• bu herifleri zamanında şahit olduğum bi iblislikleri yüzünden liseden beri dinlemiyodum. bugün nostalji yaparken denk geldi, yine sinirlendim.

lisedeyken yıl sonu konserine geldiler. adamları okulda iki kişi tanıyor, biri ben biri de belli ki aşırı hayranları olan bir öğrenci yine. kızcağız bunlarla fotoğraf falan çektirmişti şimdi düşününce kjdfgf neyse konser başladı. ben en öndeyim, hayran hanım kızımız da benim hemen solumda, elinde bi küçük kağıt var, sahneye uzatmaya çalışıyor. en son grubun kısa boylu şişkosu (bass gitar çalıyor olabilir aydönnö) kızın elinden kağıdı alıp okudu. sonra vokal bebeye okuttu. ve sonra bu hıyarlar "ne kadaaaaar eziksiiiiiin!" diye şarkı söylemeye başladılar. kızın yüzündeki ifadeyi asla unutamıyorum ve tnk'yi de o günden beri dinleyemiyorum.

ama bikaç sene sonra ankara'da konur'da bi konser verecek oldular. herkes istek parça haykırıyordu zira göt kadar alanın bi rahatlığı var. birkaç kişi bunların olmayan şarkıları istemeye başladı. ben de şerefsizlik olsun diye bunlara destek çıktım. yanımdaki de 10 senelik şerefsizim ay pardon arkadaşım olduğu için eşlik etmekte hiçbir beis görmedi. kalabalıktan komple duman, deja-vu şarkısı isimleri patladı skhdf en son aynı şişko sinirlenip "arkadaşlar bunlar bizim şarkımız değil." dedi. resmen ensemde bir serinleme bir omuzlarımdan yük kalkma hissettim. keşke o kızı bulsam da anlatsam intikamının alınış hikayesini.

edit: gene to yine
  • bir ankara üniversitesi grubudur.

şenliklerde amatör grup olarak çıktıkları zamanları bilirim ben bunların*. işin komik tarafı; adamlar aldı başlarını gidiyor, ünlü, zengin falan oldular, ben hala onları izlediğim yerde, sıfatım değişmeden duruyorum be sözlük.
  • türkiye standartlarının baya üstünde müzik yapan grup.
    lakin birinin basçıya "la oğlum sen flea mısın, hayır onun gibi çalabiliyorsan da bi tipe bak, bıyık bıraksan şafak sezersin lan. sahnede biraz sakin ol lan" demesi iyi olurdu.
  • az önce ilk defa izleyip çok çok beğendiğim gruptur.
    şarkı* süper, solistin sesine ve tarzına bayıldım. coldplay'i ilk keşfettiğimde yaşadığım hazzı hatırlattı bana.

süper. umarım çok başarılı olurlar.
  • kayıtlarını az önce dinleme fırsatı buldugum grup... şarkılar normal ama vokal harika... aklınızda bulunsun çünkü bu adamdan baya iş çıkacak gibi görünüyor... sesi, vokalleri gerçekten çok başarılı... dinlerken türkçe olmasa amerikan modern rock tarzı yeni bir grup sanabilme ihtimaliniz baya yüksek... nedeni de kesinlikle vokaller.
  • az biraz keane havası sezdiğim grup. söyle ruhum şarkıları ve klibiyle de bu pekişmiş oldu. kötü mü peki? hayır, aksine..
  • grubun geçmişi geleceği hakkında hiçbir fikrim yok, bir tek solisti aşk tesadüfleri severde oynuyormuş ahah neyse.
    ama yıllar önce donnie darko sahnelerinden oluşan şöyle bir hayran videosunu görmüştüm; böyle yer etmiş hayatımda; çok da güzel olmuş şarkıyla.
  • bugün(11 mart) odtü müzik topluluğunun rock şenliğinde çıkan, canlı performansı ve vokali çok sağlam grup. katy perry'den şarkı çalmasalar çok daha iyi olurdu.
  • yaklaşık 2 ay öncesine kadar ismini "tank" diye telafuz ettiğim grup. bir de düşünüyorum " tank ne lan? başka isim mi bulamamışlar? " diye triplere giriyorum falan. sonra bir arkadaşım toplum içinde " teneke o! " diye rencide edince her şeyin farkına vardım.
  • son vodafone freezone reklamında arz-ı endam eden yeni nesil , başarılı denebilecek türk rock gruplarındandır.
    basçısı patatesden otlanıyor diye çileden çıkan solist var ya, işte o reklam...
hesabın var mı? giriş yap