• bir üstteki eleman ya ismail şenol ya da çok fena bir yorum hırsızı . ayıp lan amk. oyuncu hakkında fikir sahibi olmak zorunda değilsin ki. ismail şenol ' un dün twitter' da yazdıklarını çalıp kendi fikrinmiş gibi sözlüğe aktarmışsın.

(bkz: https://twitter.com/…tatus/1019668610694905860?s=20)
  • herkes haklı olarak geçen seneki thompson vakasından sonra faul problemi yaşayacak diyor ama thompson sahada kendi başına düm düz yürürken bile faul yapıyordu. el kol hakimiyeti hele hiç yoktu.

ennis dün savunma yapmaya çalışırken yaptı faullerini avrupada çıktığı ilk maçta.

dünkü maçta hakemlerin temaslara fazla izin vermemesi de etkiliydi. örneğin bir gün önce izlediğim bayern efes maçında hakemler bu kadar çok düdük çalmadı, sertliğe müsade etti.

ennis gerçekten iyi niyetli bir oyuncu, bunu izlerken anlayabiliyorsunuz. topu oyunda tutmak için kendini yere attığı pozisyonda da bunu gördük. oynamak kendini göstermek istiyor.

oynama isteği, avrupa tecrübesizliği ve hakemlerin sertlik istememesi bir araya gelince kısa sürede 3 faulü alması sadece şanssızlıktı. zamanla kesinlikle çok daha iyi olacaktır. sloukasın bize transfer olduğu zamandan bu yana ilk kez bir guard için bu kadar umutluyum, umarım yanılmam.
  • maalesef tibia kemiğinde kırık olma ihtimali yüksek oyuncu. hemen yanındaki fibulada da kırık olabilir. görüntü hiç iyi değildi.

bu tarz yaralanmalar sonrasında basketbola dönüş epey sıkıntılı oluyor. her 10 oyuncudan 1´i spora dönemiyor. yani profesyonel spor hayatı bitiyor. dönebilen oyuncularda ise süre 54 haftaya kadar uzayabiliyor. umarım ben yanlış görmüşümdür ancak çok kötü görünüyordu. kırık oluşmuşsa bunun tipi de önemli. parçalı kırıksa daha kötü‚ ayak bileğinin diğer kemiği olan talus'u da içine alan bir kırıksa o zaman çok daha kötü. ayrıca‚ orada kemikler arasında sindesmoz dediğimiz bağ yapı var onda yırtık da eşlik ediyor genelde bu tarz kırıklara ve yüksek seviyeli yaralanma olduğu için epey sorun oluyor.
  • bileği kirildiysa değil sezonu kapatmak basketbol kariyeri dahi bitebilir. çok kötü oldu, iyi bir oyuncu ve çok iyi bir karakterdi. umarım iyileşir
  • eurohoops.net'in haberine göre fenerbahçe'me transferi an meselesi olan kanadalı guard.

edit: 1+1 yıllık anlaşma ile yeni oyun kurucumuz olmuştur. umarım iyi işler yaparsın. zira çok ihtiyacımız var...
  • görüntülere bakamadım. kırıldı mı bilemiyorum ama arkadaşların dediğine göre kırılmış. çok geçmiş olsun.

lakin ayak, el, bilek kırıkları sanıldığı kadar kötü bir sakatlık değildir futbolda ve basketbolda. tabii her sakatlık kötüdür ve ağırdır ama bağ sakatlıkları çok daha ciddi ve oyuncunun kariyerini etkileyen sakatlıklardır. ayak bileği kırılan bir oyuncu, tam bir sene sonra hiç bir sorun yaşamadan sahalara hazır olarak dönebilmektedir. tabii işin psikolojik tarafının da iyi geçilmesi lazım.

örnek olarak vermek gerekirse, nba'de paul george ayak bileğini milli takımda kırdı. 1 sene sonra döndü. en son olarak boston celtics oyuncusu gordon hayward geçen sezonun ilk maçında ayak bileğini çok kötü kırmıştı ama bu seneye hazır olarak başladı. keza futbolda da benim hatırladığım son olarak demba ba ayak kaval kemiğini ortadan kırmıştı, 1 sene sonra futbol oynamaya başladı.

kısacası artık tıpın da ilerlemesiyle bu tür kemik, kıkırdak sakatlıkları hatta bağ sakatlıkları çok iyi tedavi ediliyor ve oyuncu kariyerini kaybetmiyor. tabii çok ciddi bir psikolojik destek de şart.

tekrardan geçmiş olsun.

not: beşiktaş sompo japan
  • zeljko transfer etmişse bir bildiği vardır tezi jason thompson’dan sonra çöpe gitti. obra’da senin benim gibi bir insan. hata yapıyor. üstelik thompson hamlesi ne yazıkki bizi euroleague şampiyonluğundan etti. kıçı boklu tavarese yanıt verecek bir pivotumuz olsaydı kupa yine bizimdi.

tyler ennis için de bekleyip görücez. ben pek verim alınacağını düşünmüyorum.
  • daha dün rico hines (home team hoops) vidyolarinda izledikten sonra burada ismini görmemin sürpriz oldugu basketbolcu. bire birde antreman performanslari kötü degil. özellikle potaya gitmeyi seviyor, sut tercihi ikinci planda. oyun görüsü ve saha liderligi konusunda cok net bir öngörüye sahip degilim ancak izledigim vidyolarinda bu konuda kendisinden daha cok göze carpan, kariyer konusunda daha geride olan (bkz: jaylen hands) oyuncular var.
  • sakatlandığı pozisyonu izleyince sanki kendi bacağım kırılmış gibi acı hissettiğim oyuncumuz. tez zamanda sağlığına kavuşur umarım. kulübün kendisine her türlü desteği vereceğinden zerre şüphem yok. takım arkadaşları da sezon sonu kendisine euroleague kupasını hediye edeceklerdir.
  • içim gitti ennis. yemişim kupasını, maçını insan sağlığı her şeyin üzerindedir. geçmiş olsun.
hesabın var mı? giriş yap