• ismi bizzat atatürk tarafindan türkay konulmus, fransiz hocalar tarafindan turgay diye okundugu icin böyle kalip devam etmistir.
    henüz 19 yasindayken baba gündüz kendisine kaptanlik pazubandini teslim etmistir.
    metin oktay'in transferi sonrasi, kendisine en cok yol gösteren, galatasaray'i ve degerlerini kendisine anlatan kisidir.
    takimimizin sembol isimlerinden, büyük kaptanlarimizdandir.
    kendisini saygi ve sevgi ile aniyoruz nam-i diger berlin panteri

ufak da bir anisini anlatayim*
    turgay seren futbola ilk basladigi yillarda santrafor oynuyor, galatasaray lisesinde bir arkadasi ile penalti cekisirken, lise müdürü kendisinin penalti kurtarislarindan cok etkileniyor ve yanina gidip sen santraforlugu birak kaleci ol, hem bu sekilde daha da uzun yillar futbol oynayabilirsin diyor. belki de bu sebeptendir ki türk futbolu büyük bir kaleciye kavusuyor.
  • emekli kaleci. futbol yazari, yorumcusu.
    stoperin can havliyle yetisip rakip forvetin ayagini yerden kesmesi seyredildikten sonra, konuyla ilgili fikri soruldugunda:

- e tabii ki faul. burada muharrem'in tekmeyi savusturup dusmemesi icin penguen gibi ziplamasi lazim.

turgay seren'in beyninde, kisa fakat bas dondurucu bir gezinti; simsek hiziyla belirip kaybolan turlu hayvanat goruntusu, aksonlarda yanip sonen isiklar.* ve otekiler muharrem'den sonraki tartismali pozisyona gecmisken, kendi kendine:

- kanguru gibi.
  • "galatasaraylı futbolcular sizi ziyarete geliyor mu, arayıp soruyorlar mı?" sorusuna "onların beni ziyarete gelmesine gerek yok, daha mühim işleri var. takımı ileriye götürmeleri gerek." cevabını veren büyük galatasaraylı.

umarım bir an önce kendini toparlar. gece gece baya üzdü.

31 mayıs 2015 galatasaray şampiyonluk kutlamaları edit'i: yakın vadede takımın ileri taşınmasından kasıt 4. yıldız ise, görmüştür. seviyoruz seni turgay abi.
  • 17 eylul 2003 juventus galatasaray maci kafası sabit elleri oynarken (fikri sabit midir orasının bilemem)
    turgay şeren'in cetvelle çenesi ve kaşları arasını ölçtüm 6.2 cm çıktı lakin lakin kaşlarla saçların başlangıç noktası arasındaki ölçünce 6.7 cm gibi bir değer elde ettim

6.2/6.7=0.92

vesikalık fotoğrafımda kendi çenem ile kaşlarım arasındaki mesafem 1.5 cm kaş-üst sınır ise 0.6 cm

1.5/0,6=2,5

buna göre oranlama yaparsak turgay şerenin benden %217 daha kel
    yorum açısından bakarsak %639 daha fodul ortaya çıkıyor ki insanın ayaklarını yerden kesiyor

(reha muhtarın yorumunu dinlemeyi midem kaldırmadığı için ilgili değerlendirmeyi yapamadım)

yıllar sonra gelen edit : hesaplarda hata var sanırım küsürat vereyim ki salladığım anlaşılmasın sendromu yaşamışım
  • adam eşine ne kadar aşikmiski her iki lafına bir tanesi eşim. o kadar üzülmüş o kadar yıkılmış. artık ne bu gibi adamlardan kaldı ne de bu gibi âşklardan eser.

bir beşiktaşlı olarak saygı ve sevgi duyduğum eski galatasaray kaptanı.
  • canlı yayın maçlarda yorumculuk yaptığı zamanlarda kendisiyle aynı evde maç seyrediyormuşuz hissi yaratan adam.
    - sağdan perez bindiriyor
    - güntekin bu barnabou stadı kaçbin kişilikti?
    - 150 bin
    - vay anasını.
    uzun süredir kensini göremiyoruz,ben sahsen çay suyunu koydum kendisini bekliyorum.
  • 3 eylül 2005 türkiye danimarka maçı sonrasında rıdvan dilmen'in yerine katıldığı %100 futbol adlı programda yaptığı yorumlarla eski telegol günlerine dönememi sağlamış ve beni yarmış futbol bunağı.

güntekin onay : turgay abi defansımız da kötüydü dimi ama bu maçta. yediğimiz gollerde son derece basit hatalar yaptılar.
    turgay şeren : aaaa tabi güntekin'cim, hele o okan'ın attığı golde. iyi bir defans bu golü yermi. hepsi sırayla hata yaptı. okan vurdu defansa çarptı bi daha vurdu gol oldu.

adam danimarkayı tutmuş farkında değil.
  • bugun trtspor da bir omur spor programinda izlerken cok duygulandim. once ne kadar cok yaslandigini gordum ilk once. hepimizin hafizasinda yer eden, tebessum ederek hatirladigimiz yok ebesinin ami ali sami ile hafizalarimizda yer etti dile kolay.

anlatti anlatti. anlattikca duygulaniyor belli. ilk kez abilerinin o nu kaptan yapmalarini anlatiyor. nasil diygulanip sahaya aglayarak ciktigini anlatirken ici patlayacak noktaya geliyor. anilarla dolu ufak bir kitaplik gorunuyor o anlatirken. butun yasanmisliklar orada iste. arjantin kaptanindan almis oldugu flama, kazandigi madalyalardan birisi.

anilari anlatmaya devam ediyor. yavas yavas dolarken esini kaybettigini soyledigi anda dayanamiyor iste. kendini tutmaya calissa da aglaya basliyor. o anda benim de icimde bir seyler kopuyor. su siktigimin oyunu yuzunden galatasaray li fenerbahce li diye ayiriyoruz. digerini sevmiyoruz, hepimizin insan oldugunu unutarak.

gece gece beni duygulandirandir.
  • --- spoiler ---

ben karanlıktan hep korktum, hala yatağımın ucunda ışığı yakarak uyurum, eskiden eşim lambam ve ben vardım. şimdi o gitti lambayla ben kaldım. ben hala karanlıktan korkarak yatıyorum.
    --- spoiler ---
  • skyturk'te katıldığı bir programda beşiktaşlı federico higuain için, -ne o beşiktaş'ta bir oyuncu var, iguana mı ne- cümlesini kurmuş yüce insan.
hesabın var mı? giriş yap