• 1986 yılında bizzat kendim vhs'ye kaydedip, tadımlık olarak nostaljitv adıyla youtube'a da koyduğum, hayranlarının devamını sabırsızlıkla beklediklerini bildiğim, ancak bazı sağlık ve teknik sorunlar sebebiyle el atamadığım bu dizinin elimdeki tüm bölümlerini (13) artık youtube'dan izleyebilirsiniz.

varsayalım ismail

edit : daha önce 12 bölüm olarak açıkladığım dizinin hasarlı bir kasetini onarıp, 13.bölümünü de ekledim.

edit2: orta oyuncuları'nın telif hakkı sebebiyle sildirdikleri bir bölüm sebebiyle tüm bölümlerini silmiş bulunmaktayım. hatta kanalı bile kapattım. mutlu musunuz şimdi orta oyuncuları?
  • guzel bi dialog aktarayim filmden

v.i. : merhabalardan bir demeet!
    uzum goz hanim: siz de kimsiniz?
    v.i: kim olsam size uyarim?
    u.g.h: kim olsan bana uymazsin amca
    v.i.:amca mi? ufal ufal da cebime gir uzum goz hanim.
    u.g.h: uzum goz hanim mi?ne sacma bi isim o oyle
    v.i:sacma olmasi dogal cunku siz bizim sacma ruyamizin bir guzel uzvusunuz uzum goz hanim. su az ilerde bilgim az isli bir otel var, bilmem gelir miydiniz. isminizden konusur, uzatmalara giderse beser penaltilasirdik.
  • dvd'si/cd'si hiçbir zaman satışa çıkamayacak olan televizyon dizisi. zira trt'de çalışan birileri tüm varsayalım ismail kasetlerinin üzerine maç çekimi yapmış (10-15 bölüm dışında). hayır arkadaş zaten komple bizim vergilerimizle dönen gereksiz bir kurumda bu neyin gereksiz tasarrufu? al 1000 tane boş kaset koy bir kenara kim ne hesap soracak sana? benzininizden, makam arabalarınızdan, özel şoförlerinizden ve özel kalemlerinizden etmediğiniz tasarrufu neden varsayalım ismail kasetlerinden etmeye çalışıyorsunuz vicdansızlar? varsayalım öyle bir dizi hiç olmadı diyeceğim ama varsayamıyorum. krem karamelleşmek üzereyim.
  • zamaninda severek izledigim, lakin artik cok az insanin hatirladigini farkettigim dizi. ne zaman eski turk dizileri lafi gecse ve varsaylalim ismail den bahsetmeye ba$lasam "hakkaten de oyle bi dizi vardi" birakin demeyi, herkes bon bon yuzume bakmaya ba$ladi son zamanlarda.

- hani vardi ya ferhan $ensoy un dizisiydi, komikti hani.
    - ney?
    - ferhan $ensoy diyorum.
    - birak onu da kaygisizlar vardi eskiden superdi.
    - ananin..
  • derya baykal: kimliğini aldın mı?
    ferhan şensoy:hayır, şahsiyetsiz dolaşmak istiyorum pazar günümmü.
  • -piyango günler leyla. kutlarım sana ben çıktım.
    +ama.. ama ben leyla değilim.
    -olsun. bende mecnun değilim.

gibi diyaloglara sahip özlenilen dizi.
  • varsayalim ismail bence turk tvlerinde bi donum noktasi idi. o gune kadar yapilan en marjinal yapim bu basyapitin yanindan bile gecememistir.
    fincan hanim, kisa kemil bey, kompresor bey gibi isimlerin uzantilarini bugun bir demet tiyatro gibi kaliteli yapimlarda gordukce icimi bi huzur kapliyo, ben yapmisim gibi seviniyorum o diziyi.

varsayalim ismayl hayal alemime bomba gibi dusmus idi, show tv sagolsun bitene kadar da vizyon da kalmis idi.
  • diziden bir diyalog:

varsayalım ismail aracında eşiyle birlikte yol almaktadır.ve cep telefonundan bir borç alacağı davası sebebiyetiyle borçlu şirketi sıkıştırmaktadır:

alo.iyi günler.apostrof abiyle görüşecektim
    varsayalım ismail.
    yoklar..nerdeler?yurtdışındalar oh oh.
    bizim sizden 300 milyonluk bir çek alacağımız vardı
    varsayalım ismail alım satım ithalat ihracat sanayi aş ve ticaret
    ben kiminle görüştüm,
    kısa kemıl bey
    yo hayır efenim niye boyunuz kısa olsun
    ben kemılın kısasını yeğ tuttuğum için iltifat olarak kısa kemıl dedim
    yoksa upuzun boylu olduğunuzdan eminim
    kaç boyunuz? 1.47 . çüş…yuuuh.
    o ne boy öyle upuzun kemıl bey
    peki beni muhasebe müdürüne bağlayın.
    alo
    iyi günler kiminle görüşüyorum?
    menkul bey….varsayalım ismail
    bizim sizden 300 milyonluk bir çek alacağımız vardı
    evet apostrof abi yurtdışındaymış
    eee?
    evet görüştük az evvel upuzun devasa kemıl beyle görüştük
    e noolcak peki
    bakın mennkul bey
    apostrof abinin yurtdışında olması,sizi bize karşı borçsuz kılmaz ki mennkul bey.
    mennkul bey.bizimde kendimize göre bir har vurup harman savurma,çörpü çörpü çipleme kulplu beygir harcama planımız var.bu paraya gereksinimimiz var
    eee.noolcek peki?.ondan sonra da doktorum bana about intellectual isolation diyo
    what is the nothing diyor mennkul bey.
    pardon yani
  • normal renkli türkçe aile dialoğunda bulunanların dizisi-imiş zamanında.

-en iyisi dışarı çıkıp sigara arama sergüzeştine sığınmak
    +kimliğini aldın mı?
    -hayır şahsiyetsiz dolaşmak istiyorum

gibi dialoglarıyla türkiye cumhuriyetisınırlarına fazla gelmiş ve yayından kısa sürede kaldırılmış seri.
hesabın var mı? giriş yap