• dedemin namaz kılarken artık son kısma gelip esselamu aleyküm ve rahmetullah dediğinde onunla birlikte sağa sola kafayı sallayan yegane aşmış alet.
  • şu anda kullanmakta olduğum tipi 55w güce sahiptir.

bu o vantilatörün kullanabileceği en yüksek gücü ifade etmektedir. üç farklı devirde çalışabilen vantilatörümü 1. devirde çalıştırınca bu kadar bile güç kullanmayacaktır aslında.

elektriğin kilowattsaatinin 25 kuruş olduğu faturada yazmaktadır.

kayıp-kaçak, zırt fonu ve zurt fonu giderleri de kabaca eklendiğinde bu ücret 40 kuruşa kadar çıkabilir.

sonuç olarak bu vantilatörü günde 10 saat son devirde çalıştırsam bile bunun bana aylık maliyetini verecek olan denklem

0,055 kw * 10 saat * 30 * 0,40 tl şeklindedir.

bu da 6,6 tl etmektedir. ki ben son devirde çalıştırmıyorum, normal şartlarda 1 sıcak akşamlarda 2. devirde çalışıyor.

detaylı tanım: ayda 5 tl civarında bir parayla hayat kurtaran makinedir ve şahanedir!
  • gerçek hava bükücü
  • mübarek icat. kurban olduğum ya resulallahtan gelebilir amma lakin ki öyle değildir. çok da yakmıyor üstelik. eyyorlamam bu kadar.
  • son derecesine getirmek yetmemiş, aynı zamanda dibime kadar getirmişimdir.

utanmasam götüme sokup yerden yükselicem.
  • biz fakirlerin züğürt tesellisidir bayağı bayağı. klima alcak paramız yok, gidip en yakın süper marketten 20-30 liraya bunu alıp önüne dikiliyoruz. ama yine de güzel insanlarız ki biz bence, seviyorum ben.
  • bana göre klimadan daha samimi alet. hele o ara ara göz göze gelmelerimiz yok mu. yerim seni yerim.
  • gereksiz alet. ben bedavaya serinliyorum evde, nasıl mı?

düz duvar!

kullanma talimatı:
    önce bir adet çıplak beden alınır, bunun kendi bedeniniz olmasında fayda var, başka türlü serinleyemiyorsunuz. sonra düz duvarla tamamen bütünleşecek şekilde durulur. (durmak önemli, sakın ola düz duvar dedim diye yanlış anlamayın.) duvar yüzeyinin eşsiz serinliğinden yararlanılır. yalnız, iki dakikada bir farklı bir yüzeye geçmek gerekiyor, ısınıyor çünkü.

beyin bedava, bedava ya, niye hamallık yapayım?
  • önümüzdeki yaz, seni vefasız piç, yaz gelince aklına geldim değil mi, demesin diye az önce çalıştırdım kendisi üç beş dakika. soğuktan titredim biraz ama yaz'ı da garantiye aldım. hadi bakalım.
  • ben de kullanıyorum hoşlanıyorum kendisinden hatta birazdan carrefour'a gidip bir tane daha alacağım maaşı vantilatörlere yatırdık resmen ama iğrençlik konusunda gözümde metrobüsle yarışabilir. çok fakir duruyor amk aleti ya sdkfjdsk. şöyle bi uzaktan baktınız mı hiç? resözlük kullananlar allaşkına baksın şu sağdaki görsele. ne kadar ezik ilkel bir teknoloji. ayaklarından parasızlık akıyor en pahalısının bile. babalar gibi klima varken vantilatör ne olm ya hahah ayak takımı olmak zor iş yeminle. şeye çok özeniyorum ya tatile gitmek için sadece ama sadece vakti ve kaliteli boş oda bulmayı düşünen insanlara. vakit bulunca yer bulma telaşına düşüyor, boş olan ilk kaliteli yeri de sadece "boş olduğu" informasyonula "hemen hemen" kaçırmadan rezerve ediyor sdlkfjsdlk. ne zaman kaliteli bir tatil için kafamdaki tek soru işareti sadece vakit ayırıp ayıramayacağım olur, işte o zaman "oldum ben arkadaş..." derim ve yeni bir güneş gözlüğü alırım. vantilatöre devam. bence 31 çekmek gibi bişi vantilatör kullanmak.
hesabın var mı? giriş yap