• isterseniz çeviri laneti deyin, ister editör azabı..
    ama bilmem kaç gündür çeviri ve düzelti yetiştirmek için sabahladığım son günlerden birinde, yorgun ve ne yaptığı belli olmayan beynim uyku öncesinde bilinçakışımı serbest bırakmışken, ben binlerce imgenin etrafımda yüzdüğünü görürken, şekiller bir araya gelip bir rüya oluşturdular..
    rüyamda amerika'dan gelen adamlar bana uzaylı zekiye'nin altyazılarını ertesi güne çevirmemi istediklerini söyleyip yüzerek gittiler ve ben yatağıma uzanıp bir bira açtım. "yapamam herhalde," diye düşündüm, ama bir yandan da adamların ne kadar ciddi olduklarını kendime hatırlatıyor ve yetiştirmem gerektiğini biliyordum.

ne acayip bir rüyaymış.. uzaylı zekiye'nin altyazısı ne kardeşim?!
  • kıymeti takdir edilemeyen absürd başyapıt.

ecnebi kanallarda bu diziyi garp yapımı olarak görse çok beğenecek özenti tipler, dizi trt'de türk malı olarak yayınlanınca burun kıvırmıştır.
  • türkiye'nin ilk korku dizisi. çocukken zekiye'nin gözlerinin kırmızıya dönmesiyle korkudan şuurumu kaybederdim. allahsızlar bilim kurgu dizisi diye gündüz vakti yayınlarlardı bunu.

o dönem bunu izleyip de korkmayan çocuğa saygı duyarım.
  • youtube yorumlarında kendisi ile ilgili 'dokuz sekizlik uzaylı jeneriği bir tek bizde vardır herhalde.' yorumu ile nasıl muhteşem bir şey olduğu özetlenen dizi.*
  • bugünkü (tekrar tabii) bölümünde nuri alço'yu gördüğüm dizi... helal olsun adama, uzaylı muzaylı takmıyor vallahi. ama ilaçlı viski işlemedi o ayrı...
  • kocaman kadını saçlarını çocuk gibi yapıp, saçma elbiseler giydirip bize kız diye kakalamışlardı. daha iç açıcı biri yokmuydu .korkunç bir diziydi
  • zekiye son derece salak bir karakterdir, ailesi kizin evde kalmasina dovunur durur ancak o siralar bilim camiasinda moda olan güneş patlamlarindan etkilenir ve zihni berraklasir. ancak bu berraklasma kalici degildir. zekiye bir akillanir sonra tekra salaklasir. yani biraz gel git akıllıdır zekiye. tüm bu gel git olayinin ortasinda türlü komik durumlar yaşanır durur.
  • çocukluğumuzun sisleri arasından gelen garip bir dizinin ismidir. bu dizi, ne oyuncuları, ne kurgusu, ne de senaryosuyla "iyi" kavramının yakınına bile gelemediği halde televizyon karşısına geçip hiçbir bölümünü kaçırmadan izlerdik. çocuk olduğumuzda acaba bu kadar mı seçici değildik, dizinin uzaydan bahsetmesi mi bizi çekmişti*, yoksa gerçekten trt ne verse alıyor muyduk o sıralar? ne olursa olsun, bu diziyi izleyerek yetişen kuşağın fertleri olarak, çocuklar için hazırlanmış hiçbir programı aşağılamaya hakkımız yoktur. büyüyünce saçma gelen şeyler çocukken bize sihirli görünür. uzaylı zekiye'nin hatırası hala içimizde saklıdır.
  • eheheh trt 1 de oynayan feci gubidik bi diziydi..
    zekiye denen kizcagiz abuk subuk büyü olayina girerdi
  • kırılan araba farını görüntüyü geriye alarak eski haline getiren bir cocukluğumuzun kahramanı. bu hareketiyle dünyanın butun bilim kurgu kahramanlarını 'biz bunu niye düşünmemistik' diye kahretmiştir.
hesabın var mı? giriş yap