• ks. white blood cell
    (bkz: akyuvar), (bkz: lokosit)
  • beyaz kan hücresi.
    tam kan sayımında sayısı çıkar, enfeksiyon halinde sayısı yüksek olur.
  • bu meret bende son 1aydır 12 13 düzeylerinde seyrediyor,çeşitli antibiyotikler kullandım doktor önerisi ile ama sabit kalıyor yükselmiyor, hemotoloji bölümüne yönlendirdiler, yarın gideceğim acaba korkmalımıyım, lösemi olma riski varmı dır?
  • ks. world boxing council
  • beyaz kan hücresi demektir.normali 4000-10000/mm3'tür.

%60'ı nötrofil+çomak ,%30'u lenfosit, %6'sı monosit ,%3'ü eosinofil %1'i bazofildir.
  • welterweight boxing championship dusunurseniz orta siklet kemer unvan sampiyonlugu diye cevirebilirsiniz.

tababiyet dilinde ise white blood count diye tabir edilen bu aralar dusuklugu ile kafami bozan (3.2) - (3.5). gp' ime defalarca dememe ragmen hematolojiye referral alamadigim can sikici akyuvar sayiminin bu alandaki kisaltilmis versiyonu.
  • 8 aydır zoretanin kullanıyorum. ilk 2 ay günde 40 mg aldıktan sonra wbc değerim 4.08'e düştü. iki ay ilaç kullanmadım normal değere yükselince günde 30 mg olarak devam ettim. 8. ay yine 40 mg kullandım ve yine düştü. ilacı bıraktım ve 1 hafta sonra kan tahlili yaptırdım değer 3.73'e kadar düştü. wbc ile birlikte ne% değerim de düştü.
    ilacı bıraktıktan 1 ay sonra bugün öğrendim ki 3.32'ye düşmüş. bu kadar düşmesi normal mi? o 1 aylık süreçte galiba saman nezlesi de oldum. nezle tamamen geçeli 1 hafta oluyor. etkisi hâlâ devam ediyor olabilir mi? diğer kan hücrelerimde bir sıkıntı yok. 19 yaşımı doldurmadım. bir doktor beni bilgilendirirse çok sevinirim. google beni kanser edecek.
    2 hafta sonra edit: entryi silmemeye karar verdim. belki benim yaşadıklarımı yaşayan olmuştur.
    2 hafta geçtikten sonra tekrar tam kan sayımı yaptırdım. wbc değerim 4.22'ye çıkmış. hekimim ilaç kaynaklı olabilir dedi. 8 ay kullandıktan sonra ilacın etkisinin geçmesi uzun sürebiliyormuş. diğer tüm anormal değerlerim de referans değere yaklaşmış. tavsiyem böyle durumlarda google'dan okumayın.
  • avnet'in sahip olduğu bir elektronik komponent distribütörü
hesabın var mı? giriş yap