• olm yıllardır bekliyorum tinerci gibi davranmayı o gün bugün; vedat 150 milyon euro len aq*
  • kosova gibi bir takım ingiltereye 3 gol atmış deplasmanda gollerin birini vedat atıp diğer ikisinin asistlerini yapmış ki asistler mükemmel asistler ama hala gelmiş abartmayın diyorlar. vedatın paspas yaptığı defansa 80-90m verdi manu sayın gerizekalılar. o parayla kosova kalkınır.
  • 1 gol 1 asist bir de son saniye zekice çift sarı kart görüp başakşehir maçında çekeceği sarı kart cezasını kırmızı ile hafta içi kupada çekecek. tam bir forvet. takımı sahiplendi, sırtlıyor. helal be sana.
  • herkes aklınca taşak geçiyor ama olur da bu arkadaş ligde gol kralı olabilirse fenerbahçe kendisini 25 milyon euro ve üzeri bir rakama okutur. adamlar şampiyonlar liginde oynamayı geçtim ligde 30 hafta kümeye yakın gezdikleri sene elif'i milyör euro'ya satmayı başardılar. bizimkiler de 30 golle kral olmuş yirmili yaşlardaki forveti anca kiraya verebildi.

gerçekler acıdır.

not: radamel
  • özellikle gençlerbirliği'ne attığı ikinci gol, bambaşka açılardan değerlendirilmeyi hakediyor:

1 - rakibin tamamen sahip olduğu topa ters ayakla kayarak müdahale. ters ayakla müdahale bir futbolcu için zordur. solaklar için daha da zordur. hele hele defans oynamamış yani savunmayı refleks haline getirmemiş futbolcular için çok daha zordur. tüm bunları tertemiz bir şekilde topu kaparak bitirebilmek sahanın herhangi bir yerinde dahi müthiş bir işken sıfırdan pozisyon ortaya çıkarmış olmak, paha biçilemez.

2 - topu kazandığı an olabilecek en hızlı şekilde ayağa kalkması. üstelik bunu yaparken 194 cm boy ve 92 kilo olmasına rağmen en ufak dağılma veya savrulma göstermeden devam edebilmesi. ecnebilerin body balance dediği şey vedat'ta fazlasıyla mevcut. tabi burada 48,5 numara ayaklarını müthiş şekilde denge unsuru olarak basabilmesi ayrı bir maharet.

3 - tüm bunları birkaç saniyede yapıp, açılmaya başlayan topa ayağının dışıyla olabilecek en iyi şiddette ve kalitede son vuruş yapabilmesi.

fenerbahçe bu zamana kadar çok forvet gördü. bir kısmı unutulmazken bir kısmı beklentileri karşılayamadı. ancak son 20 senede hem kendi hem performansı büyük 3 santrfor gördü çubuklu: moldovan, van hooijdonk ve niang.

vedat'ın da kaza bela olmadığı sürece bunların arasına dördüncü olarak katılması artık muhtemel gibi.
  • aga niye sürekli bu adamı satıyoruz anlamıyorum. 40 yılda bir uyum saglayan forvet bulduk niye satıyoruz olm, en son van hooijdonk'u falan izlemiştik böyle uyum saglayan gol atan forvet olarak. sonra kimlere ne milyonlar döktük isim var kariyer var ama gol yok. her para döktüğümüz uyum sağlayacak diye garanti mi var da biz bu adamı satıyoruz? şu adamın seni 2 sene şampiyonlar ligine taşıması zaten 30 milyon euro. şampiyon yapması yayın geliri primi otu boku desen zaten adamı sattıgının kaç katı yapacak. daha genç adam varsın bizim efsanemiz olsun. taraftar gazına gelip milyonları falcao gibi isme döküp müsait olmasını mı bekleyelim sonra?
  • sayesinde serie a'da sezonun ilk yarısının biteceğini öğrendim. ben 7. hafta oynanıyor sanıyordum.
  • dizilişte en uçtaki insan. yani gol için topun ulaşması gereken tek isim. galatasaray sk'li taraftarın çözümlemesi "fenerbahçe sk'de tüm toplar ona atılıyor, bu nedenle başarılı oluyor". radamel falcao gelirse siz topu bol bol fernando muslera'ya atın.
  • roberto carlos-alex de souza- nicolas anelka-dirk kuyt-jay jay okocha-luis nani-robin van persie-pierre van hooijdonk vb. topçulara sahip olmuş, golleriyle coşmuş takımın taraftarlarına dedi öglenanın biri ” falcao gibi topçu tarihinizde yok” .
    evet bunu dedi! lan size gülsem gülerken yaktığım kaloriye acırım. allah akıl fikir versin.
  • olayın hala fenerbahçe'nin son sezonu 7. bitirmiş olması kadar kısa süreli bir hikaye zanneden avelleri okuduğumuz başlıktır.

ulan fener 15. olsa da 65. olsa da fenerdir.

satışa koyduğu futbolcu lig 7.sinin değil, fenerbahçe'nin oyuncusudur.

sizin algılayamadığınız şu ki, galatasaray 14 sene şampiyon olamadı, beşiktaş 15... ne bjk'nin ne de gs'nin büyüklüğünden bir şey gitmedi.

sen istiyorsun ki fener 7. olmasın, direkt ölsün.

ama yarrağımı beklersin.
hesabın var mı? giriş yap