• kırtasiye tipi yapistirici olup, bi ara bayaa bi pazar bulmuştur... kapağını açık bırakırsanız uçar. resim-el işi derslerinde bolca kullanılır. ele sürüp daha sonra onları sökmeye çalışmak güzel bi uğraştır ayrıca, kapağının kenarında tortular oluşur, onları da ağızda gewelemek eğlencelidir.
  • bugüne bugün sacma sapan bir reklama imza atmis sirkettir.

iki sosyetik bayan hayvani jipleri ile trafigin ortasinda sikisip kalmistir. $oför bagyan cikip yakinlardaki vince islik calar. vincin ucundaki demir zimbirtiyi uhu ile aracinin tepesine yapistirir. vinc arabayi kaldirdigi gibi trafikten cikartir alir. ve olaylar gelisir demek istiyorum ama reklamimiz burada sona eriyor. e peki güzel kardesim, madem uhu bu kadar güclü, bu kadar kuvvetli; yapistirdin arabanin tavanina vincin dalgasini, aldin araci götürdün; peki simdi onu oradan nasil cikartacaksin? bursa sanayi'de arabanin üstünü kestirip jipi cabrio mu yaptiracaksin? ha canim?

aha buyrun kamyonetmis o ya, kamyon hatta:
    http://www.youtube.com/watch?v=s8ogxes0ro8
  • sozlukteki diyaloglara ayri bir tat katan efekt. evet aglama efektidir, fakat cok masum bir hal ifade eder. efekti goren, aglayana acir. icinde bi nebze insanlik kalmi$ olan insan kendi haline bakip $ukreder. bakiniz, gorelim:

-hulkicim, sen beni sevmiyo musun artik?
    -nerden cikti $indi bu?
    -bilmemne dergisinde yaziyodu*, hergun sevdigini soyleyemeyen erkek artik sizi sevmiyodur diye..
    -hasbinallah! kizim ne alekesi var ya? dergiyle sevgi mi olculurmu$?
    -ama orda oyl..
    -yav de get!
    -uhuuu...

bakiniz nasil da hemen kafanizda canlandi degil mi? boyle iki elini gozlerini kapatacak $ekilde yuzune kavu$turmu$, sakince aglayan bir bagyanimiz. ama bir de $una bakin:

-dayi bu ne?
    -kultablasi.
    -kultablasi ne demek?
    -kullerin tablasi demek.
    -peki tabla ne demek?
    -lan bi git ba$imdan..
    -uuuuuuuueeeeaaaaaa...

burdaki cocugu du$unebiliyor musunuz? agzini magara gibi acmi$, sahte gozya$lariyla, hatta kupkuru aglayan bi velet. evet velet diyorum, cunku cocuk demek istemiyor insan. gerci $indi dayida da bi hayvanlik yok mu? var. ama onun ba$ligi ba$ka.

ne guzel bir dilimiz var mi desem, yoksa abartiyorum da bana mi oyle geliyor, ama yansima sesleri turkce kadar iyi yaziya doken bir dil var midir merak ediyorum. (ulan bundan da bi sonuc cikardim ya helal olsun bana)

-beni hic uzmiycen di mi tahsincan?
    -nerden cikardin $indi minakom ya.
    -ya ama sen onceden boyle degildin.
    -ne cekilmez dertmi$sin amuniyum yaa.
    -uhuuu. ben anneme gidiyom.
    -ya tamam $aka ettim giz. cek ellerini $u yuzunden. anaaa bak hemen tomruk tomruk ya$ gelmi$.
    -gelir tabi uhu uhuuu...
  • tavsiye etmeyecegim kayganlastiricidir
  • ne güzel yapıştırırdın sen fahriye abla...
  • bir adet uhu satın almak istediğiniz kırtasiyede uhu kalmamışsa, kasiyer kişi "uhu 404, uhu bulunamadı" hatası verecektir.
  • hala kendi yapıştırıcımızı adam gibi üretemediğimiz için almanlardan ithal ettiğimiz marka. bu kadar mı beceriksiz bir ülkeyiz.
  • başparmağımla işaret parmağımı birbirine yapıştırıp daha sonra parmaklarımdan sökmek suretiyle beni zaman zaman çok mutlu etmiş kırtasiye gereci.
  • dont'say glue, say uhu sloganıyla ülkemizde marka ismini tüm yapıştırıcılara verebilme başarısını yakalamış yapıştırıcıdır. yuhu şeklinde okunur.
  • aşırı maruz kalındığında on numara beş yıldız kafa yapar. maketi vesaireyi ''hahahahaaa hassiktir lan sikerim'' deyip atmanıza sebep olabilir. okul okumaya diye gelip balici olarak memleketinize dönebilirsiniz. dikkatli kullanınız efendim.
hesabın var mı? giriş yap