aynı isimde "varis (hastalık)" başlığı da var
  • bir düzeltme/inceltme işaretinin bir kelimeye nasıl anlam kattığına dâir en güzel örneklerdendir.

gerçi bazı vârisler çıkardıkları sorun ve kargaşayla varis kadar tehlikeli olabiliyorlar, o da var.
  • miras hakki olan kimse..
  • allah'in 99 isminden biri.
    'varolmus, varolan ve varolacak herseyin sahibi' anlamina gelir.
    (bkz: allahin 99 ismi)
  • mirasçı.
  • damar içindeki kanın akışında bozukluk sonucu bir yerde toplanmasıyla oluşur. ağrı ve şişkinlik oluşturur. deriden kolaylıkla gözükür.
    tedavisi için varis çorabı tavsiye edilir kimi doktorlar tarafından.
    varis hastalarının iyileşme umuduyla yaygın olarak kullandığı varis çorapları aslında geçici bir çözüm sağlamaktadır. varis çoraplarının herhangi bir tedavi edici özelliği maalesef bulunmamaktadır. bunun yerine varisin neden olduğu ağrı ve sancıları hafifletici özellikleri vardır.

daha da açıklamamız gerekirse varis çorabı varisleri iyileştirmez ancak varis kaynaklı şikayetlerde rahatlama sağlayıp geçiştirir. varis teşhisi konulan hastalara verilen varis çoraplarının amacı tedavi etmekten çok tedaviyi ötelemektir. bu sürede de hastaların şikayetlerini azaltmaktadır.
  • genel olarak kişinin hayat rutinine bağlı olarak ortaya çıktığı varsayılan rahatsızlık. tedavisinde türlü cerrahi müdahaleler, skleroterapi ve medikal ekipmanlar kullanılabilir. neyse; bu bir yere kadar doğru; fazla kilo, ayakta uzun süre kalmak vesaire bu hastalığa doğrudan sebep olabilir ancak zikredilmesi gereken bir şey daha var o da kalıtım.

bunu neden diyorum; bir zamanlar benimde başıma gelen, "bak oturuyosun ondan oluyor," yok "kilo aldın ondan oldu" vs. gibi şeylerle milletin üstüne aileler gitmekten vazgeçsin. bana ne kadar saydıran kişi varsa hareketli hayatından örnekler veren; onların da başına geldi bu nitekim.
  • 3 hafta önce sağ bacaktan,yarın da sol bacaktan radyofrekans ile ameliyat olup kurtulacağım hastalık.
    samsun da kalp damar cerrahi tolga önder bey'i şiddetle tavsiye ederim.
  • (vâris): kalıtçı.
  • bir erkek ismi. a'yı uzun okumak gerekir.
  • (bkz: mirasçı)
hesabın var mı? giriş yap