• bu adam beşiktaş'ta 1 sezon oynadı. henüz taraftar bile görmedi, coşkulu bir tribün görmedi. sadece sosyal medyadaki iletişimden ve takım içindeki arkadaşlıktan takıma bağlandı. deli gibi eforla oynadı, şampiyonluğun mimarlarından biri oldu. transferin sürecinde nerdeyse her hafta beşiktaş'ta oynamak istediğini açık açık söyledi. maaşından bir miktar bonservis bedeli için kendi isteğiyle düşürdü. ve belki de şu an beşiktaş taraftarının en çok sevdiği futbolcu oldu.

bir de dorukhan var... beşiktaş kendisini transfer ettiğinde kimse adını bilmiyordu. 4 sene oynadı. beşiktaş ile sözleşme yenilemedi, 1 sezon boyunca fenere gideceği haberleri yapıldı, çıkıp da doğru düzgün bir şey söylemedi. beşiktaş'ın şampiyon olduğu sezon kupa seremonisinde "gidiyorum" göndermeli şarkı çaldırdı, avrupa'ya filan gidecek haberleri çıktı menajeri vasıtasıyla... giderken takıma bonservis de kazandırmadı. bugün trabzon'a transferi gerçekleşti. güzel bir imza parası da aldı.

rosier'nin adamlığına bir de burdan bak.
  • kendisine 2 milyon euro üzeri maaş ve bonservisine 6 milyon ve üzeri teklifler gelmesine rağmen beşiktaş sevgisinden transfer olmayıp, daha yüksek bonservis kazanacak sporting lizbon'u da ikna eden, tahminen 3.5-4 milyon euro bonservis ve yıllık 1.5 milyon euroya imzalayacak olan, beşiktaş tarihinin en iyi 2-3 sağ bekinden biri.

rosier'in aidiyetinin, aboubakar'ın yaptığı hainlikten 5 kat daha fazla konuşulması gerekiyor. böyle aidiyet besleyen topçuyu alt yapıdan çıkaramıyorsun.

kapkarakartal.

çok seviyoruz.
  • dünyada 5 futbolcu kaldı sanırım, rosier, ghezzal, gedson, halil ve onyekuru, ondan dolayı gs ve bjk sadece bu adamların peşinde.

yıllardır şu saçmalıkları yapmayı bırakamadık, bu iki kulüp bu oyuncuları almak için kapıştığında fiyat yükseliyor ve giden para ülkenin parası, yazık gerçekten yazık.

bir galatasaraylı olarak bu iki futbolcuyu takımımda görmek ister miyim, tabi isterim çok iyi oyuncular ama bjk transfer etmezse isterim gereksiz yere fiyatı artmış bir oyuncu olarak istemem, rakibimin elinden oyuncu almak da beni gaza getirmiyor, ergen değilim, transfer çalımı söylemlerine kanmam, sevmiyorum bu tarz transferleri, bu tarz transferlerden pek hayır geldiğini de görmedim, en büyük örneği de lens.

edit: bir arkadaş ne demek istediğimi anlamamış, benim eleştirdiğim konu zaten bjk’nın onyekuru, gedson ve halil’e, galatasaray’ın da rosier ve ghezzal’a talip olması, 3+2 toplayınca da 5 ediyor zaten, sanırım daha anlaşılır oldu şimdi.
  • spor başlıklarına girmeme orucumu bozduran sağ bek oyuncumuz.

en son, fenerbahçe- beşiktaş maçında spor entrysi girmiştim. herhalde bir de şampiyonluk sonrası girerim. spor başlıkları o kadar iğrenç ki, "bana olursa okey, sana olursa sin kaf" şeklinde olduğundan, ülkenin sorunları çok başka olduğundan, spor başlıklarına uzun süredir girmiyorum.

ama bunun söylenmesi gerek; rosier, recep çetin'i izleyen nesilden sonrakilerin izlediği en dominant, en pozisyon bilgisi yüksek beşiktaş sağ bekidir. türkiye ligi standartlarında bir bek oyuncusu için, n'sakala'nın son 4 haftada gösterdiği performans, yeterli performanstır. fakat rosier oyunu nefis bir şekilde çift yönlü oynuyor. özgüveni yüksek, fizik olarak kuvvetli, mental olarak da ne yaptığını iyi bilen bir oyuncu. ghezzal, kafasını kaldırdığı an, rosier'i bindirmiş buluyor. zaten becerikli bir oyuncuyken, opsiyonu çoğalıyor. rosier, kalas bir oyuncu olmadığı için, kâh çalım atıp içeri yöneliyor, kâh orta kesiyor. kestiği ortalar da "alın amuğa goyim" gibi değil. ayağa, kafaya yolluyor.

velhasıl, beşiktaş yönetimi nasıl yaparsa yapacak, bonservisini alacak bu çocuğun. şampiyonlar ligi'nde bu oyuncularla oynarsın. süper lig, sağ bekte dorukhan'ı kaldırır ama elin oğlu gelip elek eder orayı.

takımdaşlık anlamında da pozitif olduğu net görülüyor. ilk geldiği günlerde korkunç derecede çekingen bir tipken, beşiktaş youtube kanalının attığı videolarda, antrenman videolarında, maç anında ve maç sonrası görüntülerde, takımın çimentolarından olduğu görülüyor. bugün rıdvan golü attıktan sonra "rosiii" diye haykırdı sevinçle. kendisine ikinci koşan, rosier'di.

ghezzal- rosier tarafını bozmazsak, bir şekilde halledilirse, avrupa'da iş yapmamamız için hiçbir sebep yok. adriano'nun solda yaptığı işleri, sağda rosier yapıyor şimdi.

ben futbol hayatıma 10 numara pozisyonunda başladım. hocamızla girdiğim büyük tartışmalar sonucu, futbolu sakatlanıp bırakmak zorunda kaldığımda sol bektim. bek oynamak o kadar zordur ki, rakip bir şekilde sizi geçerse, ikiye bir yaparak topu geçirirse, rusların 1878 yılında istanbul önlerine geldiği gibi, rakibi kale önünde buluverirsiniz.

çok uzattık yine. rosier'in bonservisi için her yolu deneyin, sevgili yönetim.
  • önceki maçlarda olduğu gibi bugünkünde de (bkz: 24 aralık 2020 mke ankaragücü beşiktaş maçı) müthiş bir savunma performansı sergiledi ve daha fazla inkar edilemeyecek şekilde efsane takozumuz recep çetin'in lakabını hak etmektedir. o'nun da katılacağı matrak bir törenle lakabın kendisine devredilmesi takımın moral ve motivasyonu açısından hoş olur diye düşünüyorum.
    top geçse adamı geçirtmiyor, adam geçse topu takozluyor, en kötü çapa atıyor, top rakipte de kalsa dengesini bozuyor. hücum hattında iken de hızlı karar vermesi ve verdiği kararı çoğunlukla istediği şekilde gerçekleştirmesi oynanmak istenileni pozitif kılma yönünde hayli etkili. en basitinden, durdurulmak için rakipten en az iki kişiyi uğraştırıyor, bu da markajdaki takım arkadaşlarının boşa çıkmasını kolaylaştırıyor.
    her kim transfer ettiyse ellerine sağlık. sezon boyunca sakatlık neyim yaşamamasını diliyorum.
  • istiklal marşı sırasında kıldığı namaz işe yaradı kralın.
  • bu adam neden taraftar aklı ile transfer yapılmaması gerektiğinin ispatı. ilk alındığında, kendisi için yapılan şu yorumlara bakın:

(#113661179)
    (#113673295)
    (#113679252)
    (#113728659) bu arkadaş sonradan hakkını teslim etmiş oyuncunun:)
    (#113754194)
    (#113904541)

bu tüm büyük klüpler için geçerli. taraftar gazına gelmemek lazım. şu sıra, taraftar aklı ile iş yapma konusunda en çok fenerbahçenin başı belada olsa da, beşiktaş olarak bizim de dikkatli olmamız lazım.
  • bir fenerbahçe'li olarak gelmesine en az bir beşiktaş'lı kadar sevindim. rakipte de olsa böyle kaliteli futbolcuları izlemek leş futbolumuz için az da olsa umut ışığı. umarım geçen sene euro 2020'ye gitmek için gösterdiği ekstra performansı devam ettirir de beşiktaşımıza şampiyonlar liginde puanlar kazandırır.
  • konyaspor maçında attığı golü geçtim, takimi sahiplenisiyle gönülleri bir kez daha fethetti. mac bitiminde galibiyete sevinmeye mecali kalmamışti. bu taraftar seni unutmaz
  • ciddi anlamda beşiktaş'ın bize gökhan'ı iteleyip yerine aldığı ciğersiz ve futbol oynamayı bilen ligin en iyi sağ beki.

not : fb
hesabın var mı? giriş yap