• bu kelimenin hikayesi osmanlı devrine dayanır. sarayın önde gelen hatunları, malumunuz, istediğiyle istediği zaman yatıp kalkamazdı. hareme salatalıkların ve havuçların dilimlenerek girdiği bir ortamda (gerçektir) bunun aksi zaten dü$ünülemezdi...
    bunu a$acak bir yöntem hemen bulunur. x sultan, emir verir: "dö$eğimi kabartması için tokmakçıyı (bir nevi hallaç) çağırın gelsin!" tokmakçı yatak odasına gelir, asıl i$ini, yani x hatunu becerme i$ini yerine getirir ve olay yerinden uzakla$ır...
    o gün bugündür vurucu time bu ad takılmı$tır. (belgelidir, gerçektir...)
  • argoda bir kadin ile cinsel ili$kiye giren erkege o kadinin tokmakcisi denir. toprakla dolacagina tokmakla dolsun $eklindeki guzide atasozumuzu guzel turkcemize kazandirmi$ bir sifattir.
  • nefret edilen bir hatunun erkek arkadaşına takılan lakap. örnek vermek gerekirse,

-geçen gün ayşe'yi gördüm, tokmakçısıyla yürüyordu.
  • bir arkadaşımın yanlışlıkla değnekçi yerine kullandığı kelime. otobüs için bilet arıyorduk ve oradan geçen birine "tokmakçılar nerede birader?" diye sordu, doğal olarak adam bakakaldı, biz yarıldık.
  • mezbahalarda dana kesilirken dana tepinmesin,etrafa zeval vermesin diye dananin kafasina vuran insan.
  • galiba çok ayıp bir şey: argoda pompacıya denk, sapın vurgulusu; erkikarkıdaşın daha az tikicesi.. ben bazen bizim elemanların yazdığı hatunun bundanı var diyince (yamuk yamuk geziyorlar hatunun peşinde, kıyamıyorum) böyle ağızlarını yaya yaya, yıvrenççç kıvamında "hayvansın" diyorlar en tiki genç kız triplerinde.. tokmaklara gelmelerini temenni ediyorum..

ha bir de kadının metalaştırılması mefhumu devreye giriyor burada di mi.. doğru, o da çok ayıp, kınıyorum beni.. tokmak metası.. ahuaha..
  • (bkz: fucker)
  • bir cok efsaneye(!) konu olan "sutcu"nun terfi etmi$, upgrade gecirmi$ hali.
  • türk dil kurumu'na göre aynı zamanda "yolsuz birleşmelere aracılık eden" kadın demekmiş. "yolsuz birleşme" ne demek oluyor anlayan beri gelsin; bunun bir de "yollu"su var galiba.
  • müzikte perküsyoncu. *
hesabın var mı? giriş yap