• şimdiye kadar yarı profesyonel gözle gospelci davulculardan extreme metal elemanlarına kadar envai çeşit davulcunun tekniğini izledim, ama hiçbiri bu abi kadar beni rahatsız etmedi. donati'de adamı rahatsız eden bir şey var, ben bunu tahmin edilemez çalış tekniğine bağlıyorum. bu adam kadar ne idüğü belirsiz bir kafaya sahip olan başka davulcu yoktur herhalde bu alemde. şöyle söylenebilir belki, bu adam ritmi mekanik götürmüyor, direkt organik çalıyor, yaşayarak ve hissederek. hadi elde tuşe varyasyonunu anlarım da ayakta değişken tuşeli çalmak nedir aga?
    çok kombine teknik sahibi, anladım ki artık kafayı yemiş. double stroke twin işinin ağababası, şimdilerde birçok davulcu yapabiliyor olmasına rağmen onun gibisi halen yok.
    tahmin edilemez ve her an kaçıracakmış gibi görünen bir stili var, yüz hatlarından çalarken çok kastiriyormuş gibi bir izlenim bırakıyor. ama gerçek çok farklı muhtemelen lan nasıl bir enteresanlık yapsam da milletin aklını alsam diye düşünüyordur. atağa öyle bi yerden giriyor ki normal bir davulcu kesinlikle cesaret edemez. girse de çıkamaz. o nedenle taklidi çok zor bi davulcu bu abi.
    atakları çok sıradışı, hi-hat ve tomları birlikte kullanarak trampet ve zilleri sona bırakıyor da tam anlatılamıyor işte. oturup kitap yazmak gerek.
    polyritm hastası pezevenk, izlense dahi anlaşılmıyor, youtube'da bu herifi taklit etmeye çalışıp maymun olan bir sürü adam var. alien hip hop diyorum.
    velhasıl kelam en nevi şahsına münhasır davulcudur benim gözümde. çok özgün ama bir o kadar da rahatsız. insanın hevesini bir anda sömürür, bunu izledikten sonra 4x4 bir ritm açıp kafayı resetliyorum anca kendine geliyor bünye.
  • bu adam dream theater'ı bir üst seviyeye çıkaracak ender davulculardan biri olacak. ayrıca kesinleşmeden atlamak, ben demiştim demek istemiyorum fakat,

(bkz: #20271317)

dream theater! ulan sözümü dinleyeceğinizi bilseydim başka bir şey isterdim allahsızlar. misal labrie'yi de yollayın adam gibi birini alın lan.

çok sonra gelen edit: mangini gelince bu entry anlamsız kaldı tabii. yine de gönlümdeki yeri ayrı kendisinin. sevgiler, saygılar virgil abi.
  • öncelikle
    (bkz: odd time signature)
    powerdrumming videosunu gördükten sonra ayaklarla ellerden bağımsız hareket nasıl yapılır, double stroke ayak egzersizi neden yapılmalıdır, sol elin sürekli trampetle oynaması tutulan ritmi nasıl zenginleştirir şeklinde soru işareti olan biz garibanların soru işaretini ünleme çevirerek belimize belimize ver eylemiş kişi. tutulan ritimlerin 16/9, 27/13 gibi absürd ötesi modeller olması abinin kafasının artık lunapark gibi olduğunu gösteriyor olsa da nedense o kadar samimidir ki işte ben yaptım ulan siz de yapabilirsiniz demiş gibi ellerde bagetler koltuk başlarına vurdurur ha vurdurur.
  • davul olayini asmis bitirmis virtuoz baterist. dunyali falan degildir kendisi, planet x' den gelmistir. yoksa hangi insan bu adamin yaptiklarini yapabilir davul uzerinde.
  • dün zorlu psm'de panzerballett ile çalan, hem müthiş performansıyla hem de attığı tarifsiz sololarla tüm salonu hipnotize eden efsane davulcu.

bu adam 64 yaşında arkadaş. öyle bir kondisyon, öyle bir hızı var ki efsanenin, böyle şaşkın şaşkın bakabiliyorsun sadece. twin pedal ile neler yaptığını hala çözemiyorum.

böyle bir efsane geldi, geçti istanbul'dan. ayrıca efsaneyi izlemeye gelen bir çok profesyonel müzisyen de vardı. duman'ın davulcusu doğaç titiz de sahnenin hemen önünde izledi virgil'i.

dünya gözüyle virgil dinlendi, izlendi, tik.
  • progressive rock ve türevlerini calan bu inanilmaz adam hakkinda anlatilan en onemli efsane,bir dag evinde 7 sene boyunca kapanip etud yapmasidir.
  • sitesinde yayınlanan masterclass genel isimli eğitim videolarıyla bir milyonuncu kez yine yeni ve yeniden takdirimi, hayranlığımı, olabilecek en güzel düşünce ve dileklerimi kazanmış olan gerçek davulcu.

ayrıca gösterdiği egzersizler ve hareketler şayet düzgün çalışılırsa gerçekten kısa sürede çok etkili ve faydalı olmakta. ayrıca kendisi sanırım dünyadaki hiç bir cazcının veya caz davulcusunun tek kelime olumsuz bir şey diyemeyeceği tek isimdir.

(bkz: elinde bagetle, ayağında pedalla doğmak)
  • masterclass eğitim videosu serisinin 12. videosunda artık hayatı boyunca davul çalmaktan, beynini yirmibes parçaya bölmüş olmaktan olsa gerek bir türlü "throw in a few flams" sözünü söyleyemeyip artık kendisi bile kendisine hayret etmektedir. videoda bir anda öyle bir olay olunca gerçekten şaşırıyorsunuz ve komik olmuş.

ama takdir etmemekte elde değildir: "nede olsa konuşma kısmı yaw yeniden çekelim düzgün olsun karizmayı çizdirmeyelim" dememiş donati abimiz ve her zamanki gibi tüm doğallığıyla bu bir anlık konuşamama hatasıyla bir kaç saniyelik komik anlar yaşatmış bize.son olarak kesinlikle davul olayındaki 2-3 idolümden biri.kesnlikle!

(bkz: hatasız kul olmaz)
  • davul öğrencimin twin pedalla double stroke yapma olayını aklının almaması durumunda power drumming videosunu öğrencime izlettiğim şahsiyet...
  • peltek olduğu söylenir. tek kusuru da buymuş.
hesabın var mı? giriş yap