• arsenal' in bırakmasıyla futbolcunun kötü olduğuna kanaat getirenler keita geldiğinde lyon bıraktığı için, kewell geldiğinde liverpool geldiği için, hagi geldiğinde barcelona bıraktığı için mehmet topal geldiğinde çanakkale dardanelspor bıraktığı için kötü olduğuna emin olanlardır. her transfer haberinde 3-5 tane ortaya çıkar ve hızla sönerler.
  • bana robert pires transferinde yaşadıklarımı anımsatan futbolcu.

ben çok fanatik bir galatasaraylı değilim maçlarını transferlerini takip etsem de oturup saatlerce bu takım nasıl düzlüğe çıkar? diye düşünmem, ilk 11'i ezbere sayamam. uzaktan uzaktan takip ederim. yıl içinde sadece 2 maçına gittim. o da bedava bilet bulduğum içindi. futbolcuların hepsini değil bazılarını takip ederim. eskiden böyle değildim. ilk 11'den tut yedeklere kadar sayardım, teknik direktörden daha fazla teknik direktördüm. böyle nasıl oldum bir anda?

fenerbahçenin pierre van hooijdonk'u aldığı zamanlar bizim en sikindirik yıllarımızdı. öyle dandik futbolcular gördüm, öyle vasıfsız forvetleri izledim ki futboldan soğudum. ali lukunku, christian gibi futbolcuların omzundaki formayı bir gün robert pires'in giyeceğini duydum.

sene 2005 olması lazım.
    internetten saatlerce robert pires videoları izledim. öyle çok video izledim ki gollerini ezberledim. yaptığı asistleri, verdiği arapasları yaladım yuttum. öyle çok heyecanlandım ki saatlerce televizyonlarda bu transferle ilgili haber bekledim. sözlükten takip ettim. gelecekse gelsin diye bir şeyler karaladım. hatta 1-2 yazarla tanışmama vesile oldu. beraber bekledik gelişini. gelmedi.

başkan çıktı konuştu ilgileniyoruz şöyle böyle diye,
    kendisi çıktı teklif aldım dedi.
    sonra bir maçtan sonra başkan o transfer kapandı dedi.
    kendisi villareal'e gitti.

ondan sonra da hiçbir transfer haberine inanmadım. galatasaray'ın resmi sitesinde görmediğim hiçbir transfere inanmadım. mahallede daha az top oynadım. futboldan uzaklaştım.

şimdi ateş olmayan yerden duman çıkmaz. belli ki ilgileniyoruz, olur da gelirse başımın üstünde yeri var. ister sakat , ister formsuz olsun. umrumda değil. yeter ki gelsin.

gelmezse de benim gibi küsecek 10 kişi daha bulurum. beraber çıkar top oynarız.
  • ismini tomas rosiçki diye telaffuz etmekten büyük haz aldığım futbolcu.
  • hakkında şehir efsaneleri başladı, elbette hiç şaşırtıcı değil. aynı adamlar, geldiği sene ligde 31 maç oynayan, sonraki sene de emre belözoğlu'nun darbesine bağlı sakatlık yaşayan baros'u "müzmin sakat" ilan etmişti.

mesela bugün andrey arshavin'i bir türk kulübü transfer etse, hangimiz "bu adam müzmin sakat, 1 maç oynar 5 maç yatar" deriz? muhtemelen hiçbirimiz. peki aynısının rosicky için söylenmesinin nedeni ne? açık ve net bir şekilde adının galatasaray'la anılması. yahu arsenal takımının yıldızı, banko oyuncusu olan arshavin geçen sene 30 lig maçına çıkmış, theo walcott 23 lig maçına çıkmış, takımın yedeği rosicky 25 lig maçına çıkmış. be kardeşim, o zaman söyleyin siz hangi dünyada yaşıyorsunuz?
  • hakketten kafaları karıştırıyor.

adama deseniz ki, oyununu beğenmiyorum. eyvallah diyeceğim. deseniz ki, çok iyi olsaydı arsenal göndermezdi, eyvallah diyeceğim. deseniz ki 33 maç oynamış ama yedek kalmış, eyvallah diyeceğim. ama müzmin sakat diye hala diretebiliyorsanız yuh artık. müzmin sakat dediğin sezonun yarısı anca oynar, adamın kariyeri boyunca oynamadığı tek sezon var, kalanının alayında oynamış işte. müzmin sakat, adamın tanımı değil. illa bi kulp bulacaksanız başka bulun yahu.
  • galatasaray'ın; gönül verdim sakata - bacak girse de makata düsturundan vazgeçemediği, histerik sakat sendromunun yeni bir yansıması olacağa benzeyen transfer hedefi.

rosicky'in hastasıyız da, bu adam sakat birader. eli ayağı tutan adam mı kalmadı.?

edit: transfer gerçekleşmiş. artık tek dileğimiz bu sevincimizin olası bir sakatlık ile kursağımızda kalmaması.
  • bi aksilik çıktı az önce. gelemicekmiş.
  • arsenal takiminda son dort yilda toplam 94 maca cikip 16 gol atmistir. 11 de asist yapmistir. daha once her yerde yazilan 69 mac sadece epl'de ciktigi mac sayisidir.
    daha da acarsak, 06-07 sezonunda 37, 07-08 sezonunda 24, 08-09 sezonunda 0 ve en onemlisi 09-10 sezonunda ise 33 maca cikmistir.
    goruldugu uzere sakat gecirdigi sezon haric her yil ortalamanin altina inmemistir cikilan mac sayilarinda. gelirse buyuk transfer olur. "adam sakat hacu bi mac oynar 10 mac yatar" diyenleri kaale almamak gerek.
  • arsenal forumlarından:

"deal with it, he's leaving. signed 3 years deal. baros extended his contract for 2 more years as well to play along with rozza. their both contracts will end at the same time."

"kabul edin aq herif gidiyo işte. 3 yıllık imzalamış, baroş da onla oynayabilmek için 2 sene uzatmış kontratını. ikisinin de kontratı aynı zamanda bitiyo aq"

edit: bu deal with it, kısmını yazan adam gunner taraftarı felan değilmiş. biliyorumbuoyunu.blogspot bilmem ne blogunun sahibi olan, aynı zamanda sözlük yazaır bir arkadaşmış. ben de gavur sandıydım.

ayrıca burada da frank rijkaard'ın kendisi hakkında söylediklerini quotelamışlar. adamların scoutgs'si gibi bişey bu site zaten. burada biraz zor demişler gerçi.
hesabın var mı? giriş yap