• bugun allahsizin birinin caldigi sevgili bisikletim. yastayim. keske bu bisikletlerin bir de sahibini bulup donme ozelligi olsa. firmasina duyurulur..

edit: gercekten geri geldi, cok bahtiyarim! bisiklet bulunur mu ya, bulundu valla!
  • şeyh uçmaz mürit uçurur kabilinden bir bisiklet markası.

bisiklete hevesli bünyeler 3 yıl önce bu işe başlamış duayen arkadaşlarına 'ne alalım abi?' dediklerinde 'trek al' ya da 'scott al' demek adab-ı muaşeretten sanırım.

ee tabi başka ne olacaktı ki?

orta yaş gelmiş kökünden dayamış. aile, iş, pazardan alınacak enginar vs. derken hafta sonları yarım günlük aktivite yapabildin mi kralsın amk. onda da zaten 25 km'lik şehir turunu erken bitirene renkli televizyon hediye ediyorlar ya... git trek al aga. olmadı scott al. bel çevresinde birikmiş 8 kg'lık ekstra yağ kütlesi senin hiç sikinde olmasın, kadro 2 kg hafif olacak diye ekstradan 2bin tl ver git trek al. olmazsa scott al.

şu an piyasada satılan 800-1000 tl arasındaki çoğu model amatör kullanıcının ihtiyacını rahat karşılayabilecek düzeydeyken git sen trek al. bulamazsan da scott al. keyifli pedallar.
  • taşıyısında bağlı olduğu 180 km hızla giden arabanın arkasında yola fırlayıp 7-8 kez yere vurup takla attıktan sonra bile bir şey olmayan kadroya sahip, sahibinin göz bebeği bisiklet markası.
  • şehir koşullarında yıllarca dağ bisikleti hamallığı yaptıktan sonra şehir bisikletlerini ve nihayetinde de trek pure'u keşfetmiş bulunuyorum. bundan daha rahat sürüşlü bir bisiklet olabileceğini hayal edemiyorum. farklı kadro yapısı ve yüksek gidonu sayesinde dizlere, sırta, bele, bileklere ve boyuna gereksiz yük bindirmiyor. iki büklüm olmadan oturur pozisyonda kolayca kullanılıyor. öyle tahmin ediyorum ki özel bir rahatsızlığı olmayan 70-80 yaşında biri bile rahatlıkla kullanabilir. dağ bisikleti kullanmak görev gibiydi çünkü uzun sürüşlerde bir sürü fiziksel rahatsızlığa katlanmak gerekiyordu, pure ise en son 10'lu yaşlarımdayken tadabildiğim türden bir bisiklet keyfi verdi. şehirde bisiklet sürmek isteyenlere şiddetle tavsiye ederim.

http://www.trekbikes.com/…own/recreation/pure/pure/

edit: amerika fiyatı 490 us$ iken velespit'teki fiyatı 490 euro. çok ucuz olduğu söylenemez ama orijinal fiyatıyla tr fiyatı arasındaki fark çok az.
  • trek-turkey.com sitesinin webmasterı arkadaşın, arama motorlarında bisiklet denince ilk çıkan yer olsun deyü aklısıra bir cinlik yaparak ana sayfaya siteyle ilgili yüzlerce kelimeyi peşisıra dizmiş olduğu bisiklet markası. bu kelimeleri siteyi açtığımızda gözükmesin diye beyaz renkli fontla yazmış ama kestirememiş ki her bilgisayar kullanıcısının application background rengi beyaz değil. tabii n'oluyor böyle olunca, ana sayfada kocaman bir trek bisiklet, altta da siyah fonda kabak gibi sırıtan kelime dizini.

ardı arkası gelmeyen kelimeler dizisinin başlangıç bölümü şöyle:
    trek,turkey,türkiye,alatin,bisiklet,bike,bicycle,istanbul,istanbul,lance,armstrong,dağbisikleti,yarış bisikleti,shimano,xtr,xt,rockshox,fox,manitou,carbon,oclv,zr,alpha,alfa...*

amatör arkadaşın gafları* bununla da bitmiyor. 2007 kataloğunu açtığınızda komik bir perspektifle dizili bisikletlerin modellerine tıkladığınızda http://www.turkey.com/ açılıyor. henüz yeni web dizayn kursu bitirmiş bir arkadaşa emanet ettiler heralde güzelim trek karizmasını.
  • şu ana kadar gördüğüm, tr sınırları içerisinde satılan, en şahane tasarımlara sahip bisiklet. daha fazla bakamıyorum. şimdi gidip alasım var hemen. abi nasıl ya, "konfor" modelleri hele. keşkem hepsi benim olsa bunların. nasıl tutucam kendimi, poff.
    bak bi buna bak
    negzel ama çok datlu, gidonunu ısırarım ben onun.
  • sahip olduğum bisiklet markası.7.3 fx modeliyle istanbul'dan kuşadası'na kadar gittiğim parkurda bana hiçbir sorun çıkartmadı.verilen her kuruşa değer bir performans sergiliyor.ege kıyılarında kuşadası'na kadar çeşme hariç pek çok yere girip çıkmama rağmen tık demedi yolda bırakmadı.dğier modelleriyle ilgili bir tecrübem olmadı ancak 7.3 fx modeline kesinlikle kefil olacağım markadır.
  • geçenlerde 2014 trek ds 8.4 ümü sattım.gerçekten hala üzgünüm.biraz nakite sıkışmıştım ve de ankara'ya taşındığımdan beri doğru dürüst bisiklete binemiyordum.ne turlara katılabiliyor ne bisikletime gereken zamanı ayırıyordum.sonuçta sattım, ama ilerde büyük olasılık yine trek marka yol bisikleti ile dönüş yapabilirim.

trek, bisiklet sektörünün en önemli markasıdır.dolayısıyla da fiyatları pahalıdır.insana özgüven vermesi, sağlamlığı ile ün yapmasındandır.230 km parkuru rahatlıkla bitirmemi sağlayıp aldığıma değdiğini düşündüğüm markadır. bir önceki bisikletimle turu bitirememiştim bile.velhasıl uygun fiyata 2. elleri bulunabilir.
  • tüm dünyada sattığı bisikletlere ömür boyu gövde ve bakım garantisi veren bisiklet firması. sırf bu yönüyle bile diğer markalara göre bir adım öndedir. türkiye deki distrübitörü galata kulesinin dibindeki bahar hırdavattır.
  • kaliteli bir bisiklet markasıdır. kullanıcısına keyif verir. sonuç olarak bir bisiklet bile olsa sürerken bu işlerden hiç anlamayan bir insanın bile dönüp bakmasına neden olur. tasarımları, hafifliği, malzeme kalitesi ve üzerindeki boya işçiliği mükemmeldir. bisiklet ile spor amaçlı yada hobi amaçlı uğraşan kişilerin de sevdiği yada farkında olduğu bir markadır. satış sonrası hizmetleri muazzamdır. ülkemizde önde gelen triatlet ve bisiklet sporcularının kullandığı markalardır. hatta ülkemizdeki satıcıları bisiklet sporuna ve gelişimine verdiği önemi sponsor olduğu sporcular görüldüğünde daha iyi anlaşılır. caddebostan şubesine bisiklet almak yerine bir kahve içmeye bile gidildiğinde ayrıca bir keyif verir. türkiyedeki bisikletçilerin öve öve bitirememesinin sebeplerinden bazıları bunlardır.

şimdi gelelim fetiş nesnesi olma durumuna. insanlar hobilerine imkanları kadar parayı düşünmeden harcar. çünkü her hobi bir meditasyon şeklidir. gelir seviyesi arttıkça insanların hobilerine harcadıkları para miktarı bir o kadarda artmış olur. trek marka bir bisiklete adam 50bin de verir 500bin de verir. yada bu paraya gider başka bir markada alabilir. ancak bu kimsenin bisiklet ortamına girmek için yada bisiklet fetişi olduğu için verdiği bir para değildir. zaten parası olan adamın ortamlarda bende olacağım kaygısı olmaz. ortamı zaten vardır.

kron bisiklet ile 1000 'li irtifada ( bu 1000 nedir feet midir yoksa metre midir yoksa santim midir henüz bilemiyoruz ) and dağlarında da gezilir yada eksi 1000'li irtifalarda su altında da gezilir. sonuç olarak bu iş bisiklet yerine sürücüsü ile alakalı meseledir. altındaki kron'da olsa, pinarello'da olsa sen sürmeyi bildikten sonra nerede istersen oraya gidilir.

sonuç olarak bisiklet bir hobi ve spor işidir. isteyen istediğine biner istemediğinden iner. kron mu iyidir trek mi iyidir kıyaslaması başka başlıkta yapılabilir. ancak trek candır.
hesabın var mı? giriş yap