• (bkz: sözlerini yazayım da tam olsun)
    tut şunun ucunu döşeyelim abi
    mutfağa banyoya ulaşalım abi
    *hiç bi şey olmaz fırat bu abi.
  • ilkokul 1. sınıfta nedensiz biçimde defterime yazdığım ve ilginç bir şekilde birkaç gün sonra gelen müfettişin gelip onca kişi arasından beni seçip gördüğü ve beni yerin birkaç kat derinine gönderen jingle. hala ne halt yemeye yazdığımı veya müfettişin nası farkettiğini merak eder dururum.
  • yok kesin kararım, yüzyılın en başarılı reklam içeriğidir. arkadaş yıl olmuş 2014, reklam tedavülden kalkalı 20 sene olmuş; ama az önce mutfakta bulaşıklara giriştim kulağımda bu sözler çınlıyor. nasıl bir etkidir, nasıl bir bilinçaltıdır çözemedim. bir işe girişince otomatik olarak fonda soundtrack olarak beliriyor namussuz.
  • bu reklamda saskin bakan kepce kulakli ciragin akibetini hic ogrenemedim sonradan. acaba hakkaten tutup ucundan dosedi mi o da? yillar onu da yipratip bozdu mu?
  • yaklaşık 5 yıl boyunca her gün, defalarca ntv ekranlarında gösterilen reklamın repliği. merak ediyorum; bütün ameleler, bütün mütahitler ntv'yi mi izliyor?
  • kamyoncu sevişmesi hatırlatan reklam
  • reklami izlemeyip sadece kulak misafiri olanlar icin korkunc anlamlar yaratabilecek sarki. tabii olan bir posta mutfakta, bir posta banyoda dosenen firat'a oluyor. bir de dusuruyorlar zavalliyi...
  • japonca versiyonu şuradan izlenebilen efsane reklam.

ben bu hayatta çok az şeye bu kadar güldüm. emeği geçen herkese acil iş diliyorum. *
  • çok eğlenceli bir vedat sakman şarkısıydı. orijinali ise "tut şunun ucunu götürelim abi" idi. vedat sakman'ın nasıl olup da şarkısını bu aptal reklama verdiğini anlayamadım. şarkının piç olduğuna mı yanarsın, aptal sözleriyle senelerdir beynimizi siktiğine mi yanarsın, şarkının orijinalinin döşiyelim abi şeklinde olduğunu sanıp da vedat sakman versiyonunu* duyanların "aaa reklamdaki şarkıyı almış" dediğine mi yanarsın, şarkının cinsel içerik kazanıp ona buna laf atma aracı olmasına mı yanarsın. ne yaptın be vedat usta.
hesabın var mı? giriş yap