• microsoft'un windows error reporting üzerinden yolladığı uygulama hata raporlarını tuttuğu veritabanı (bkz: dr. watson). burada envai çeşit sorgu yapmak, uygulamanın neden çöktüğünü dibine kadar analiz edebilmek debugger açmadan bile mümkündü. enfes kodlanmış microsoft şirket içi araçlarındandı. bir oca bu kadar iyi değildi mesela.
  • görevi olanları anlamamış gibi yapıp yazarın okuyucuyu bilgilendirmesini sağlamak olan yardımcı tip.
  • (bkz: emma watson)
  • tütünü iyi bunun. paket sigaraların allah belasını versin.
  • ibm tarafından geliştirilen ai'dir.

https://www.youtube.com/watch?v=wfr3lom_xhe

şurada bir yarışmaya katılıyor ve kazanıyor başka bir yarışmada 1 miyon dolar kazanıyor tabi hayır işlerine bağışlanılıyor para bölünüyor vs.
    java ve c++ yazılmış. ve yarışma boyunca internete bağlanmamış sadece kendi bilgileri ile katılmış yarışmaya.
  • oylesine ezik bir karakterdir ki kendini avutur "ben olmasam sherlock un bu anilari asla bilinemez ben superim ben cok onemliyim ben ben oh bebek" modunda kendini kandiriverir..sherlock un verdigi her ayarda "sherlock beni sevdiinden bole konusuo yarhu" modunda takilir "ah watson ne kadar aptalsin" lafini bile "estagfurullah" seklinde cevap verebilecek bir yapiya sahip olan watson (buraya 43 yasinda ve 2 cocuk babasi gibi bir gonullerde ikinci bahar tanitimi yapmak isterdim aslinda icim gitti) conan doyle un bir soylentiye gore kendini aktardigi karakterdir..
  • sherlock holmes'in yanında dolaşıp hiçbirşey anlamayan ve en sonunda aşşağılık kompleksine girmeye mahkum şahsiyet. doktor...
  • kendisi tüm sherlock holmes kitaplarında pozitivizmin sığlığını, dar görüşlülüğünü temsil eder, rasyonalistin önde gideni olan sherlock amca da bu nedenle onu sürekli ezer de ezer.
  • cags tobacco'nun ürettiği 50 gramlık paketlerde satılan tütün markasıdır. babaeski'de üretilir ve muhtemelen de bir türk firmasıdır, isim yine yabancı özentiliğinden sanıyorum.

tabi ki bir drum, golden virginia ya da old holborn değildir, ama yine de 7,50 lira olması nedeniyle tercih edilebilirdir. daha önce 2005, roks, istanbul gibi saçma sapan paket tütünleri denemiş biri olarak parasız zamanlarınız için tavsiye ederim. watson'un içimi yumuşak ve denediğim diğer türk tütünleri gibi ağır bir kokusu da yok.

bu arada bunları yazmışken, "neden türkler de bir old holborn üretemiyor" diye kahretmeden geçemeyeceğim. yapın bir golden virginia 15 liraya satın, almazsam şerefsizim!
  • mahallemdeki tütüncüde bulunan tek çarşaf buydu. başka bir yere gitmeye üşendiğim için ilk defa aldım. öncelikle ucuz ve sarımı çok kolay ne var ki çok kalın ve kesinlikle çok kötü bir tat bırakıyor, tütünü bozuyor. mecbur kalınmadıkça alınmaması lazım. zaten sigara öldürür.
    edit:işbu entry mavi watson kağıt için yazılmış olsa da kırmızısı içinde nispeten geçerlidir.
hesabın var mı? giriş yap