• 18 yılda 88 defa müfredatı değiştirmenin yetmediği cumhurbaşkanı açıklaması. komple imam hatip yapalım okulları da kurtulalım en iyisi.

edit: kendisiyle çelişen bir cumhurbaşkanı nasıl olur bakalım:

-"yaşadığımız her hadise geçmişi anlamadan geleceği kavramanın mümkün olmadığını bize tekrar tekrar hatırlatıyor."
    devlet kademelerinde tarikat yapılanmasına halen ses çıkarılmıyor

-"siyasi bağımsızlığın da ekonomik bağımsızlığın da temelinde fikri bağımsızlık yatar. "
    medya, muhalefet ve sivil toplum örgütleri susturulmuş bir ülkede hangi fikri bağımsızlık?

-"ülke olarak kendimizi kontrolsüz bir batılılaşma fırtınasının içinde bulduk."
    kontrolsüz şekilde araplaşıyoruz

-"inşallah türkiye fikir tartışma zenginliğini kendisi ve dostları için hayırlı bir inkişafla neticelendirecektir. "
    yine sizin dediğiniz olacak, başka fikre tahammülünüz yok çünkü.

-"eğitim-öğretim görüyorlar ama çoğu alanda kendini geliştirmiş insan kapasitesine sahip değiliz. "
    açılan apartman üniversiteler sayesinde oluyor tüm bunlar

-"en haklı konularda bile dünyaya kendimizi anlatamıyoruz. bize lazım olan ilhamını gelenekten alan yenilikçiliktir. "
    üslup yüzünden olabilir mi?

-"ne milletimizin, inancımızın birikimine sırtımızı döneceğiz ne de modern insanlığın sunduğu imkanlara."
    biz sadece inanç endeksli bir iktidar görüyoruz yıllardır.

-"yapmamız gereken kendi medeniyet birikimimize uygun nesiller yetiştirmektir. "
    bizim medeniyetimiz arap medeniyeti midir?

-"topyekün bir eğitim öğretim reformu yapmamız gerekiyor. "
    kalite olmadıktan sonra 50 yıl zorunlu eğitime geçsen de bir şey değişmez.

şu cümleleri sanki muhalefet partisi lideri söylemiş, adam hiç sorumluluk almıyor hayret yahu!!
  • ahahah dediğim açıklamalar silsilesinin yeni halkası.

gerçekten artık başka bir seviye bununkisi.

18 yıldır kafasına göre herhangi bir kurala, yasaya falan bağlı olmadan yönettiği ülkeden şikayetçi ve bu işlerin sorumlusunun başkası olduğunu iddia ediyor ve bu iddiaya da inanan bir kitlesi var.

kitlesel deliliğin yaşanması da bize nasipmiş.
  • türkiye'de her 2 yılda bir eğitim reformu yapılır.
    bir sonraki reformun zamanı geldi demek istemiş olabilir.
  • baş öğretmen böyle dediyse yarrağı yedik,90 larda çok daha iyiydi eğitim öğretim sistemi,2000 lerden sonra büyük bir bozulma başladı.

fen liseleri bile 90 larin düz liseleri seviyelerinde şu an,2005 ten sonra sürekli oynanan sınav sistemleri, alanında yeterli olmayan liyakatsiz bakanlık kadroları,değişen yönetmelikler, hızla çoğalan imam hatip ler, eğitim bir-senler, liyakatli idarecilerin görevlerinden uzaklaştırılması, torpilli ve eğitim bir-sen senlilerin okullara idareci olarak atanmaları sonucunda günümüzde okuma yazma bilmeyen ilkokul mezunları öğretmeni döven ama 4 işlem bilmeyen lise mezunları türedi, bütün bu yozlasmalar 2005 lerden sonra başladı.

sonuç olarak türkiye de eğitim öğretim cumhuriyet tarihi boyunca hiç bir zaman çağdaş ileri bir düzeye gelemedi ancak elit seçkin öğretim kurumları sürekli belli bir sayıda vardı ve bu korunmaya geliştirilmeye çalışıldı.

geldiğimiz noktada şimdi herşeyin sorumlusu sanırım yine 20 yıldır iktidarda olanlar değil cehape oldu yeniden reform yapilacak.
  • yüzsüzlükte çağ açıp çağ kapatan dünya lideri açıklaması.
  • tabi olm yaklaşık 6 aydır egitim sistemi değişmedi, en az ayda 3 reform bekliyoruz şahsımdan.
  • üniversite bölümlerinin en az yarısı kapatılmalıdır. ilçelerdeki meslek yüksek okullarıyla fakülteler kapatılmalı, zorunlu eğitim 8 yıla indirilmelidir. sanayiye gitmesi gereken çocuğu zorla okulda tutmanın bir mantığı yok. fen liseleri büyük iller hariç her ilde en fazla bir tane olmalı, anadolu liseleri eski statüsüne kavuşturularak sayıları azaltılmalıdır. meslek liseleri yaygınlaştırılmadır. ilçelerdeki meslek yüksek okullarının tümü meslek lisesine dönüştürülmelidir.
  • ne gibi, tevhid-i tedrisat kanunu'nun çöpe atılması gibi mi mesela?
  • eğitimi bitiren zaten sümerlerdi, o yüzden yerinde bir reform hareketidir. 5 bin yıllık bu cahillik ancak böyle vizyon sahibi bir yönetim ile bitirilir.
  • eğitim sistemini komple aradan çıkar bence reis direkt, adrese dayalı işsizlik sistemi getir, herkes oturduğu yerde okumadan işsiz olup otomatik olarak gss borçlusu olsun.
hesabın var mı? giriş yap