• asyalı populasyonu (hintliler dahil) toplam öğrencilerin %55'i olan okul.
  • 1965 yılında kaliforniya'nin orange county bölgesinde kurulmuş olan üniversite. uluslararası öğrenciler için her üç ayda bir pazarlama ve işletme gibi alanlarda hızlandırılmış sertifika programları sunulmaktadır.
  • uçsuz bucaksız bir kampüsü olan okul. en güzel yeri devasa langson kütüphanesinin önündeki merdivenlerdir.
    o merdivenlere konuşlanıp gelip geçmekte olan biribirinden acaip tipleri izlemek bile insanı ufak çaplı bir sosyolog yapabilir.
  • ks. university of cheating indians
  • union cycliste ınternationale olan uci'den gelen son bilgilere yöre disk frenli yol bisikletleri zamanla yarışlarda göreceğimiz modeller olacak gibi gözüküyor. şu sıralarda devam etmekte olan (bkz: eneco tour)'da hollanda takımı olan team roompot profesyonel bir bisiklet yarışında ilk defa disk frenli modelle yarıştı. bu konuda uci açıklama yaparak ağustos ve eylül aylarında gerçekleşecek yarışlarda takımlara hd frenli bisikletler için izin vererek deneme sürecini başlattı. team roompot sram sistemi kullanarak bu denemeye dahil oldular ve (bkz: sram)'ın halkla ilişkiler ve medya müdürü michael zellman:

''hidrolik frenlerin yol bisikletleri için belirleyici rolleri var ve avantaj sağlıyor. v frene göre her tür koşul altında daha iyi bir halde'' açıklamasını yaptı.

takımların ve mekanikerlerinin buna hazırlanması için uzun süreli bir çalışma gerekiyor.sadece :

--trek/domane
    --cannondale/synapse
    --giant/defy gibi markalar sadece tek modelleriyle yol bisikletinde hd fren işine giriş yaptılar.diğer takımların buna giriş yapması ya da giriş yapmış takımların bile sporcularının bisikletlerinin değişmesi,sporcuların bu bisikletlere adaptasyonu kafa karıştırıcı durumlar ve dediğim gibi zaman gerekiyor.

trek factory racing takımından bu konuda bir açıklama geldi ve 10 gün sonra başlayacak olan (bkz: vuelta a espana) yarışında bu fren sistemini sporcularıyla buluşturmak istediklerini açıkladılar ve bu konuda çalışmalar devam ediyormuş. önümüzdeki yarış takvimi ve uci'nin tanıdığı süre(ağustos ve eylül ayı) oldukça uygun gözüküyor.

trek'in ardından cannondale-garmin takımından da bir açıklama geldi ve verilen süre içinde bu sistemi denemek istediklerini buna hazırlandıklarını açıkladır.

takımların ötesinde en önemli jant üreticilerinden olan (bkz: mavic) uci'nin açıklamasının ardından jantlarında hd frene uyumlu modeller üzerine yoğunlaşmış durumda. bu işin tutması durumunda talebi patlayacaktır. bu açıklama takımın marka yönetim müdürü brand moore'dan geldi.

uci tatmin edici sonuçlar alınırsa 2017 yılı takviminde serbest olacak şekilde resmi olarak hd frenli yol bisikletlerinin kullanımının kurallara ekleneceğini açıkladı.

olaya mekaniklerlerin gözünden bakarsak:

bmc'nin yetkililerinden steven christ bu sistemin yarış esnasında herhangi bir problemde müdahale sürelerini,teker değişim hızlarını kötü etkileyeceğini bunun da yarışa yansıyacağından bahsetmiş ve çok sıcak yaklaşmadığını belirtmiş.

lotto-belisol takımının mekanikeri geert rombauts'da steven christ ile aynı görüşlere sahip olmakla birlikte teker değişiminin yaratacağı zaman kaybının sporcuları etkileyeceğinden ve mekanikerlerin işini zorlaştıracağından bahsetmiş. ayrıca bir cyclocrosscu olan rombauts bu olaya teknik açıdan da yaklaşarak disk frenlerin çeşitlerinden bahsetmiş. ilgili olanlar varsa bilecektir 140mm,160mm ve 180mm olmak üzere 3 çeşit disk fren mevcuttur ve her takımın farklı bir çeşidini tercih etmesinin karmaşa yaratacağını söylemiş.

canyon bisikletlerinin yetkili ismi andreas walzer ise böyle bir sistem gelirse herkes hd fren kullanması gerekeceğini yoksa bu durumun tehlikeler doğuracağını söylemiş. özellikle yağışlı havalarda ve inişlerde bu farkın oldukça tehlikeli olduğunu belirtmiş.

team sky yetkilisi carsten jeppesen yarışların uzun süreli olduğunu ve disklerin yarış esnasında ısındığını belirterek olası bir kaza durumunda rotorlardan nasıl korunacağını dile getirmiş(bu yaklaşım benim çok hoşuma gitti bütün mekanikler sporcunun süresi,avantajı ve yarış performansı üzerine konuştu dikkat ederseniz). disk fren rotoru şöyle bir şey. ve jeppensen'in de dediği gibi ısındığı anda olası kaza durumunda sivriliğini,kesiciliğini de göze alırsak temas durumunda büyük sıkıntılara sebep olabilir. bunun korumasının olması gerektiğine değinmiş.

disk frenlerin gelişimini görmemiz ve bilgi sahibi olmamız için güzel bir video var.

yazacak çok fazla şeyim vardı fakat kafamı çok toplayamadım. kısaca olayları aktarmaya ve takımların yaklaşımlarını değerlendirmeye çalıştım. devrim niteliğinde bir durum bu ve sayfalarca yazı yazılsa bile hala bir şeyler eksik gibi geliyor. boş bir vaktimde oturup buraya sayfalara döşeme yapacağım.
  • extension dahilinde project management sertifika programina katildigim okul. bir daha o gunleri yasayamayacak olmak cok koyuyor insana. 'okul falan artik beni kasar ama vakit bos gecmesin takilayim' diyerek basladigim donemi, son dersinde hickira hickira aglayarak bitirdim. siniftaki arkadaslarimin yarisini gidip ulkelerinde ziyaret ettim, bir cogu da istanbula geldi. bu dostluklari bana kazandirdigin icin tesekkur ederim anteater.
  • lazca kulak.
  • gün itibariyle fall 2016 için kabul aldığım üniversite. bakalım hayat bize neler gösterecek.
  • ks. university of chinese immigrants
  • asya kokenli ogrencilerinin ucuz japon arabalarina modifikasyon yapma meraki yuzunden university of civics and integras diye dalga gecilen okul*
hesabın var mı? giriş yap