• aklını birileriyle akşam yemeğine çıkmakla bozmuş oz karakteri. ne zaman bir iş arkadaşı bununla konuşsa insan gibi, sonuç akşam yemeği teklifi olmuştur. inanmayan açsın izlesin. ya sadece dr nathan en az 10 kere reddetti bunu, asla pes etmiyor; n'apsın, kadın birkaç kez çıktı bununla yemeğe. bu arada, sadece kadınlara teklif etmiyor, birkaç kez erkek gardiyanlara da teklif etti. bi de hiç alınmıyor, kabulleniyor reddedilmeyi. ertesi gün tekrar...

- hey gloria, dinner?
    - no.

başka bir bölüm:

- hey gloria!
    - fuck no!

başka bir bölüm:

- hey gloria! why don't we go to the dinner?
    - (vay dinırına sokim) uhh. ok ok... let's go.
    - oh yeah. let's go. (hemet atladı lan karı, of yemekten sonra ne çakarım buna)
  • hayatında 24 saat kapalı odada kalmayan ekşiciler tarafından, oz gibi bir cehennemde idealistlikle suçlanan karakter.

lan tamam bolca hata yaptı da, koşulların kabul edilebilir seviyede kalması için elinden geleni de yaptı. yerine gelen martin querns hıyarının neler yaptığı ortadayken, bu adama saymak haksızlık olur.

oz'daki mahkumların gayet güvendiği ve genelde anlaştığı biriydi.

sapıktı biraz ama, denk getirirse affetmezdi.

ben severdim, sırf omar olayı için bile sevilebilir çünkü.
  • bu karaktere hiç sempatim yok, olmaz, kati olamaz. oz'da önümüze iyi olabilecek, tarafını tutmamız gereken karakterlerden biri olarak sunulmuş(diğerleri de işte müdür, din görevlileri, hemşire falan) ama aptallığa varan idealist tavırları sayesinde her şeyi bok etmesiyle en azından şahsımı tiksindirmiş bir karakterdir. simon adebisi'yi kendisine oranla daha tutarlı, karakterli olarak düşünüyorum.. öylesine tiksindim adamın leş liberal tavırlarından.
    oz'u günümüz türkiyesi'yle bir tutar, tim mcmanus üzerinden de bir güzel yurdum liberal aydını taşlaması yapardım da, saat itibariyle mecalim yok o kadarına.
  • siktiği polis memurlarına bakarsak, tam bir "nefes alsın yeter"ci olduğunu görüyoruz.
  • tüm dangozluklarını geçtim de; hayatında hapishane yüzü görmemiş iyi aile çocuğu tobias beecher'ı, simon adebisi'nin hücresine koymak gibi bi icraatı vardı bunun. hem de mahkumiyetinin ilk gününden...
  • zevksiz herifin tekidir. simon adebisi'den daha çirkin olan şu insanla bile yatmıştır : http://images.buddytv.com/…kristin-rohde---phot.jpg
  • siktiğimin oz'unda özgür, bekar, genç ve fit sayılabilecek bir yapıda bu adam.
    ancak oz'da bulunan tüm mahkumlar (adebisi, robson falan hepsi dahil amk) ve görevliler dahil, dizideki en abazan karakter bu amk.
    yemeğe çıkma teklifi yapmadığı kadın = yok.
    reddetmeyen kadın da kalmadı amk.

allah belasını versin böyle adamın ya.
  • oz'un top sakalıyla aklımda yer etmiş idealist karakteri. sister peter marie hariç oz'daki tüm kadınlarla yatmıştır. işine aşık adamdır.
  • tek kelimeyle gerzek bi yöneticidir. emerald city'i düzelteceğim derken bir sürü insanı gereksiz yere feda eden andavaldır. başta cyril o'reily olmak üzere.
hesabın var mı? giriş yap