• yeni başkanı halkbank genel müdürü hüseyin aydın olan birlik.
  • bu kuruluş aynı zamanda bankacılık sektöründe belli bir süredir *görev yapan çalışanlardan kısıtlı sayıdakileri yurtdışına burslu olarak master, sertifika programı, workshop vs gibi eğitimlere gönderir.
  • bu birliğin bireysel müşteri hakem heyeti'nde çalışan ...... kafalılar okuduğunu anlamaktan aciz olduğu gibi, 2.5* ay sonra verdikleri cevabın da siz bankaya ilk itiraz ettiğinizde çağrı merkezindeki alelade bir görevlinin verdiği cevaptan bir farkı olmuyor.

ekleri ile berber 11 sayfalık itiraz dilekçem olmuş, tutar da çok fazla değil. derdim kredi kartı harcaması sırasında bana gönderilen onay mesajındaki tutar ile kredi kartı ekstresine yansıyan tutarın aynı olmaması. hani bankalar gönderiyor ya xxx liralık online ödemeyi onaylıyorsanız bu mesajla gelen şifreyi girin diye, onlardan işte. işte benden mesajda gelen tutarı değil daha fazlasını(xxx+yy) tahsil ettiler işlem dövizli diye. benim itiraz noktam gelen mesajı onayladığım için benim sorumluluğumun mesajdaki tutar kadar olması yönünde. ancak bu ... kafalılar, ben üstüne basa basa belirttiğim halde gerekçeli kararda sanki ben buna değil de doğrudan tutara itiraz ediyormuşum gibi itirazımı şekillendirmeleri ve bu yönde cevap vermeleri. ben diyorum ki benim onayımdan daha fazla kesinti yapılacaksa niye mesaj ile teyit alınıyor, hadi teyit alınıyor o zaman niye tutar yazılıyor.

ama yok, benim itiraz ettiğim nokta bu değilmiş gibi afilli hukuk cümleleri ile özün önceliğini unutarak itiraz edenin adını dahi yanlış yazacak kadar kopyala-yapıştır şekilde iş yapan bu çalışanlar başvurudan 2.5 ay sonra sen haksızsın diyebiliyorlar. bana deseler ki kredi kartı sözleşmesinin "abc" maddesi gereği banka gönderiği mesajdakinden daha fazla tahsilat yapabilir, önümü ilikleyip özür dileyeceğim. ancak bu ... kafalılar haklı olduğumu bildikleri için itiraz ettiğim noktayı farklı gösterip ona göre cevap veriyorlar.

dolaylı da olsa bankadan maaş alan kişinin banka aleyhine karar almasını nasıl bekliyorsam zaten, mallık bende. zaten gündeme alabilecekleri üst sınır 2.500 try civarı bir şey, onu da kendilerine göre yontarak cevaplıyor, bankayı haklı çıkartıyorlar.

neyse avukat abla, sen demek istediğimi anladın artık sanırım. hoş okuduğunu anlama yetisine sahipsen en başından beri anlıyordun da neyse.
  • şu aralar bankalarda sendikalarca alınacak grev kararlarının üçüncü şahıslara ilanen duyurulmasının yasaklanmasına ilişkin çalışmalara aracılık etmekte olan kurum. yorum bile yapmıyorum, cümle kendini açıklıyor zaten. bankada grev kararı alınacaksa sadece kurum içinde duyurulabilecekmiş, sanki canları sıkıldıkça ertelettikleri yetmiyormuş gibi.
  • ücretsiz, sertifikalı e-eğitimler veren bir siteye sahiptir. (bkz: http://www.tbb-bes.org.tr/)
  • internet sitesi bugun surekli olarak hata veriyor olsa da, sitesi sorun vermedigi zamanlarda bankalarin rakamlarina ait bir cok seyi bulabilirsiniz. oldukca faydali bir internet sitesine sahiptir.
  • ersin özince'den boşalan koltuğa gelecek yeni başkanı beklenmektedir.
  • başkanı, aynı zamanda ziraat bankası genel müdürü olan hüseyin aydın'dır.
  • kendileri adına yapılan phishing ile ilgili bir duyuru yayımlamışlar.
    https://www.tbb.org.tr/…kamuoyu_duyurusu_221015.pdf
    tam metni:

"türkiye bankalar birliği
    kamuoyu duyurusu
    22 ekim 2015
    türkiye bankalar birliği ismi kullanılarak dolandırıcılık amacıyla tasarlanmış sahte elektronik postaların bir çok internet kullanıcısı tarafından alındığına ilişkin bilgi edinilmiştir.

dolandırıcılık amacıyla kişisel verilerin elde edilmesine yönelik gönderildiği anlaşılan bu elektronik postalara ilişkin kamuoyunun doğru bilgilendirilmesini teminen aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür:

söz konusu elektronik postada yer alan hususların tamamı gerçek dışıdır ve kişisel verilerin elde edilmesine yönelik, aldatıcı beyanlardır.

türkiye bankalar birliği’nin ankara’da bir şubesi mevcut değildir.

türkiye bankalar birliği banka müşterilerine ait kişisel bilgileri hiçbir şekilde talep etmez. bu konuda görevli ve yetkili değildir. aktif internet bankacılığı kullanıcılarını tespit etmek veya kullanıcı bilgilerini teyit etmek gibi bir çalışması ve görevi de bulunmamaktadır.

türkiye bankalar birliği, bankaların internet bankacılığı hizmetlerine müdahil olmaz ya da bankaların ürün ve hizmetleri için banka müşterilerinden bilgi, belge istemez ve internette veri girişi talebinde bulunmaz.

türkiye bankalar birliği tarafından internet bankacılığı güncellemesi, veri tabanı hazırlanması ve bunlara ek yapılması, bu konuda banka müşterilerinden teyit alınması, banka müşterilerinin hesaplarına erişimlerine müdahale edilmesi, kısıtlama konulması, kanunen ve fiilen mümkün değildir.

birliğimiz bu veya benzeri konu başlıklarında elektronik posta gönderimlerinde bulunmamaktadır. türkiye bankalar birliği’nden geldiği görüntüsü verilen, bu türden sahte elektronik postalara kesinlikle itibar edilmemeli, bir dolandırıcılık olayına maruz kalınmaması için kişisel bilgiler ve veriler üçüncü kişi ya da kurumlar ile asla paylaşılmamalıdır.

sahte elektronik postanın yönlendirme yaptığı internet sitesinin kapatılması için gerekli girişimlerde bulunulmuştur.

kamuoyunun bilgisine önemle sunulur.

saygılarımızla,
    türkiye bankalar birliği"
hesabın var mı? giriş yap