• hanım kızlarımızın ısrarla, ellerinde defter-kitap-dosya vb. gibi şeylerle binmeye çalıştıkları şeylerdir.. halbuki o bavul gibi çantalar ne güne durmaktadır? eğer o defterleri koyacak yer bulamazsanız, tabii ki bir yere tutunamaz, en ufak frende 2 metre yer değiştirmek durumunda kalırsınız.. paranızı uzatamazsınız, insanlara çarparsınız, elinizdekileri düşürürsünüz, vs vs.... zira herkes bazı annelik içgüdüleri tetiklenmiş teyzeler gibi "ver kızım ben tutayım onları" demez, demek durumunda da değildir.. yahu, jansport çantası olup (gayet de boş görünüyordu dışarıdan), yine de elinde kitap-defter tutan kız gördüm otobüste.. hem bunun yağmuru var, çamuru var.. gerçekten, herhalde bir zaman kızların genelinin çok beğendiği biri çıkıp televizyonda falan "bence ellerinde defter-kitap taşıyan kızlar çok çekici oluyorlar.. hani böyle bir sekreter fantazisi gibi.." benzeri bir demeç verdi de ben kaçırdım diyorum artık.. hayır, bunu erkekler yapsa, sizin gibi sonra her frende serseri mayın gibi sağa sola yuvarlansalar, vay efendim taciz var diye yırtınırsınız.. yapmayın etmeyin.. vallahi bakın kış da geldi, yağmur gelirse onlara akar hep yazılar.. demedi demeyin..
  • dünyanın oluşumu ile ilgili birçok sırra vakıf olabileceğiniz, fizik kurallarının altüst olup sizi defaatle şaşırtabilen yerlerdir. cern falan hikayedir yanında.
  • biletlerin bile üzerinde toplu "taşım" bileti şeklinde yanlış yazan araçlar katarı. "taşım" ne ya?
  • valla çocuklar rakıyı makıyı bilmem de otobüse binmenin kesinlikle bir adabı olmalı bence, önce kiminle bindiğini bileceksin, sonra kim için bindiğini. değecek mesela gittiğin yere. ya keyfe bineceksin, laf getirmeyeceksin otobüstekilere. çünkü kolay kavga çıkar otobüslerde. bir de olmayan yere, olsun istediğin boş koltuğa içeceksin. ben bunu bilir bunu söylerim.
  • toplu taşıma araçları: (bkz: otobus), (bkz: tren), (bkz: gemi), (bkz: troleybus), (bkz: teleferik), (bkz: ucak), (bkz: telesiyej), (bkz: feribot), (bkz: tramvay) .....
  • ve artik (bkz: metro)

(bkz: buyuksehir calisiyor)
  • angutu pokluğu bol hareketli mekanlar. son zamanlarda koridor tarafına oturma, pencere tarafına oturacaklara girişte ve çıkışta geçit vermeme, yahut sınırlı geçiş hakkı tanıma yanlılarını pek bir çok gözler oldum. pencere tarafında oturacak bir insan olsanız, kucağa gelmeniz işten değil. dangalak ve düşüncesiz insanlığın, daha doğrusu insanlıktan nasibini almamışlığın ileri noktaları bunlar. bu örnek durumda cinsiyet ayrımı yapmak tabii ki mümkün. özellikle "geçmek yassah hemşerim" diyen dallamaların erkek olanlarına kıl oluyorum. bu ne fentezi talebidir. kucaklarına hatun istiyorlar alenen. bu dallamaların hanım olanları da götlerini kaldıramıyor efendim. mazur mu göreceksiniz, mazarat mı çıkaracaksınız, karar sizin.
  • kamyon, kamyonet, kimi zaman traktör ve römorku...say say bitmez...
hesabın var mı? giriş yap