• bir keresinde üzerinde ziplarken nasil oldugunu anlamadan yavas yavas isedigim alettir, aman diyim mesane doluyken cikmayin...
  • geçen hafta eve aldığım stres atıcı. gelelim sorulara:

-ev için hangi boy almalıyız: ben 92cm olanından aldım. bi ara 102 alıyordum nerdeyse ama hiç gerek yok. 60 kilo 1.65 boyunda hatunum gayet yeterli. ama 1.80 ve üzeri boy ya da 80 üzeri kilo 102 cm lik alabilir.

-göstergesi olsun mu: ben göstergeli aldım faydalı oluyor ama yaklasık 200 zıp 25 kalori yapıyor. zıplarken sayarsanız tahmini bir kalori değeri elde edersiniz.

- tavana çarpar mıyım : standart bir tavan yüksekliğiniz varsa (2.5 metre üzeri) ve boyunuz 1.80 den kısa ise çarpmazsınız.

- bu bir haftada hayatında neler değişti: her akşam en az 15 dakika zıpladım, bu süreçte tartılmadım çünkü amacım kilo vermek değil stres atmak. çok yorulmamama rağmen geceleri çok rahat uykuya daldım. ayrıca zıpladığım 15 dakika günün en zevk aldığım 15 dakikasıydı.

- nereden ve hangi marka aldın: hepsiburada ve gitti gidiyorda bulabilirsiniz. delta marka aldım.
  • -bis de binebilir miyis? (30 yaş, kadın grubu)
    -tabi ama 15 yaşından büyüklere yasak
    -biz ama 14 yaşındayız
    -yau sizin içinizdeki çocuk bile 18 gösteriyo
    -ayyhh ahaha ay allah kahretsin

---

trambolinde çalıştım. trambolin sektörü. palyaço olarak değil de biletleri topladım. kondüktör gibi. çalıştığım işlerin arasında en güzeli ve en uzunuydu, tam on gün. izmir fuarında... büyüklere yasaktı ama çocukluğunu yaşayamayan bir sürü kadın-adamla böyle diyaloglar yaşadık.

trambolinde en güzel olay yetenekli bir jimnastikçi isen tüm lunaparkı kendine hayran bırakabilmen. 12 yaşında havada 2-3 tur atmadan düşmeyen kız, kurbağa pozisyonunda otururken bile 3 metre yükseğe sıçrayıp kendi ekseni etrafında ve diğer çocukların etrafında dönerek iki ayrı yörünge izleyen erkek çocuğu hayranlıkla izledik.

organize ettik, her 5 dk da sekiz kişi aldık içeri. zıp zıp zıpladı veletler. birkaç çocuk zıplarken altına işedi, olsun. içlerinden bi tanesi akıllı çıktı zıplama seansında "işicem ben" dedi. annesi tel örgünün yanına yaklaşıp abisi şunu bi işetiver deyince ben de pipisinden tutup tellere doğru sürükledim, delikten basket işettim.

süre dolunca büyükler seri adımlarla çıkarken minik kız "-ya git bitmedi ki, zıplıcaaam daha" diye inat etti. onu çıkartamayınca tellerin ardındaki anne çocuğu ben çıkarırım diye koşa koşa içeri geldi sağolsun, bu sefer o da başladı çocuğuyla zıplamaya. allah kahretsin. hay ben... diye içimden geçirirken babasına bakış attım çıkar şunları diye ama şimdi o da gelir üçlü olurlar diye korktum. korkum sinire dönüşünce paşa paşa terkettiler mekanı, bu sırada içeriye patlaktan su sızar gibi 35 çocuk dalmıştı. hepsini kucaklayıp çıkarttım ve yanıma koruma aldım.
  • üzerine çıkıp zıp zıp zıplayabileceğiniz somyamsı alet. ortası kumaştır. üzerinde uzun süre zıpladıktan sonra karaya ayak basıp zıplamaya çalıştığınızda kendinizi ay'dan dönmüş astronot gibi hissetmeniz muhtemeldir. park ormanda mevcuttur.
  • arkadasim bu aletle ziplayarak kilo verdigi icin az önce bir tane de ben siparis verdim.
    bekleyelim görelim.
  • eğlencenin daniskasıdır. zıplarken hayatın anlamını ben buldum.
  • dunyanin açik en zevkli seyidir.

orgazm bile bundan 1-2 madde sonra gelir.

ama kucuk trombolinler zevksiz. boyle genişçe olanlar ise benzersiz.

kendinizi salin, saatlerce uçun.
  • ay kimse de yazmamış, kışın soğuğunda çocuklarla eve tıkılınca, yerden bitme bücürlerin başınızın etini yemesini engeller efendim. salona koyunuz bir tane, zıplatır zıplatır misler gibi uyutursunuz.
  • her eve lazım bir olay. tabii mümkünse evin tepesinde bir roof terası bulunabiliyorsa. türkiye'de böyle şeyler pek bulunmaz, akla gelmez ama terasa dev bir trambolin yerleştirmekle hayata bakışınızı değiştirebilirsiniz. yıldızlara doğru zıplarken ve her zıp'ınızın geri inişinde ayrı bir zıp'la ivme bulurken hem keyiften hem de ayaklarınızın yere basmayışı, basamayışından öğrenebileeğiniz çok şey var. o kadar eğlenceli bir olay ki anlatamam, deneyin, denettirin.
  • uzerinde ziplarken dikkat edilesi bir alettir. zira artistik hareketlere kapilarak boynumun uzerine dusmus ve malak gibi uzanmisimdir.
    (bkz: oy oy oy)
hesabın var mı? giriş yap