• atanamayan golf.
  • (bkz: kavga çıkartsın diye sataşmaya gönderilen çocuk)

edit: ne alaka denilmesin diye ufak bir not yazmak gerekiyor gibi geldi. şimdi bu bkz. aslında "volkswagen polo'nun mükemmel bir araba olması" adlı başlığa @2 olarak yazılmıştı tarafımdan. ancak başlık buraya taşındığında bkz. da biraz tuhaf kaçtı.

malum böyle bir başlık trolleme amacıyla açılmış gibi durduğundan ve kavgaya açık davetiye* olduğundan vermiştim bkz.*
  • ocak 2016 dolar kuru: 2,95
    ocak 2018 dolar kuru: 3,75

aynı fiyata sattığında değer kaybı: %25 civarı

evet tam bir değer koruma aracı.
  • --- spoiler ---

kullanmayan anlayamaz poloya sahip olmanın ne demek olduğunu
    --- spoiler ---

(bkz: sadece türkiye'de kurulabilecek cümleler)
  • ben işsiz olduğum için bunun yerine otokar ve karsan kullanıyorum. olmayan finans müdürüme de babayı aldım. kafa rahat.
  • gecen bundan bi tane kullandim gittim kendi aracimin vitesine oturdum. o derece antipatik sahipleri var.
  • dizel motoru olanları, 1 depo benzin ile 1.000 km yol yapamıyor. mazotla yapıyorsa bilemem.
  • volkswagen grubun 1.2 arraçlarından birine sahibim. bir kere baştan söyleyeyim.

fakat b sınıfı bir hatchback araçla daha üst düzey diye kabul edilen bir markadaki hazzı alamıyorsanız, arabanıza gereksiz anlam yüklemenizdendir.

volvo v40, seat leon, bmw x1, citroen ds4, mercedes c, skoda rapid spaceback, hyundai i20, peugeot 208, fiat palio(ehliyeti aldığım araba 2008 senesi) gibi bir çok segmentten araba kullandım. volkswagen'ın scirocco ve new beattle harici her aracında yolcu olarak buundum. skoda rapid spaceback mevcut aracım. hatta acemiliğimde polo kullanmaya çalışmış biriyim. fakat o dönem yokuşta araba kaldıramadığım için, pek kullandığım söylenemez.

yukarıda saydığım araçları düşünürsem, yolcu olarak bulunduğum araçlar içerisinde açık ara en kötü hissi veren, palio'yu ve eski kasa i20'yi saymazsak yanılmıyorsam 2011 civarı üretim olan polo idi. ha 2010 sonrası üretilmiş, en kötü hissettiğim araç da micra ve juke bu arada. lakin dediğim gibi, üstte saydıklarımdan, en kötüsü polo. bu durumda arabanın içerisinde bu denli kötü hissederken, aracı kullanırken ne denli keyif alabilir insan?

ayrıca kusura bakmayın ama 1.2 litre motorlu 90 beygir 160nm torklu, 0-100'ü 10.8 saniye olan bir aracın hızlanması muadili hangi bir çok araçtan iyi abi? psikopat mısınız lan siz. bu nasıl bir kompleks lan? bak bahsettiğin 1.2 motorlu 90 beygir arabanın sahibiyim. performans verileri aynı, kasası değişik, kuzenimde skoda fabia var, çok daha iyi hızlanması. daha kendi grubundaki en dandik olarak nitelendirdiğin fabia ve ibiza bile senden daha iyi hızlanırken, nasıl bir çok araçtan daha iyi diyorsunuz lan? üstelik bu araç fiyat bandında bir çok c segmenti 1.4-1.6 motor düzeyindeyken.

kullanmayanın anlayamayacağı tek şey, bu fiyata bu kadar az donanımlı, az performanslı bir aracın nasıl bu kadar sattığı.

yabancıların asgari ücretlisinin ayağımı yerden kessin diye aldığı arabaya yüklediğiniz mana, sadece ülkenin insanının aşağılık kompleksi ile doğru orantılı.
  • (bkz: ironi)

2014 yılında "direksiyondan kumandalı müzik sistemi" :)).
    (bkz: ne diyorsun lan sen değişik)
  • "bilen bilir uzun sure 116d kullandim ama..."

kardeş sen kimsin amk nerden bilelim?

şimdi bilen bilir, uzun süredir bir arkadaşımın sahip olduğu arabadıasdfghgj
hesabın var mı? giriş yap