• yarım kalmışlığı iliklerimde hissettiğim film.of!
  • zıpır bir gayin, son derece dogal, içten ve sevgi dolu baska bir gay karsısında eriyip inandıklarını bir nebze sorgulamaya başlamasını ve aşkı karsılıklı tanımalarını anlatan sıcacık bir film.
    heteroseksuel merkezli toplumsal hayata karsı da saglam, düsündürücü göndermeler de yaparak sosyal sorumluluk görevini de hakkıyla yerine getirebilmiştir bu film.
    özellikle kimlik sorunu yasayan arkadaslara siddetle tavsiye edilir. izlemeye deger.
  • toplumca alkışlanmayan bir "nothing hill" hikayesi. izlemeye değer, doğallığıyla özel bir film.
  • klasik bir aşk filmi değildi weekend,
    bu kadar kısa zamanda yaşanan ilişkiyi "aşk" diye tanımlarsak bile..

--- spoiler ---

klasik olmayışı iki erkek arasında olmasında ,kadınlar girince işler karışıyor sanki bu doğallık ve samimiyetle gelişemiyor belki de ilişkiler,

russel karakterine bayıldım ben,samimi ,sıcak ,iyi ve yalnız bir insan ,
    pek çok insanı sosyopat yapacak bir hayat hikayesi onda tevekküllü bir dinginliğe dönüşmüş ,

hayatında belki ilk defa "idare eder" durumda olmak yerine mutlu olma şansını yakalamış ,oldukça sürpriz( en azından o beklemiyor bence) bir biçimde.bizlerde izlerken bu mutlu olma şansının uzaklara gidişine tanıklık ediyoruz,

yine her güzel hikaye de olduğu gibi bitse bile ardında mutlu izler bırakıyor russel a bu "aşk"..
    --- spoiler ---
  • ilişkiler hakkında konuştukları ya da tartıştıkları ve akabinde russ'ın tuvalete gittiği, aynaya"ne çok kafam güzel" baktığı, odaya döndüğünde glen'i pencerede bulduğu o esnada tc & the honeybear çaldığı ve barıştıkları, son bir zulaya yumuldukları ve nihayet öpüşüp, çatır çatır sikiştikleri sahneye ölmek gibi hazlar barındıran film.
  • --- spoiler ---

oldukça yumuşak ve gerçekçi bir filmdi. russel ve glen'in arkadaşım olmasını istedim. onları anladığımı, yadırgamadığımı ve yargılamadığımı bilsinler istedim.

tam bir heteroseksüel olmama rağmen cinsellik içeren sahneleri çok beğendim, ayrılık sahnesinde ise çok üzüldüm, evet filmin sonuna kadar bir umudum vardı ama olmadı.

--- spoiler ---
  • izlerken sanki oradaymışsınız, bir köşede oturmuş olanı biteni izliyormuşsunuz gibi hissettirecek kadar doğal, luzumsuzca geçen, içi boş tek bir cümlenin bile sarf edilmediği dolu, çok dolu bir film.
    ayrıca ciddi anlamda kalp kırıcı bir film...
  • son zamanlarda beni bu kadar çok etkileyen bir film olmamıştı. filmdeki diyaloglar ve olaylar bir haftadır aklımdan çıkmıyor. aşkın, sadece; kendi bildikleri şekilde, kendilerince ve sadece karşı cinsle yaşanacak bir şey olduğunu sanan andavalların özellikle izlemesi gereken bir film bence. aşk sadece aşktır. hem basit, hem karmakarışık.

edit: imla
  • --- spoiler ---

vedalaşmayı sevmiyorum dediği için glen, russel'ın tuvalete gidip onu odada yalnız bıraktığı anda, russel yatakta yalnız kalktığında "hah! şimdi gitti!" korkusuyla izledim, hoş sonunda da gitti ya...
    koyun koyuna yattıkları sahnede -hani şu "hadi ben babam olayım bana itiraf et gay olduğunu" dediği sahne- tam ortalarına girip yatmak istedim. bir yanak birinden bir yanak diğerinden öpüp yumulup uyumak.

--- spoiler ---
  • küçük bütçelerle harika filmlerin yapılabileceğini gösteren müthiş filmdir.
hesabın var mı? giriş yap