• --- spoiler ---

muthiş bir film, lakin kardes kardese sırf villada oturmak icin neler yapar görebileceğiniz film.

--- spoiler ---
  • seyrettiğim en gaza getirici filmlerden biri. ev arkadaşımı, iki tane komşumuzu bi de üst kattaki teyzeyi yere serdim... mahalleye çıkıyorum şimdi kim ayaktaysa ağzını burnunu kırıp özür dileyecem.
  • film hakkında denilecek çok şey olsa bile şunu paylaşmak istiyorum: ananın amı nick nolte o nasıl oyunculuk!

tanım: muhteşem film. muhteşem oyunculuk.
  • takip ettiğim kadarıyla, türkiye'de vizyona girmemiş, güzel insanların oynadığı güzel film. filmde iki kardeşten tommy'i canlandıran tom hardy ibnesine iki çift lafım var; o trapezleri nasıl yaptın amına koduğum.?
  • heyecandan yüzümde birleştirdiğim ellerimden akan terlerin bileklerimden süzülüşüne şahit olduğum film. 2012 yılında oscar ödllerinde nick nolte'ye yardımcı erkek oyuncu ödülünü vermeyen akademi üyeleri nakavtlara hgelesiniz!

--- spoiler ---

borcu olan adamdan korkacan
    --- spoiler ---
  • --- spoiler ---

filmde koba karakterinin koçunun tek hatasi beethoven hamlesine karsilik verememesiydi. saldir, parcala, öldür yerine verecekti damardan wagner, verdi, bak o zaman ne egleniyorduk. harcadilar dağ gibi adami elin fizik ogretmeni karsisinda.

bu arada, ikinci somestr'da bizim eleman eger okula geri dönerse, ogrencilerinden derste çıt çıkmaz ahahah

--- spoiler ---
  • eğer herhangi bir dövüş sporuna ilginiz varsa muhtemelen beğenirsiniz.
    ama wing tsuna ilginiz varsa bilemem.
    ha bi de masa tenisi falan oynayıp da "ben niye beğenmedim" diye yanıma gelmeyin.

ayrıca nick nolte, nick nolte'luğunu konuşturmuş.
    yaşlandıkça daha da büyüdü bu oyuncuların oyunculukları.
    ne güzel...

--- spoiler ---

babalarının otel odasında, alkolsüz geçen bin küsür günün ardından kafayı çekip "you stop the ship! you godless son of a bitch!" diye haykırdığı sahne bile yetti. o mülayim, mütedeyyin adam gitti, bir canavar geldi.

--- spoiler ---
  • izleyicinin üzerine sağlı sollu klişelerle saldıran film...
  • klişelerle dolu olduğunu söylemenin de artık klişeleştiği film.ama ben fizik öğretmeninin dövüşürken fizik bilgisini kullanmasını bekledim film boyunca,"x hızında y'ye vurursam z noktasına gelir ordan karaciğere bir darbe" tarzı bir düşünce geçmemesi,filmin tek eksik kalan klişesi sanırım.bir de pittsburgh'ta geçen bir film olmasına rağmen nasıl olur da amerikan futboluna veya hokeye bağlamazlar,anlayamadım.
  • tek kelimeyle mükemmel bir film, gözünüzden iki damla yaş akıp gidiyor sonunda. ayrıca nick nolte ve özellikle tom hardy son yıllarda izlediğim en sağlam oyunculuk performanslarına imza atmışlar.

--- spoiler ---

hayatın biraz adaleti olaydı, final maçını kaybedenin tommy değil brendan olması gerekirdi. ama yok işte.

--- spoiler ---

sonunda çalan ve adamın ağzına sıçan parça ise the national'dan - about today
hesabın var mı? giriş yap