• 27 yaşından sonra televizyonda görünce mutlu olduğum çizgi film. teşekkürler star tv. çocklar ideolojik mesajlar içermeyen din pompalamayan 2 çizgi film izlesin arkadaş.

an itibariyla starda.
  • orjinal serisinin son bolumunde tom ve jerry'nin beraber intihar ederek finalini yaptiklari cizgi film.
  • kimse söylememiş ama bir nesle de klasik müziği sevdirmiştir.

tema müzikleri koca bir çizgi filmi çok renkli bir müzikale çeviriyordu. sanki tom ve jerry klasik müzik eşliğinde dans eden iki karakterdi. dans edip tiyatro oynuyorlardı.

o açıdan da benim için anlamı büyüktür yani.
  • an itibariyle jerry görünmez mürekkebe girip tomla alay etmektedir.
  • çocukluğunu yad etmek isteyip kendi çocuklarına da bu güzel çizgi diziyi izletmek isteyen suserlara ufak bir jest geçmek isterim.

burda tüm bölümleri mevcut bu şahane çizgi dizinin. ayrıca indirilebiliyor da arşivlemek isteyenler için.

tüm bölümlerini severim fakat the cat concerto isimli bölüm hepsi içindeki favorimdir. bu yaşta hala kahkahalarla gülebiliyorum ne mutlu bana ki.
  • çizgi filmde yaşananlar gerçek olursa diye bir paylaşıma denk geldim. hoşuma gitti
  • canım her sıkıldığında eski çizgi filmlere göz atan birisi olarak.
    pokemon,yugi-oh,beyblade vs. gibi birçoğuna baktığımda eski tadı alamadım üstüne biz bunları nasıl sevdik falan diyordum.
    ama tom ve jerry'i tekrar izlediğimde eskiden olduğu gibi beni ekrana kitleyip güldürmeyi başarıyordu.
    yeri apayrı.

edit: izlediğim sitede bu. ilk bölümden son bölüme kadar mevcut ama ilk bölümler daha güzel.
  • gün itibariyle 80. yaşlarını kutlayan ikili.
  • gerçekten eğlendirici çizgi filmler, bu yaşta bile güldürüyor. her serisi aynı tadda değil, 1945-1955 arası en en güzelidir.

hele "kitty foiled" bölümü vardır, gülmekten öldürür.

küçükken "bu tom niye ham yapmıyor" diye kıl olurdum jerry e, ama çocuk aklı işte, bazı bölümlerde tom'un resmen dalga geçtiği yerler vardır yese ne olacak?

nice koşturmacalara...
hesabın var mı? giriş yap