• bu mekanda simdiye kadar bircok acaip seyi gordum ama hic birisi beni ezan vakti geldigi icin tezgahini birakip, arkasindaki yukseltiye cikip, elini de kulagina koyup ezan okuyan, ezan bitince de tezgahina donup isine devam eden zenci esnaf kadar sasirtmis degil. adam resmen amme hizmeti olsun diye muezzinlik yapti.
  • küfürbaz çaylak. umarım hiç yazar olamaz.
  • southern california daki en guzel sahil.

o kadar özgün bir yer ki bir benzerini hiç bir yerde göremessiniz. biri sahilde vucut calisir, biri resim yapar, biri ot icer, tütsü yakar, bir grup orda ilginç aletler ilgınc ama güzel şarkılar söyler, bir grup gösteri yapar.

freak show' u bile var. 5 $ verip girdim bir kere . adam burnuna çivi caktı, kancayı burnundan sokup agzindan cikardi kılıç yuttu falan. bayılmama ramak kalmıştı. bir tane ilginç bir kız var bir de. asistanı zannediyordum o da manyak çıktı. kolunu acayip donduruyor falan bakamadim zaten, elektrik falan verdi bi ara kendine öyle bir yer işte.

sahil boyunca zibilyon tane satıcı var: kimi saçma sapan bisey satıyor, kimi harika eserler satıyor, kimi onune tabela koymus yumruk atması 2 $ diye.

bir köşede resim satıyor elamanın biri gittim yanına. resimler çok iyi ama. los angelas, hollywood, beach resimleri falan.
    cs:fiyatları falan sordum.
    eleman:şu kadar dedi.
    eleman:sonra ekledi neredensin?
    cs:dedim istanbul? (istanbul'lu değilim de venice'deki adam benim memleketi nereden bilecek)
    eleman :bende üsküdar (muhabbet burada türkçeye döndü tabi)

hemen muhabbet falan bulmuşum türkü bırakırmıyım.
    pazarlığımı da yaptım hemen.

iyi dedi senin için sarayım resimleri.
    sardı geldi sağolsun, öyle kendine iyi bak dedim ayrıldım.

yolunuz düşerse köşede resim satan çocuk türkçe biliyor. arkada da adanalı bir abi varmış, nasip olmadı siz tanışırsınız artık.

venice beach'de türk esnaf gördüm ya, dedim bizim millet dükkan açma olayını seviyor
  • cahildir.özelden hakaret yazar.yasak elma izler kendini kültürlü sanar.
  • okuduğunu anlamayan, anlamamasına karşın kendini bilgili sanıp ona buna cahil diyen, ağzının payını alınca moderasyona şikayet eden; kültür ile cehalet arasındaki büyük boşluğu dolduran endoplazmik retikulumudur kendisi. cümle içinde kullandığı "blah, blah" vs. gibi tarzı ne idüğü belirsiz kelimelerle türkçeyi doğru yazmadığımı, bununla ilgili bana ders vermeye çalışmış dejenerasyonun en somut örneği. bilgi sahibi olmadığı konularda lütfen fikrin olmasın. sağlıcakla kal.*
  • bu venice beach, malibu beach, o beach, bu beach hep sokaktaki insanin tshirtunde palmiyeler, guzel spor arabalar ve ince belli, yuvarlak kalcali, dik goguslu hatun siluetleri esliginde artistik fontlu bicimde yazilmis gorulur. da yani bize ne elalemin beachinden, kumundan, kalcasindan. biz yapiyor muyuz yesilkoy sahil falan diye tshirtler. -kaldirmasinlar adami ayaga-
  • yazar olan venice beach için sadece gülebilirim ya hahahahahahaha inanılmaz bir char. inşallah trolldür.
  • gencinden yaşlısına her yaş grubundan insanın kaykay kayma (bkz: kaykay kaymak) olayını sadece eğlence için değil ulaşım içinde kullandığı yer. özenip hemen bir kaykay alıp öğrenmeye çalışmışlığım vardır tabi ama pek de başarılı olduğum söylenemez.*

sadece medikal* amaçla esrar satan dükkanların yanısıra ellerinde ağaçtan sopaları ve boynuzları olan amcalardan da esrar temin edilebilmektedir. esrarı içmeseniz bile sahil boyunca birkaç tur atmanız yeterlidir kafa olmanız için. çünkü bunun peynir ekmek gibi tüketildiği yerdir venice beach.

havanın kararması ile birlikte polislerin kaykay pisti ve sahili boşaltmasından sonra tehlikeli görünmeye başlar bu sahil. zaten o saatlerden sonra boardwalkda ne turist kalır ne de açık dükkan. bütün boardwalk evsizlere ve kafası güzel kaykaycılara kalmıştır artık.
  • the egg adlı grubun kulak duvarlarına sıva yapılası muhteşem chillout/lounge şarkısı. şarkı esnasında ara sıra bir arkadaş da "you reach, venice beach" diyor yamulmuyorsam.

şarkıyı dinlemek istiyorsanız bana dokanın
  • eleştirdiği bir çok politika bizzat demokratların elinden çıkmasına rağmen seçimlerde gidip pedofili biden ve tayfasına oy vermiş birisi. bu tipler bana çok komik geliyor ve mağduriyetlerini gördükçe gülüyorum. sonuçta kendi düşen ağlamaz.

bir de yasak elma denilen vasat bir diziyi izliyormuş. buradan anlayın seviyeyi.
hesabın var mı? giriş yap