• çok fazla arkadaşım yoktur ama olanlarda hep kendi alanlarında eğitimli ve kalite insanlardır.

son zamanlarda hangisiyle konuşsam ve ne yapıyorsun diye sorsam aldığım cevaplar aynı.

sıkılıyorum,bunalıyorum ya da bir şey yaptığım yok diyorlar.

bana sorsalar bende benzer cevapları veriyorum.

bu insanlar son derece yetişmiş ve eğitimli. yaş olarak büyük sorumluluklar almaları gereken ve ülkeye değer üretebilecek insanlar.

ancak hepsi ya açık işsiz ya da gizli işsiz. olmaları gereken yerlerin çok aşağısındalar.

neden ? sebebi torpil ve kaliteli insanların olması gereken yerlere oturtulan niteliksiz cahil cühela takımı.

tamam kardeşim herkes torpili seviyor. herkes benden olsunda çamurdan olsun diyor. anladık.

diyorda senin ülke olarak bu kadar yetişmiş insanı çöpe atacak lüksün var mı ?

bak geldiğimiz hale iki çöp pirzola yememiz bile lüks oldu. markete gidip selam veriyorsun en aşağı yüz lira diyorlar. umutsuz, mutsuz ve barut gibi insanlar her yanı doldurdu.

tamam bizleri çöpe attınız da ne olacak bu işler. dünyanın en iyi kaptanı olsan tayfan kaliteli değilse gemin batar. kaliteli tayfayı benden değil diye gemine almayıp yerine yüzme bilmeyen emmioğlunu alırsan o güzel gemin kayalara toslar.

neyse biz en fazla sıkılırız kitap falan okuruz da. gemi battı mı herkes suya düşecek ona üzülüyoruz.

torpilcilikten koca imparatorluğu batırdık. liyakate önem vermedikçe dibe çöktük ama hala akıllanmadık.

neyse boş boş yazıyorum işte bir şey olacağı yok. aklını kullanarak değişmeye direnen bir yapı ancak bata çıka değişir.

sıkılmaya devam. akşam bir film ya da dizi bulsak da izlesek.
  • garanti bankasının kurumsal sinavinda isleyen sey...
  • hayatımı siken olay. 2010'da mezun oldum. başvuru şartlarını sağladığım hemen her işe başvurdum. kabul edilmediğim her deneme sonunda aşağıdakine benzer bir konuşma yaşanıyor:

- n'oldu lan senin x işi?

+ olmadı hacı la, senin?

- beni aldılar olm.

+ valla mı lan? çok sevindim, hayırlı olsun.

- benim kimlik no'sunu aldılardı zaten, iletmişler komisyon başkanına. senin tanıdık yok muydu?

+ senin ben evveliyatını sikiyim.

orospu çocuğu öyle bi soruyo ki sanki başvuru şartlarından biri torpil bulmak amk.
  • kırılma noktalarından biri.

tüm emeğin, iyi olma çaban, doğruların bir anda ellerinin arasında ufalanabiliyor. en büyük gerçekle yüzleşiyorsun. onur kırıcı aynı zamanda. daha yolun başındayken hem de en başındayken milyonlarca hayale sahipken gelecek için umut doluyken aniden hayattan soğutuyor. kendine güvenini yitiriyorsun en kötüsü yeniden başlama cesaretini kaybediyorsun. gerçek hayat şimdi başlıyor dediklerinde anlam veremediğin her an daha anlamlı geliyor.
  • başvuru formlarında "hakkınızda bilgi alabileceğimiz akrabanız olmayan kişiler" şeklinde tanımlanan.. kibarca referans da denir. kutucuk bırakılır doldurmanız için birkaç satırlık..
    akrabanız olmayan her zaman belirtilmez ama "bak akrabana seni sorsak seni kayırır biz kimsenin kayırılmasını istemiyoruz" mesajı verirler.. hay götüm.. aslında bi yerde "lan seni işe almazsak yukardan baskı yapıp ebemizi sikecek, bizi hakkari'ye sürecek kimse var mı? ona göre.. doğru söyle bak!" demektir.. hata yapmak istemezler .. kimin referansı daha taşşaklıysa ona öncelik vermek gerek çünkü.. orta yukardan taşakklı birisi baskı yaparsa ondan daha taşşaklı ve yukarda olana " lan biz senin adamını işe aldık sen de bizim götü koru o taşşaklarınla" demektir.. ouuv yeaahh..
  • sadece iş bulurken değil, işe girdikten sonra bile gereken meret.

yoksa siz oturun 400 saat deli gibi çalışın, torpili olan kişi ikili ilişkiler için ibiza'ya gitsin.
    yok, siz 800 saat deliler gibi kasın bir konuda, ama sonra o konudaki eğitime torpili olan biri gitsin, brüksel'e. hani lan benim sertifikam? niye kastım lan ben o kadar o zaman? aptalım ben, çünkü torpilim yok.
    bari word, internet explorer filan kullanmayı bil be. mail atmayı başar, attachment yap lan. yok ama...
    artık network çalışmalarına başlıyorum, yetti lan. dertliyim be sözlük...
  • (bkz: izmir)'de her pastane'de bulabileceginiz super tatli. yumu$acik tam olarak koni diyemeyecegimiz ve ortasi bo$ olan hamurun icine krema, ciki$ina findik veya hindistan cevizi adaptasyonuyla elde edilir..
  • kimilerinin gerçekten ihtiyaç duyduğu bir şeydir. bizimde kendimize göre torpilimiz var.

babamın geçen sene kız kardeşime yaptığı torpil hala aklımdan çıkmaz.

muhtarlıktan ikametkah alacak olan kız kardeşim vermesi istenen 3 tlyi vermemişti. babam torpil yapmıştı muhtar tanıdıktı.
  • "devleti ali osmanda terfi-i temayyuz ilim irfan ile olmaz, ya olacak kuvvetli iltimas, ya olacak madeni has ya da olacak ten ile temas"
  • şimdilerde gözümüze soka soka yapılan hareket. ben mi büyüdüm farketmeye başladım yoksa torpil günümüzde tavan mı yaptı? allahim! açıkça dayin var mı diye soruyorlar.dini iyi yaşadıklarını söylüyorlar ama insanların hakkını yiyorlar.pes, yuh, oha.
hesabın var mı? giriş yap