• bu denyo oç ayakkabısını yürüttü diye "öldürün sikin bunu" diye onbinlerin arasında fanının birini linç ettirdiği konseri var. (hırsızlığa mı girer aşırı sevgiye mi orası muallak yine de bir sanatçı bunu yapmaz o kadar adam izledik ben böyle tavır görmedim) konser de ne konser ya mq. artık şu autotune'cu göteleklerin konser lafını kullanması bile karnıma ağrılar getiriyor mq. ne konseri ? hadi onu geçtik. bu genç kuşak seni seviyor idol görüyor. ulan iki parça insanlık yap bari örnek ol. ama sikinde mi beyimizin? nası olsa sosyal medya ve maskeleme çağı. yapıştır sikko sikko efektleri kendini çok değerli biri gibi göster çok cool göster yediler mi abicim? tamam artık istersen sıç "oo ne kadar değişik bir efekt yeaa treyvis abbb o yeah çok kuul kral herif gangsta" diyerek dinleyecekler. biz freddie mercury, robbie williams, tupac gibi adamları biliyoruz çıtayı düşüremiyoruz o yüzden anlatabildim mi? bi linkin park değil bu göt delikleri. chester ve mike fanlarından biri düştü diye müziği durdurup insanları yönlendiriyor hepiniz değerlisiniz diyor ibret bunlar ibret ! video

bu am hoşafı napıyor? veleövv hölöövv! ver gazı hommıe! kop kop! mına kodumun davarı seni. insanlar can çekişiyor kokolu beyninde hiç mi hücre kalmadı biraz işin ciddiyetini kavra sikik!

dinlemeyin gençler gerçekten bunun müziğiyle eğleneceğinize gidin fl studio da rast gele beat yapın daha çok hayırlı olur.
  • amerika'da bu dava olaylarını bilen bilir.en ufak zararda, sorumludan afedersiniz donuna kadar tazminat istenir.

yaralananlar ile birlikte ölen kişilerin ailelerinin açacakları dava sayısı ise hayal gücünün ötesine geçiyor bu noktada.bu zarar karşılama talebini iyi veya kötü, çoğu amerikalı kullanacaktır.travma yarattı diyen dahi dava açabilir. kendisine gelen bütün yorumlar da "cebinde beş kuruş bırakmayın" yönünde ,zira kendisi amerika'nın en pratik edilen yargı konularından birisine özne artık.umarım bu konuda da bir netflix içeriği görebiliriz kendisinden.

hakediyor mu?fazlasıyla.güvenlik unsurlarını bir çeşit şaka sanan 7/24 kafası high biri,bariyerleri aşın ve yıkın tweetleri atarak ancak varolan sıkı kurallarla kontrol edilebilen amerikanları kuralsızlığa teşvik ediyor .konser alanına gereğinden fazla insanın girerek ön safhalarda sıkışma yapması, kendinden geçmiş insanların güvenlik zafiyeti ile kalabalıkların içinde tehlike oluşturmasıyla iş iyice zıvanadan çıkıyor.(çok daha absürt söylentiler var bu konuda. tmz tarafından da doğrulandıkları söyleniyor bu absürt iddiaların) insanların hastalandığını görmemesi imkansız ....

hadi görmedi diyelim bunu.hiç mi görmüyorsun önünü? videolarda insanların nefes dahi alacak alanları kalmamış.videolarda gördükçe nasıl nefes almış bunlar diyorsun.geri çekilin diyememiş.sanki hayvana dönmüş bu insanların hali absürt gelmemiş kendisine.ekibinden kimse mi bilmiyordu?haber verilmedi?uyarı gitmedi ? vs..çok satmaya çalıştıkları ayık olmama,dünyayı bir yerinde sallama kültürü geldi kendi başında patladı.böyle olayları görünce aklıma sadece black mirror dizisi geliyor.reklamın iyisi kötüsü olmaz evet... ama mc donalds,netflix,nike işbirliği ile amerika'nın genç nesline aşılamaya çalıştığı travis etkisi bir noktada çizilmiş oldu.

amerika'ya giderseniz benden bir öneri olsun : vıp paranız yoksa böyle festivallerde havaya girip maceralar aramayın.ünlüsünden normaline hepsi farklı...medeniyet, bir kavram onlar için.içselleştirmemişler.günlük hayatlarında,bu medeni bir davranış mı yerine bu yasal mı şeklinde davranışlarına yön verirler.herkes öyle değildir ama bu şekilde gören azımsanmayacak kadar da çok insan var amerika'da. onlar, medeniyeti devletin kuralları olarak görüyorlar.kural kalkarsa medeniyet kalkar kısaca.o yüzden kendi önleminizi kendiniz alın.

edit: yazım yanlışları düzeltildi ve paragraflar ayrıldı.güncel haber linkini de bırakıyorum en altta.

yazıya dair de beklenen haber geldi.travis scott'a ve organizatörlere, 125 kişiden toplam 750 milyon dolarlık tazminat davası açılmış :)
    travis scott'ın servetine baktım.50 milyon dolar serveti var adamın:) neredeyse servetinin 15 katı tazminat davası açılmış...tabii ki sadece travis'e değil bu tazminat ;organizatörlere,drake'e,güvenlik ve sağlık şirketlerine vs
    inanılmaz bir tazminat tutarı ama dediğim gibi bekleniyordu.

travis etkisi çizildi demiştim.nike , travis scott ile olan iş birliğini ertelemiş.bir dergi de kapak pozunda travis ve sevgilisi kylie jenner'ın bulunduğu sayının dağıtımını ve üretimini durdurmuş.ölü sayısı da 10 kişiye yükselmiş.reklamın kötüsü, büyük markalar için reklam değildir çünkü üreticinin aklında yaratılan imaj, o ürünü aldırır veya aldırmaz.büyük markaların işbirlikleri, instagram influencerlığına benzemez.reklamın kötüsü,influencer kişisine yarar.görüldüğü üzere bütün iş birlikleri suya düştü.travis ve kylie jenner da günlerdir paylaşım yapmıyorlar sosyal medyada.eee 750 milyon dolardan bahsediyoruz.milyoner sevgilisi kylie jenner(650 milyon dolar serveti var.)ve kendisinin servetinden fazla olan bir tazminat talebi var ortada.yargıçlar, tazminat tutarlarının kaçını onaylar bilinmez ama travis scott'ın, sosyal medyayı artık kafası yerinde kullanacağına eminim.

haber linkini de bırakıyorum.
    astroworld lawsuit buzzfeed

astroworld tazminat haberi türkçe
  • netflix bu pr balonunun belgeselini yapmakta çok acele etmiş, esas şu son konser faciasıyla çok ciddi belgesel malzemesi çıktı. cansız bir bedenin crowd surfing yaptırılarak, auto tune eşliğinde ebediyete uğurlandığı bir konser düşünün, satanist ayin gibi. korkunç ötesi.

şurada facianın farklı açılardan görüntüsü var. travis scott birinin düştüğünü görüyor, güvenliğe haber veriyor ve akabinde robot dansı yapmayı tercih ediyor. hala şu apatiyi savunan var, distopya gibi.

bir de kurt cobain'in konserindeki bir güvenlik sorununa tepkisine bakın, ne kadar insani.

p.s. organizasyon şirketi yüzde yüz kusurlu zaten. neyse gelsin tazminat davaları, bitsin kariyerler.
  • haplanıp travis konserine gidenlerin bir de üstüne izdihamda ezilenlerin ölümünü bile aşıya bağlamışlar.

işiniz gücünüz yok mu lan sizin? sıçarken ölen olsa aşı yüzünden boyundan büyük sıçıp öldü diye haber yapacaklar.

ölenlere yazık olmuş fakat (bkz: doğal seçilim)
  • 3 gün önce ironik bir şekilde escape plan diye şarkı yayınladı... sarkiyi erken salmasi büyük sans yoksa bu zekayla konserindeki trajik olaydan sonra bile yayinlardi sarkiyi. o kadar zekasi var çünkü. duygusal zekasinin ne kadar gelismemis olduğu yaptığı aciklamadan belli.

neyse muhtemelen bundan sonraki hayatında kötü gunleri geride biracak çünkü cok daha kötü günler onu bekliyor.

https://twitter.com/…?t=dzexvlworxmvbxmx9mfc0w&s=19

böylesine empati yoksunu bir mal olmasaydi sahnede mevzuyla ilgili milleti uyarir ambulansin üzerine çıkan seyirciler filan olmaz, insanlar ambulansa yolu açardı. kendi seyircisi anlar miydi bilmiyorum tabi inanılmaz mallar çünkü.
  • uyuşturucu bağımlısı, holigan, kavga odaklı, keş, yalancı, iğrenç bir karakter.

kendisini zaten hep itici bulurdum. kylie bunda ne buluyor derdim. son olaylardan sonra daha da iğrendim. travis son açıklamasın da 'ben kimseyi görmedim' diyor. üstelik kylie de 'travis bu olaylari bilse konserine asla devam etmezdi.' diye yalan söylemeye devam ediyor. yuh be arkadaş bu kadar da yalan olmaz.

ilk yardım ekibi orada bayılan veya ölmüş olan insanla uğraşıyor travis bey 'çok sevdiği, önemsediği fanlarının' konserine hala devam ediyor

bir önceki konserinde de seyircilerin üstüne atladıktan sonra ayakkabısını alan muhtemelen ergen yaşta çocuğa küfür edip, tükürüp, herkese yuhlatıp, mikrofon fırlatıyor

bu adam normal değil. muhtemelen o akşam da uyuşturucunun etkisindeydi ve hiçbir şeyin farkında değildi. ertesi gün kendine gelince ne oldu amk moduna girdi sonra hemen üzgünüm, kalbim sizinle videolari falan aşırı samimiyetsiz.

iki gün sonra kylie'yi de, chris brown'ın rihanna'yı getirdiği halde görmezsek iyidir.

kısaca, bu autotune kralının konserine giden fanlarında aklına sokayım. gerçekten o ölen 8 kişiye yazık.
  • astroworldfest alanına milletin tıklım tıkış doldurulmasına, binlerce kişinin kaçak giriş yapmasına ve böylece içeride istiflenmesine ön ayak olmuş ve topluluğun içinden ambulans geçerken bile şovunu durdurmamıştır.

uzun zamandır teşvik ettiği, konserlerinde de şarkı markı söylemeyip bağırıp zıplayıp durduğu rager kültürü götüne kaçmıştır.

sana da boktan autotune'una da sokayım trav. paragöz piç. bu kez olmadı amk davarı. daha da dinleyeni silksinler.
  • eminem gibi bir gerçek varken şu kekoyu dinleyip buna rap diyenin yetmeyip, rap seviyorum abi yaaa diyenin ağzına vurmalık ki çok geçmedi gerçek kimliği, bütün pisliği döküldü ortaya.

bir konserde nasıl olur da o kadar insan ölebilir. senin ben olmayan vicdanını, aklını dürteyim. yazık. allahın müptezeli.
  • bunu dinleyenin insanlığa faydası dokunmaz. geçiniz.
  • konserde kafasının ayık olmadığı çok bariz.let's get in there diye ust uste tekrarladigi bir kisim var yardim isterken.ki sonrasinda robot dansi yapiyor.

bariyerleri yıkmaya tesvigi (astroworld tanıtım videosunda bile var), insanlar yardim çığlığı atarken veya bilinci gidik insanlar taşınırken müziğe devam etmesi korkunç.
    baygin bir kizin bariyerlerden görevliler tarafından sedyeyle cikartilirken kafa ustu dustugu bir video var.korkunc kere korkunç.
    olenlerden 5 tanesi çocuk.sadece haplanip kalp krizi geçirdiler hikayesi değil yani,insanlar bildiğin ezilmiş.cok yazik.
    pek karakterli biri olmadığı iyice anlaşılıyor.
hesabın var mı? giriş yap