• usta!
    lara croft'tan bahsediyoruz. at kuyruğu dalgalanınca heyecanlanan, kamera açılarıyla coştukça coşan bir nesilden bahsediyoruz.

https://i.hizliresim.com/max2ok.jpg

bu nedir? bu nedir soruyorum size. "akşama karnıbahar var kocişkom" bakışı atan lara croft mu olur aq.
  • çocukluğumu yemiş tuketmis oyun.

bir kaya vardı tomb raider 3 te tünelden gecemiyordum kayaya eziliyordum sürekli. 10 yasında falanım. aylarca o kayayı gecmeyi denedim. google a yazdım tomb raider 3 ü nasıl bitircem *. upuzun sayfalarca anlatmıs. o kayayı aradım. ilk paragrafın sonunda anlatıyordu gecmeyi;
    'karsınıza bir kaya cıkcak bir sekilde gecin.'

bıraktım amk gecemedim.
  • lara ile ilişkimiz başladığında 17 yaşındaydım. o zamanlar memeleri üçgendi, yüzü böyle tövbe ne biçimdi. ama seneler içinde o da ben de çok değiştik. ben 34 oldum, o son oyunda 17 olmuş. şimdi benim tipim tövbe ne biçim, o taş gibi. bu nasıl sistem anlamadım amk. netice olarak, tüm zamanların en güzel oyunlarından birisidir.
  • alicia vikander var ama lara memesi yok. meme önemli. meme olmadan lara croft olmaz. hop - hop - hop.

yalansa yalaaa-- oyş.
  • 30 yıla merdiven dayamış oyunlarına utanmadan remastered yapmışlar. çoğu firma eli ayağı düzgün 10 yıllık oyununa bile remake yapıyor. bu kadar köklü bir seriye yakışmamış, göme göme bitiremediğimiz gta remastered'da bile adamlar ucundan grafiklere dokunmuşlar bunların yaptığı ise laranın daha yüksek çözünürlüklü halini koymak olmuş, birde becerebilmişlerse kütük kontrolleri düzeltmişlerdir. videolarda önceki ve sonraki halini gösterdiklerinde değişen tek şeyin renk efekti olduğu gözüküyor. gri soluk renklerden canlı renklere geçiş yapmışlar.

şahsen 3 oyuna remastered çekeceğine ilk oyuna remake yapsalardı daha sonra diğerleri de gelseydi çok iyi olurdu. ilk oyunu remake yapmak uzun sürecektir ama ellerinde hazır bir sürü asset olacak, karakter animasyonları, silahlar vs. her şey olacağı için diğer oyunların remake'i daha kısa sürecektir. beklentimde bi sottr grafikleri değil en baba tomb raider 2013 gibi ya da 2008 oyunu olan underworld gibi. en azından son 3'lemeyi oynayan yeni tomb raider oyuncularını da çekerdi. bu haliyle atari oyunlarına benziyor diye yeni oyuncuların yüzüne bile bakacağını sanmıyorum.
  • ortalama bir karadeniz pidecisinin maruz kaldığı kadar ateşe maruz kaldığınız oyun, her yer sürekli yanıyor, elin yüzün ateş içinde şu sıcak ağustos gününde kendimi dönerci ustası gibi hissetmeme neden olmuş oyun...
  • --- spoiler ---
    tamam her şeyde mantık arayan biri değilim de o endurance crew'den esc tişörtlü nerd alex'i kurtarmaya çalıştığımız yerde fırtınanın yok ettiği eski gemime ulaşmaya çalışırken tırmandığım tepeleri, öldürdüğüm düşmanları, fırlattığım okları, bulmacaları filan düşününce o yavşak ağızlı oraya nasıl gitmiş diye merak ediyorum. esc tişörtlü giyen nerd dallaması sonuçta. jonah'ın verdiği yeni okla yayla aştım bir de o tepeleri.
    --- spoiler ---
  • hiç ümitli olmadığım film.

benim tomb raider maceram meşhur butler winston smith'i buzluğa kilitlediğim günlere kadar gider. üçgen memeli lara croft'la oynamışımdır, babunların götümü, piranaların iliğimi kemiğimi yemişliği vardır.

angelina jolie'nin versiyonlarını severim ama öyle aman aman filmler değillerdir, yalnız angelina model olarak on numara bir lara croft'tur, o ayrı.

alicia vikander eğreti duruyor bu karakterde. oyunculuğuna lafım yok ama bu kadın her şey olur, lara croft olamaz. reboot çekilen oyunlarda da gördüğümüz gibi, normal bir insanı minimum 6 ay hastanede yatıracak yarayı bereyi aldıktan sonra bile, yürüyen cazibe bu kadın. bir gram azalma yok seksapelitesinde. filme dair şimdiye kadar gördüğüm materyallerde alicia veremedi bunu bana. sanki o efsanevi lara croft değil de, başına binbir çeşit bela gelen sıradan bir arkeolog gibi.

filmi izlemeden nedir, ne değildir bilemeyiz ama beklentilerimi olabildiğince düşük tutuyorum ben.
  • gerçekten mükemmel bir reboot olmuş, serinin adı var diye düşünüp sallapati bir oyun yapmamışlar, hayvanlar gibi uğraşmışlar. oyunda en çok emek verildiğini fark ettiğim şey mekanlar ve müzikler oldu, tam anlamıyla enfes.

oynayıp da beğenmeyen, pişman olan tek bir kişi yok etrafımda. çok iyi iş çıkarmışlar ve sanat eseri kıvamında bir yapıt ortaya sürmüşler. umarım devam oyunlarında da bu ivmeyi korurlar.
hesabın var mı? giriş yap