• teknolojisi hiç gelişmiyor, ilk çıktığından beri aynı. arada priz sayısı çoğalıyor falan ama özünde aynı çok tuhaf.
  • çok kısa olmayacak, çok uzun da. işlevsel ve rahat kullanım açısından ortalama uzunlukta olması tavsiye edilen priz türü.
  • uzatmakta üstüne yoktur.
  • ısıtıcı, modem, laptop kombinasyonu için ideal bir alet olsa da içerisine televizyon da eklenince aciz kalan vasat alet. onun dışında yararlı.
  • artık kesmiyor üçlüsü
    yapılsa ya dörtlüsü
    8 metrelik kablosu olsa
    evimizin her yanına ulaşsa
  • 20. yüzyılın buluşudur. 19. yüzyılın buluşunu elektrik olarak kabul edersek, bunun kullanımını çok güzel biçimde yaygınlaştıran ve kolaylaştıran üçlü prizler ise 20. yüzyılın buluşudur, net.
  • gün gelir havadan elektrik iletimi mümkün olur falan da o gün gelene kadar dünyanın en iyi icadı bence bu. üçlü priz, çoklu priz olarak.
  • bir dişi prizi üç dişi prize çeviren aparat.

demin biraz düşündüm de gerçekten ev içindeki önemli gereçlerden bir tanesi. toplamda 5 6 tane var fakat hepsini devre dışı bıraksam gerçekten günlük yaşamımı etkileyecek ve zorlaştıracak cinsten.
  • mert fırat'ın bir hakaret sözü olarak kullandığı nesne. pek anlam verememekle birlikte doğru tonlamayla hakaret olarak kullanılabileceğini düşünüyorum.
  • akım korumalı değilde gerilim korumalı üçlü prizler çoğalsa çok daha faydalı olur üçlüsünü değilde tekli olanını kullanıyorum 240 voltu geçince, 200 volt altına düşünce elektriği kes voltaj normale dönünce elektriği ver olarak ayarladım istanbul bölgesinde çok sık voltaj dalgalanması olmasada bir kaç kez devreye girdi hassas olan bozulmasını istemediğim cihazlarımda bağlı.
hesabın var mı? giriş yap