• bekir coşkun'un bir yazısında ç.ü.k (çok ünlü kişiler) olarak türkçeye çevirdiği kısaltma.
  • türkçeye bekir coşkun tarafında c.ü.k. (cok ünlü kişi) olarak çevrilmiş kısaltma. bahsi geçen kişi izmir valisiydi zannedersem.
  • v.i.p.: very imanlı person
  • bim'de satılan nescafe muadilidir. ama bir kahveye, üstelik bim'de satılan ve nescafe'den azıcık ucuz olan bir kahveye neden vip adı verilir?? nescafe'den biraz daha az kahve var sanırım vip'in içinde. ara sıra nescafe içenler bu farkı anlamayacaklardır ama benim gibi güne kahveyle başlayan ve günde 3 4 fincan nescafe tüketenler için uyduruk, kalitesiz bir kahve olarak akılda kalacaktır.
  • hamburg'da ballroom hamburg isimli bir rock bar tuvaletinde kapılarda yazıyor.

"o ne lan?" dedim yakından baktım, erkekler'de very important penis, kadınlar'da very important pussy yazıyor...
  • nescafe*'ye para yetıstıremeyen ogrencının bim'e gıderek aldıgı tadına baktıkdan sonra bıtsın dıye kedıye,kopege bıle ıcırılen,sıse bıttıkten sonra kosa kosa nescafe almaya gıdılen hazır kahve markası
  • hava servislerince bu kişilere; gidiş ve gelişte eskort ve özel araç temin etmek, bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini özel görevlilere yaptırmak, özel olarak etiketlenen vip bagajlarını diğer bagajlardan sonra yükleyip, önce indirmek, vip kategorisindeki yolcuların tüm yolculardan sonra uçağa alınmasını ve herkesten önce uçaktan indirilmesini sağlamak, yolculuk sırasında bu yolcuların özel yer ve yemek isteklerini dikkate almak, ayrıca ulaşacakları havaalanında karşılanmalarını sağlamak gibi hizmetler verirler.
    (bkz: gereksiz)
  • hazır kahve olayında çığır açan "zift" markası. kahve görünümü verilmiş bu karışım bünyede onarılamaz bi takım hasarlar bırakabilir aman dikkat diyorum...

(bkz: bim)
  • kahveden kaşara, oradan da üçlü prize kadar bilimum dalda ürünleri olan marka.
  • türkçe bir karşılık olarak dilimize girmiş olsa bu kadar rağbet görmeyecek olan kavram.
    şöyle ki; biz türkçe konuşanlar olarak "vip" kavramı yerine "önemli insan" deseydik eğer "vip" olmak bu önemli olmaz, hatta aşağılanırdı.
    "bu bölüm önemli insanlar için beyfendi" denilse bir daha o firmanın önünden geçmezdi çoğu kimse, hatta çoğu pazarlamacı böyle bir ayrımın firmasında olmamasını tercih ederdi. doğu kültüründe "önemli insan" mevzuu batıdaki "vip" kadar rağbet görmez. zaten bizde de rağbet gören batıdaki "vip" dir, kendi kültürümüzdeki "önemli insan" değil. bizde de bambaşka bir mevzu ve benzer bir şey olarak "protokol" vardır. allah 1 protokol 2 dir hatta.

demem o ki batının ilmini, irfanını alın. ibneleşmeyin.
hesabın var mı? giriş yap