• muhtemelen euroleague top 16 grubunu 4 galibiyetle bitiricekler. onlar için en belirleyici maç yarın akşam ki fenerbahçe-pao maçı olacak.
  • cedevita zagrebi 87-66 yenerek eurocup final four mücadelesinde finale yükseldiler.yarın türkiye saati ile 21.45 de trevisonun palaverde salonunda cajasol sevilla ile şampiyonluk maçı oynayacaklar.
  • 2012-2013 euroleague wild cardını almıştır.

bu durumda galatasaray basketbol takımı da eurocupa katılmakta (galatasaray basket takımının başlığını sözlükte bulamadım yemin ederim)
  • 1991 yılında kurulan ve renkleri yeşil-beyaz olan basketbol takımı. koçluğunu valdemaras chomicius yapmaktadır. kadrosunda, marko popoviç, saulius stombergas, petr samoylenko, kresimir loncar gibi oyuncuları barındırır.
  • sürpriz bir şekilde, deplasmanda yendiği zielona gora'ya evinde 17 farkla yenilerek, eurocup'a veda etmiştir. maçı izlemedim ama bu kadar kaliteli kadronun, ilk yarıyı da önde kapatmasına rağmen evinde bir yarıda gora'dan 20 sayı fark yemesi oldukça şaibeli. nitekim bu sene eurocup'ın favorilerindendi. top yuvarlak diyerekten, gününde olmamalarından bahsederek, rakibi de tebrik ederek olayı kapatırlar tabi.
  • ilk yarıda 1-4 yapan ve nizhny'nin gerisine düşerek büyük hayal kırıklığı yaratan takım, sassari zaten devre dışı, ikinci yarıda iki rus takımı nizhny-unics tur için mücadele edecekler
  • biraz geç de olsa, koç değişikliğine giden ve eski koçu (bkz: evgeniy pashutin) ile anlaşan takım
  • 2015-2016 eurocup sezonu nda en istikrarlı oynayan takım; ilk turda evlerinde kaybettikleri aris maçı dışında * rahattılar, son 32 grubunda 4/4 yaparak gruptan erkenden çıktılar. bu grupta maccabi-nizhny gibi tehlikeli rakipler varken sıkıntı çekmediler; maçlarını ortalama 9 sayı farkla kazandılar. takımın rotasyonu tamamen belli. gard olarak ponkrashov/colom değişmeli oynuyorlar, 2 numarada keith langford takımın tartışmasız lideri. 3 numarada valeriy likhodey başlıyor, arturas milaknis giriyor. 4 numarada kostas kaimakoglou var, yedeği de tecrübeli banic. 5 numarada parakhouski başlıyor ama az oynuyor, latavious williams giriyor
  • 1 mayisda ustteki entry yi girmisim, bugun 6 kasim, ve bu sene euroleague de cok guvendigim unics beni hep hayal kirikligina ugratii, unics basarisiz olman icin elimden geleni yapacagim, inan bana, en nefret ettigim basketbol takimisin artik
  • 2016-2017 sezonunda euroleague'e katılmaya hak kazanan takım. kadrolarını yavaştan kurmaya başladılar, sözleşmeleri yenilediler.

pg: quino colom
    sg: keith langford
    sf:
    pf: kostas kaimakoglou
    c:

evgeny pashutin ve yukardaki oyuncularla sözleşme yenilediler.
hesabın var mı? giriş yap