• yine kimler tarafından eleştiriliyor bakalım;

bir üstteki yazar (bkz: businessclass) #117629641 entryi yazıyor. her ihtimale karşı ekran görüntüsü görsel

görsel

peki yazdıklarında ne kadar samimi? hemen ekşi itiraf'a yazdığı bir başka entrysine göz atalım; #114186466 bu da ekran görüntüsü görsel

"kiz arkadasimdan ayrilma karari aldim. kendisi benden 10 yas kucuk (28), isvecli. en buyuk sebebi ilgi orospusu olmasi. is disinda tek derdi instagram. gunde en az 1 defa bile olsa post yapmali ve o post icin ise en az 3 saat harcamali.

yuzlerce takipcisi var ve buyuk cogunlugu erkek. öyle ki özel mesajlasmalari gectim artik bu adamlarla telefonda bile konusuyor. belki görusuyordur disarida da bilemem. rahatsiz edici bir durum oldugunu anlattim ama pek sallanmadim. bendeki bu meric modu fazla genislemisti sanirim toparlamam gerekiyordu.

evden tasinmasini istedim bana hamileyim dedi. sükürler olsun ki türk kezbanlarindan yana idmanli oldugum icin yemedim ama is buyumeden yollamak da zorundaydim. turkiyedeyken en cok kullandigim ben seni hak etmiyorum senaryosuna basladim ve ise de yaradi.

bana erkekler neden hep aynisiniz diye sordu ama ben ona siz kezbanlarin neden dini dili milliyeti fark etmiyor diye soramadim."

sonuç; yemezler!

edit: hamile olduğunu söyleyen sevgilisinden kurtulmaya çalıştığını pişkince anlatan birinden de ahlak ve davranış dersi almayalım bir zahmet!

insanlık neydi? (bkz: çuvaldız)
  • tuttuğu temizlikçi kadın gelmeden önce evi temizleyen kadına, türk kadını denir. bence net tanımı budur.
  • sabah erken vakitte bir devlet hastanesinde bulunursanız, en yalın hallerini gözlemleyebilirsiniz.
    hasta iseler yalnızdırlar. genellikle hasta yakını ya da refakatçidirler.
  • almanya'nın işçi talebinde bulunduğu yıllarda, erkek işçiden daha çok kadın işçi talep etmesine sebep olmuş; erkeklerden daha dik duruşlu, samimi, dürüst ve çok daha çalışkan türk dişisi.
  • ''beyinsel gelişimini henüz tamamlamamış'' şeklinde suçlanan kadın.

ulan ben de erkeğim, evet bazı kızlar salak, beyinsel gelişimini henüz tamamlamamış da, türk erkeği tamamlamış mı? hatta bence gerizekalı kadın oranından daha yüksek bir gerizekalı erkek oranı vardır.

''gelin itiraf edelim, onları biraz da biz bu hale getirdik'' diyerek sözlerimi noktalıyorum.
    (bkz: ertuğrul özkök ve gelin itiraf edelim konsepti)
  • anaçtır
    misafirperverdir
    kocasını onore eder girdiği ortamda
    yemeyip yediren
    giymeyip giydirendir
    vefakar
    çoğu zaman cefakar
    ve yaşadığı tabu dolu toplumun yetiştirdiği erkeklerle evlendiğinden aldatılma olasılığı yüksektir
    dövülendir
    ezilendir
    ama hep erkeğinin yanında olmayı bilen sonra da tekmeyi acımasızca yiyendir.
  • şöyle güzel ve umut verici örnekleri mevcuttur. hatay'daki girişimci ruhlu bu ablam evinin bir odasında istiridye mantarı yetiştirmeye başlamış. internetten araştırmış etmiş bunu yetiştirmeye karar vermiş. mikro kredi almış, kastamonu'dan tohum getirtmiş. mantarlar için özel bir oda hazırlamış, sıcaklık, temizlik gibi her tür detaya dikkat etmiş ve ilk ürününü almış. marketlerden sipariş filan da almaya başlamış hatta. hissettiğim takdiri, gururu ve mutluluğu anlatamam, umarım çok başarılı olur. keşke tecavüz ve cinayet haberleriyle değil de hep böyle girişimcilik haberleriyle gündeme gelse türk kadını.
  • bugunku hurriyet gazetesinin 20. sayfasinda kemal dervis'in esi catherine dervis icin catherine'in arkadaslari tarafindan yapilan benzetme:
    'catherine amerikali olmasina ragmen tam bir turk kadini gibidir. kemal der baska bir sey demez. kemalin dediklerine hep uyar, son derece uyumlu, sevecen, becerikli, anlayislidir ve tam bir ev kadinidir'.
    kasim cindemir tarafindan hazirlanan bu haberde turk kadinin gorevleri, erkeginin emirlerini ne olursa olsun yerine getirmek, onu mutlu etmek, hamarat ve dogurgan olmak seklinde siralanmistir.
    belki de bu zihniyeti astigimiz zaman toplumumuz daha onemli yerlere gelecektir.
  • tasimasi cok zor bir etiket.

bu haftaki penguende, met ust ne kadar korkunc oldugunu harika resmetmistir;

ben annemin eksik etegi, babamin evde kalmisi, agbimlerin potansiyel orospusu, toplumun disi kopegi, sevgilimin de dalga motoruyum
  • doğduğunda ayağına pembe renkli patiği geçirilir geçirilmez dünyası kayandır.
    eli hamurlu olacaktır illa, ve o ellerle erkek işine karışmayacaktır. "okusa da olur okumasa da" olacaktır, evde anneye yardımcıdır, erkek kardeşe su getirir mutfaktan. istediği mesleği seçemeyecektir, yolda yürüyemeyecektir, kezzap atılır. kezzap atılmazsa laf atılır. arkadaşlarıyla sohbet edemeyecektir, orospu olur. anne olması şarttır, yoksa kimse sevmez onu. saçını süpürge etmezse kadın değildir. zayıf değilse güzel değildir. kazıyıp kanırtıp düzgün bir meslek sahibi ve başarılı olmuşsa "kimin yataklarından geçti de geldi oohoooo"dur, aklıyla gelemez ya oraya. olmaz o. "yazık olmuş" kadındır türk kadını, özetle.
hesabın var mı? giriş yap