• hakettigi deger verilmeyen,daha fazlasini hakeden.
  • antitezi overrated'a oranla her zaman ayrı bir karizması olan sıfattır. bu sıfata layık birisi dünyayı kurtarır ama bunu kimse bilmez, o da bildirmeye gerek duymaz. kızı kurtarır, teşekkür duymak için beklemeden çeker gider. poh pohlanmaya ihtiyaç duymaz. gerekeni fazlasıyla yapar, takdir eden birileri olup olmamasını siklemeden sigarasını yakar. daredevil gibi bir şeydir o. underrated denince kafamda beliren imgeler destesi böyledir işte. belki de fazla abartıyorum.
  • bu kavramla ilgili sorun, sürekli underrated olduğu iddia edilen nesne, kişi veya olguların, bir süre sonra overrated olma yoluna girmesidir.

sürekli underrated olduğu söylenen bir şey, artık underrated değildir.
  • metalci forumlarında her sanatçının, şarkının ya da albümün önüne fütursuzca eklenebilen sıfat. hatta bunun önüne bir de "most" eklenir ki o zaman da most underrated olur. megadeth'e bile underrated diyen adamı gördükten sonra yeni hedefimi metallica, 91 albümü ve nothing else matters'a underrated diyenleri bulmak olarak açıklıyorum.
  • bence sözlük yazarlarının önemli bir kısmı underrated'ın ne anlama geldiğini bilmiyor, kafadan "övücü sıfat" kontenjanından ekleyiveriyorlar sevdikleri şeyin önüne.
    zidane'a underrated diyen var yahu insaf.
  • cogu sizofreni hastasinin ,hastalanmadan önceki durumu. bu insanlarin bir kismi hakettikleri ilgiyi ,sevgiyi normal dünyada bulamadiklari icin kendilerine önemli olduklari bir sanal dünya yaratirlar. cogu yetenekli, caliskan ,saygili ,dürüst insanlardir ancak hayat herkese adil davranmiyor ne yazik ki.
  • toplum bir kavramın underrated olduğu üzerinde mutabakata varıyorsa o kavram artık kesinlikle underrated değildir.

underrated toplum tarafından yeterince değer verilmediğini düşündüğümüz şeyler için yaptığımız subjektif bir değerlendirmedir.

pekiştirmek için örnek vermek gerekirse ben türkiye futbolundaki en büyük örneğinin selçuk şahin olduğunu düşünürüm.

eğer bu entry kötülenirse, kesinleşir ki bu adam bana göre gerçekten underrateddır, yani toplumca değerli bir adam olarak kabul edilmemiştir.

ama ben eto'o yazarsam ve bu entry şukelaları kaparsa, artık eto'o ya underrated diyemeyiz zira toplum bu adamın değerli olduğunu kabul etmiş demektir.

simdi deneyelim o zaman

(bkz: selçuk şahin)
hesabın var mı? giriş yap