• en sonunda başvurumu kabul eden üniversite. tüm görevlilere teşekkür ediyorum
  • basvursam ve kabulum gelse dusunmeden giderdim dedigim, kanada'nin en buyuk kampuse sahip unisi. ikincisi ise york university.
  • brosürüne bilimum cep telefonu, palm bilgisayar resimleri, ögrenciler arasindaki msn-vari chat mesajlarini koyarak 'yirmibirinci yüzyila ayak uydurduk' ayagina yatan sekil üniversite.
  • kanada nin british columbia eyaletinin vancouver sehrinde bulunan bu guzide ilim, irfan yuvasi, sadece kaliteli egitimi degil, sahip oldugu inanilmaz guzellikteki pasifik okyanusu manzarali gul bahcesiyle de taninir. gunun her saatinde cesitli fotograf makinasi, kamera ve cogunlugu cekik gozlu turist kombinasyonunu yakalamak mumkundur bu mekanda. vancouver sehrinin butunu gibi bu bilim yuvasi da ormanin icine kurulmustur ve insani kendine inanilmaz derecede baglayarak 'oturup calis da surada ogretim gorevlisi ol!' diye gazlamaktadir. ancak etrafta bu kadar guzellik varken bunu yapmak hayalden ote bir sey ifade etmemektedir.
  • olmasi gerektigi gibi bi universite, egitim merkezi.. muhendislik bolumlerinde 2004 baharinda dunyadaki en iyi ilk 3 universite arasinda gosterildi. hemen yanindaki ciplaklar plajinin etkisi olsa gerek diye dusunuyorum.
  • global exchange programıyla bir dönem eğitim görme fırsatı bulduğum okul. dersler abartılı bir şekilde kolay. aynı dersin introduction olanını türkiye'de almıştım, kesinlikle o ders daha zordu. tabii yakınan yok, gezmeye eğlenmeye gelmişim, bi dönem de ineklemeyelim di mi?
  • kanada'nin vancouver sehrinde bulunan ve cok baba bir muhendislik fakultesi olan yaklasik 40-50 bin kisilik nufusa sahip universite. kanada'nin en iyi 2. universitesi oldugu iddia edilir ve azimsanmayacak bir turk nufusu vardir. 100'un ustunde turk ogrencisi ve basta makina muhendisliginde olmak uzere cok iyi turk hocalari agirlamaktadir. bu yuzden turk ogrencilerin basvurup kabul aldigi, referanslarinin kabul olmasinda sikinti cekmedigi bir universitedir.
  • vancouver kampüsünü öve öve bitiremeyeceğim okuldur. son zamanlarda eğitimini yurtdışında sürdürmek isteyen gençlerin sayısında oldukça artış görülmekte. aklınızı çelmek gibi olmasın ama ubc mutlaka öncelikli düşünmeniz gereken okullar arasında yer almalıdır. başta belirttiğim gibi inanılmaz bir kampüs ve olağanüstü bir şehir deneyimi yaşamanızı garanti edebilirim. kardeşim tercihini toronto'dan yana yapmış olsa da kendisini ziyarete gittiğim dönemlerde vencouver gezilerimizi ve kampüsüne girdiğimde yaşadığım şaşkınlığı burada anlatabilmem pek mümkün değil. yani diyeceğim şu ki, not ortalamanız iyi ve maddi imkanlarınız müsaitse yazdıklarımı dikkate alın. daha fazla yardımcı olmak isterdim ama benden bu kadar. kardeşimi toronto'ya yerleştiren eğitim danışmanı arkadaşın detaylı yazısını da okumanızı öneririm. kardeşim için çok uğraştı eminim şartlarınız uygunsa size de faydası olacaktır. eğitim önemli konu. çok düşünün dikkatli karar verin.
  • gelecekte yaşamak istediğim vancouver şehrinde master yapmak için gitmek istediğim üniversite. mühendislik eğitiminin harika olduğu aşikar. kanada'nın madencilik sektöründe üst seviyelerde olması sebebiyle dünyanın önde gelen madencilik şirketleriyle ortak projeleri vardır ve mezun olduktan sonra onlardan birisinde işe girmek oldukça mümkündür.
  • gemi ile kendi adıma kariyerimin en meşhur seferi olan şangay-vancouver seferinde limana yanaştıktan sonra kampüsünün bir kısmını gördüğüm üniversite. ulen bu üniversiteyse bizim okuduğumuz neydi gibi soruları kendi kendime sormama vesile olmuştur. ulen heyat, ulen tuzla, ulen denizcilik gibi gibi... kısmeti olan bi dakika düşünmesin dostlar.
hesabın var mı? giriş yap