• ronaldoya vereceğiniz parayı alt yapıya verseydiniz şimdi göt gibi kalmazdık.
  • ınsanların gözüne baka baka yalan söyleyen operatör. ben size direk bilgi vereyim;

yoğunluk sırasında point code concentrator alt yapısı dağıldı. bu bütün sistemin kalbi demek. hlr sistemi çöktü bu sebeple tüm ülke etkilendi. şu saat oldu hala ayaga kaldıramadılar.

şu an operasyonda çalışan insanların yerinde olmak istemezdim doğrusu. ölüm gibi bir şey ama kimse ölmüyor.

vodafone ve türkcell drc çözümlerine milyonlarca dolar yatırım yaparken bunlar ellerindeki fiber alt yapının ve pcm alt yapısının kendilerini kurtaracağını sandılar. bütün operatörler full sip ara bağlantıya geçerken bunlar tdm hatlardan aldıkları kiralardan olmamak icin bizene biz sip ara bağlantı yapmayız dediler. 30 yıllık teknoloji ile yaşamayı kendilerine kâr saydılar.

şark kafasi ile yeni nesil operatör olamazsın... en cok çalışanlara üzülüyorum. hepsine allah kolaylık versin.
  • depremle uzaktan yakından alakası olmayan bi şehirde oturuyorum. yaklaşık 1 saattir telefonumda "servis yok" uyarısı alıyorum. benim gibi deprem bölgesinden uzak olduğu halde bu hatayı alan yazarlar var mı?

gelen onlarca mesaj editi: anlaşılan ülkenin en güneyinden en kuzeyine, en doğusundan en batısına herkeste aynı sorun var. yazık.. sadece bunu söylüyorum.
  • sizin sülalenizi sikeyim. amına koyduğumun döl israfları. 2 saattir telefonum kesik. kuzey anadolu fay hattı götünüze girsin allahsız orospu çocukları
  • milli operatörünü araplara peşkeş çekersen böyle afet zamanlarında acı gerçekle yüzleşirsin işte.

tanım: yarın aşırı derecede müşteri kaybedecek gsm şirketi.
  • bunların müşterisi olacağınıza gidin telefondan tanıştığınız sevgilinizin romanya'dan gelmesi için hesabına para yatırın, adınız terör soruşturmasına karıştığı için çöp kutusuna para atın, ne bileyim internetten 100 tlye çift hatlı ıphone alın daha iyi.
  • bu talukatını siktiğimin operatöründen 1-2 gün içinde hiçbir taahhüt bozma cezası ödemeden çıkacağım. saat 17:09, depremin merkez üssüne en yakın yerlerden birindeyim ve bu ciğeri beş para etmez operatör hala "sadece acil durum aramaları" uyarısı veriyor. acil durum anlayışları the day after tomorrow herhalde. servis düzeldiğinde arayıp küfredince "hmmm anlıyoruz ama taahhütünüz var" filan diyecekler için söyleyim,
    bak buraya türk telekom büyük harflerle yazıyorum: başını alırsın.
  • --- based on true story ---

1960'lı yıllar!

elazığ akıl hastanesinden bir ihmal sonucu 423 deli kaçar ve elazığ’ın sokaklarına dağılırlar. mülki makamlar panikler, başhekim mutemet beye koşup; “doktor bey ne yapalım” diye sorarlar.

başhekim; “bana bir düdük verin ve arkama yapışarak gelin” der. doktor önde birkaç personeli arkasında kara trencilik oynayarak bütün elazığ’ı “çuf çuf” nidalarıyla dolaşırlar. başhekimin tahmini tutmuştur, bütün deliler bu kuyruğa girer vagon olurlar. lokomotif, yönünü hastaneye çevirince tüm kaçan deliler hastaneye geri dönmüş olurlar.

olayın en enteresan yanı akşam sayımında ortaya çıkar çünkü hastaneye trencilik oynayarak gelenlerin sayısı 612 kişidir.
    --- based on true story ---

yıl 2019!!
    istanbul ile uzaktan yakından alakam yok. eskişehir'deyim.

deprem sonrası iletişimi kesilen turk telekom hattım yüzünden, uzunca süredir haber beklediğim bir işi kaçırdım. maddi zararım 6 haneli rakamlarla ifade edilebilecek boyutlarda.

ve ne yazık ki; zararımı hukuki yollarla arayamayacağım bir ülkede yaşıyorum. yarın soluğu tüketici mahkemelerinde alsam, dava sonuçlandığında şirket adını kötülemekten ceza alan bile olabilirim.

sözlüğe girebilmek için kardeşimin telefonunu mobil erişim noktası yaptım. bu entry'i wifi ile onun telefonuna bağlanarak yazıyorum.

onun da hattı turk telekom ve bugün bir saniye bile iletişimi kesilmedi.
    deliricem. yemin ediyorum deliricem.

üzerimizde çok ciddi bir deney yapıldığını falan düşünmeye başladım artık.
    kıyamet günü 2-3 tane yetkili melek gelip; "2001 sonrası türkiye'de yaşayanlar şöyle ayrılsın" derse, inanın şaşırmam.

`tebrikler!! türkiye simulasyonunu başarı ile tamamladınız..` diye bir mesaj almamız an meselesi.

ya da saçmalıyorum. yarın yine her şey normale dönecek ve bana ilk ulaşan turk telekom olacak.

-----
    eylül 2019 dönemine ait 88.70 tl tutarında faturanızın son ödeme tarihi geçmiştir. hattınızın aramaya kapanmaması ve faturanıza 25 tl hat açma/kapama bedeli yansıtılmaması için lütfen borcunuzu ödeyiniz. faturanızı ödediyseniz, bu mesajı dikkate almayınız..
    -----

bakın, çok net söylüyorum. milletçe çok kritik bir dönemden geçiyoruz. kendini dışarı atıp trencilik oynayacak ilk kişi, bu ülkenin sonu olabilir. 82 milyon kişilik bir tren oluşturmamız an meselesi.
  • allah belanı versin türk telekom.
  • bugün gazete haberlerini okurken türk telekom'un ilk 6 aylık konsolide gelirinin 5,25 milyar liraya, net karının ise 1,1 milyar lira olduğunu gördüm .
    sonra bu telekom denen meredin % 55 i kaça satıldı diye düşündüm ve baktım ne göreyim 6,5 milyar dolara satılmış.
    sonra tansu çillerin söyledikleri aklıma geldi "1994-95 yılında türk telekom'un değeri 40 milyar dolardı ve ben yarısını satabilseydim, ülkenin iç borcunu tamamen kapatabilirdim ama bana vatan haini dediler."
    ya dostlar elin gavur'u 3 kuruş paraya en değerli varlıklarımızdan biri olan telekomu satın aldı ve onunla deli para kazanıyor.
    94-95 yılında % 50 sini 20 milyar dolara satmaya kalkan kişiye vatan haini denirken, % 55'ini 6,5 milyar dolara satan kişi ise vatanını en seven kişi olarak lanse ediliyor.
    neyse ben böyle vatan sevgisinin ta gözüne gözüne bakayım.
    türk telekomun başında türk ibaresi varken kıçında ise türk halkına giren kocaman bir kazık vardır.
hesabın var mı? giriş yap