• eskiden bir reklam vardı. bir arabada bir aile yolculuk yapıyor. sonra bir yerde ışık kırmızı oluyor ama adam hiiiç bana mısın demiyor basıyor gidiyordu, hatta abartıp rally yapıyordu, sonra çocuklar baba napıyorsun diye ağlayınca, adam dönüyor öğğhh filan yapıyordu tam hatırlamıyorum adam trafik canavarına dönüşüyordu, o reklam yüzünden uyuyamadığım geceleri hatırlıyorum.
  • aslinda insanlari korkutmak istese de insanlara canavar sanki kendileri degilmis hissi vererek onlari daha rahat hissettiren bok. ulan canavar sensin lan allahin baltasi, yandaki tabelya bakip allah korusun falan diyo hatali sollarken!!!
  • belli bir neslin travmasıdır. (benim bildiğim genelde 89'lu dönem iyi hatırlıyor bu reklamı)

hangimiz babamızı yol boyunca kontrol etmedi? hangimiz reklam çıkınca koşturarak dışarı kaçmadı? allahım ne korkunç reklamdı o? 21 yaşımdayım, reklamı hatırladıkça hala aynı heyecanı yaşıyorum. kalp atışım hızlanıyor.

bu arada, hiç bir yerde bulamadığım reklamdır. alkislarlayasiyorum'da bile yok.
  • yasalardaki bosluktan yararlanan.. pic kurularinin sebep oldugu ve nice masum insanin olumune ve sakat kalmasina yol acan ve pek kimsenin basina gelmedikce onemsemedigi ...fakat terorden cok cok daha fazla insani kaybettigimiz ...ve sebep olanlarin komik cezalar aldigi...bazilarinda corba parasi ile kurtuldugu...ve o corbalarin meydana getirdigi facialari umursamayan ve neredeyse tesvik eden serefsizlerin olusturdugu canavar....
    avrupa da niye boyle degil dusunmek lazim...cunku yasalari
    cignemek got ister orada...onlar corbaci degiller....corba ya insan hayatini degismiyorlar....yasalari tam olarak uyguluyorlar ve kimseye goz actirmiyorlar....boylece etraflarinda makasci...sinyal vermeyen...hatali sollamayan...alkollu araba kullanmayan...yarismayan...acikcasi piskopat olsada kurallardan dolayi bunu yapamayan bir kitle olusuyor...
    bu serefsiz canavari yaratanlarin asil kendileri canavar...ve bunlarin diger adlari da corbacidan basliyor ve buyuyor...ve insanlar oluyor ...sakat kaliyor ve arkada bizim gibi acili insanlar kaliyor...
  • direksiyonu zikini sallar gibi sallayan kişi.
    bencillik, dikkatsizlik ve aceleciliğin bileşkeni
  • 6-7 yaşına kadar hep haberlerde "trafik canavarı"'ndan bahsedilirken gösterilen şu tipin kasıtlı olarak millete çarpıp kazaya sebep olduğunu düşünmemi sağlamış terim.
  • enflasyon canavarının amcasının oğlu, ya da kızı...
  • sabahin köründe, üstelik minubus yolunda, üşenmeden arkasındaki aracı sıkıştırmaya çalışan, yetmezmiş gibi aracın kaza yapması için elinden geleni yapan gözü dönmüşlerdir.zavallı acınacak insancık bile değillerdir bunlar. siyah camlarıyla yolu işgal ederek, geçmeye çalışan diğer sürücünün kaza yapması için elinden geleni yapan, yaptıklarında da araç içindeki bayan yolcuları gördüğünde geri çekilen kimliksizlerdir. öfkesi bilinmezlerin, başkasının canını yakmaya hevesli olduğu yollarda kamyon altında kalması gerekenlerdir. *. yemedikleri sopalar yüzünden de kendilerini yolların fatihi sanarlar.
  • kanlı canlı yaşayan bir örneği aha şurda

aslında bu adamı tanımlamak için sözlükte açılmış başka bir başlık var ama, gg nedeniyle oraya yazamıyoruz haliyle. anlayan anladı tabi.
  • gerçek adı trafikus angutyus.
    canavar olduğu söylenen bu yaratık, aslen kendi ellerimizle beslediğimiz cahilliğimizdir.
    otomobil sürebilmeyi yetenek sanan milletlerin en büyük baş belasıdır.
    yani herkes araba sürmekte çok yetenekli, hatta en güzel en hızlı kendinin sürdüğünü sanmakta. en güzel dönüşler onda, sokak arasında 80'le gitmek büyük marifet, otobanda 200'le makas atmak doğuştan gelen bir yetenek. e gerizekalı armudum benim madem yeteneklisin gidip yarışlara katılsana. hem para kazanırsın hem senin gibi .mcık kafalılar olmadan huzur içinde yolculuk yapmış oluruz hem de götünün kırmızılığı diner.
    gelişmiş olmakla canavar olmak arasındaki ters orantıdan diyebilirim ki gerçek mevzu cahilliktir. dangalaklıktır.
    "kimsenin yumruğunu yemeyen kendisininkini demir sanırmış"
    sen trafiğin ortasında öyle el freni çekiyosun ya kesin babanın arabasıdır o, sen öyle kontrolsüz araba sürüyor, saygısızlığı diz boyuna getiriyorsun ya kesin otomobil kullanmaktan zerre kadar anlamıyorsundur.
    içindeki gerzeği düğün konvoylarında ortaya çıkarıyor, aman konvoydaki diğer araçlara nasıl araba sürdüğümü göstereyim diyorsun ya kesinlikle tedavi olman gerek hastasın bence doktora görün.
hesabın var mı? giriş yap