• (bkz: underrated)
  • oynadığı her rolün mü hakkını verir bir adam, son zamanlarda izlediğim hokkabaz, memleket meselesi, seni bana yazmışlar, çalgı çengi ve yalan dünya gibi yapımlardaki karakterlerinde her seferinde başka bi oyuncu izledim çalışkanlık ve role konsantre olmak böyle bişey olsa gerek.
  • vakti evvelinde efendime söyleyim sene tee 2002 yılında antalya devlet tiyatro'sundaki parlak oyunculuk kabiliyetini dawnspiper namlı yiğitin önerisiyle keşfeden bir akdeniz üniversitesi sinema kulübü vardı ki ancak ve ancak yarısını çekebilecekleri efsnavei hortlak filmine başrol teklif etmişler; dawnspiper in babalığı olmasının faydaları ile defalarca yaralı ayak başparmağını ezen şaryoculara gıkını çıkartmayacak kadar ali mütevaziliğinden yararlanarak rolü kabul ettirmişlerdir. ettirmişler ettirmesini de bunla yetinmeyip birde pek farkedilememiş dahi bir müzik adamı olmasından da yararlanmışlar ve filmin müziğini yapmasını da kabul ettirmişlerdir. hatta bunla da yetinmemiş madem yarıda kaldı filim madem müzik tüzik yapmadın ertesi yıllarda çekilecek futbol merakı adlı filmin müziklerini de el atıver be abi be, hadi be tuna abim be demektende çekinmemişlerdir. ve yarıda kalan bir kısa filim ile bitmiş bir kısa filmde büyük emeği geçerek sinema kariyerine adım atmıştır( hemende pay çıkartırmak gereği hissetmenin dayanılmaz hafifliği) . tuuba daki cahit abili altın performansı ve istanbul zamiyasından tutulması kendisini akdeniz kıyılarından marmara ve karadeniz kıyılarına atmasına yol açacak ve ilerde hokkabaz namlı filimle şöhreti gökleri aşacaktır eminim. ya işte bööle; kimin babalığı be, hey yavrum hey!
  • elveda rumeli dizisinde sütçü ramiz'in büyük kızı ile evlenen damadı terzi hasan rolünde oynamaktadır. birçok sahnede erdal özyağcılar ile karşılıklı döktürmekte, bizleri gülmekten kırdırmaktadır.

on numara bir oyuncu, ve hatta komedyendir kendisi.
  • cnn türk'te katıldığı programdaki canlı performansı son yıllarda dinlediğim en iyi türkçe performanslarından biri olup şapka çıkartmıştır. sesiyle gitarın tellerinin uyumu on numaradır. ayrıca diğer konuğun gitarını alıp hazırlıksız bir şekilde söylemiştir.

http://video.cnnturk.com/…orhandan-canli-performans
  • ünlü olmaları herkesin gözetiminde olmaları gerektiği anlamına gelmez. bizi hiç ilgilendirmez yaptığı şeyler. herkes kendisinden sorumludur.
    ama karısıyla iletişime geçilebilir. bilmiyorsa, eşini tanımış olur.
  • hakkında sadece 40 entry yazılmış olan sanatçıdır.

2 sayfalık adam muamelesi yapılmış resmen yıllarca lan. kendisi naçizane, haddim dahi olmayarak benim nazarımda büyük oyuncudur. yıllarca birbirinden çok farklı karakterleri oynamıştır. bu kadar çok yönlü oyunculuk sergileyebilen çok az sanatçı tanıdım.

çalgı çengi'de bir psikopatı, yalan dünya'da cimri bir yönetmeni, hokkabaz'da ise saf bir ilüzyonisti canlandırmıştır. arada daha bir sürü yapımda rol aldı ama sanırım ölmeden değeri bilinmeyen sanatçılar kervanına şimdiden girmiş gibi.

mimar sinan konservatuvar mezunudur. devlet tiyatrosu geçmişi vardır.

iş bu entry kendisine teşekkür mahiyetinde yazılmıştır. bunca zaman bize izlettiği güzel oyunculuk için bir teşekkür.
  • şu sıralar hafta içi her gün 17:25'te trt 1'de yayınlanan hayata beş kala isimli dizide rol almaktadır. benim içinse hala hokkabaz'daki maradona karakteridir.
  • kendisini türkiye iş bankası reklamında gördüm. sonra çalgı çengi'nin bu sahnesini açtım. bir reklama bakıyorum, bir buna emin olamıyorum aynı adam mı diye. takdir ettim.
  • memleket meselesi filminin tanıtımı için cumartesi günü okan bayülgen' e konuk olacakmış.
hesabın var mı? giriş yap