olmus: 70 ytl ve ustune havale ucreti alinmiyor ve kargo ucreti teslimde 4 ytl, 70 ytl altina havale ucreti 4 ytl ve kargo ucreti olarak da teslimde 6 ytl aliniyormus - yanlis anlamadiysam. (bkz: kargo ucreti alicidan)
  • türkiyede aşırı pahalı satılan ürünlere sahip amerikan supplement markası mega mass 4000 adlı ürünü abd de 53 dolarken burda 380 ytl ye satılıyor.
  • bir dönemler l karnitin ürünlerini kullanmıştım. diğer markalar gibi patates değildi. her attığımda cayır cayır yağ yandığını anlıyordum.

dün itibari ile protein tozunu sipariş ettim. yarından itibaren deneyeceğim. en azından sahte veya tağsiş ürün değil. ilk aşamada 500 gram aldım. memnun kalırsam 2,5 kiloluk paketlere yönelirim.

niyeyse bana fazlasıyla güven veren marka.

edit : bisiklet sporunda protein tozunun pek esprisi yokmuş. şu an için pek kullanmıyorum. spordan yarım saat bir saat önce içersem şişkinlik ve hazımsızlık yapıyor. belki uzun turlarda kullanılabilir.

ara ara içiyorum ama kasları yıpratıcı bişey yapmadığımdan etkisini görmedim. yine de güvenim tam. weider ile en azından ne içtiğimizi biliyoruz.
  • supplement markalarının rolex'idir.
  • supplement dünyasının mercedes'idir.

onun logosunun olduğu üründe saf kalite ile karşılaşacağını bilirsin. kreatin, l-carnitine, amino, whey vs. ne aldıysam şimdiye kadar hiç kalitesini bozmadı. fabrikalarının uzay üssüne benzediğine inanıyorum. bu kadar üst düzey ham madde elde etmek için yaptıkları ar-ge'yi hayal edemiyorum. fiyatını sonuna kadar hak ediyor.

yalnız dikkat etmek lazım. bu markanın almanya ve abd isim hakları farklı firmalarda. kalitesi ile övdüğümüz weider, "germany" damgalı olanı.
  • çukulata aramolı whey premium protein tozu yağsız sütle karıştırıldığında ortaya inanılmaz lezzet çıkaran firma.
  • en kaliteli supplement üreticilerinden birisidir.
  • bu markanın almanya üretimi olan her ürün kalitelidir. lakin türkiye'de satılan ürünleri bulgaristan fabrikasında ürütilen ürünlerdir. sorun burada başlıyor aslında. almanya ve bulgaristan üretilen ürünler arasında hem kalite hem de para farkı vardır. türkiye satılan ürünlerin %90 bulgaristan ürünleri olmasına rağmen , parası almanya üretimi olarak satılir. yurtdışında kendiniz almanızda fayda var ya da birilerinden rica edin
hesabın var mı? giriş yap