• ne gizli kahramanı olm 2.21 boyunda adamı nereye gizlediniz?*

kahraman gibi kahraman.
  • profesyonel sporculuğu bir yana, ben karakterinden biraz söz etmek istiyorum. yüzüne bakınca bile ne kadar temiz bir insan olduğunu anlayabiliyorsunuz. demeçlerini dinlediğinizde de mütevazi ve bir o kadar da duygusal biri olduğunu. çok güzel bir insan olduğunu düşünüyorum.
  • hamburg'da üniversitede kalite yönetimi dersindeki hocam "kaliteli ürün almak istiyorsanız üzerinde 'made in germany' yazısı arayın demişti". hakkatten bu adam kalitenin tanımı. her maç dünyanın dayağını yer, maç sonu röportajlarında morarmış gözleriyle, kollarında eziklerle ve çiziklerle, bacağında buz torbasıyla röportaj verir. sakatlanmışsa 2 hafta yatıp sonra geri gelir, sonraki maçta geçer 10-15 sayı atar, yine gelir morarmış gözlerle kameraya şaka yapar. böyle de kaliteli maldır kendisi. *
  • 2.5 sene evvel sana olan güvenimi belirtmiştim. benim yüzümü kara çıkarmadın koca adam.

(bkz: #83599283)

kendi memleketinde şampiyonluk kupası kaldırdın. kariyerinin en büyük başarısı kendi memleketine denk geldi.

tibor sen iyi bir insan, iyi bir sporcusun. helal olsun sana.
  • tavares'in azılı düşmanı oldu. yapabileceği herşeyi yaptı. ribaund,skor üretme,blok,savunma daha ne yapsın bu adam!
  • takımı uyandıran, maçı canlandıran, muhtemelen de kupayı aldıran oyuncu.

galibiyet sonrası konuşmasındaki "ben bu salonun bu kadar kalabalık olduğunu yeni fark ediyorum" cümlesi ve bu esnadaki yüz ifadesi, konsantrasyonunun kanıtıydı adeta; kendisine olan sempatimi de feci perçinledi.
  • adam resmen final macinda cikti,
    "5. gunun safaginda parkeye bakin" dedi.
    kaybedilecek maci getirdi resmen
  • pivot insanı...finalde eli kimin titremez diye sorulsa tibor derdik, alman bi kere, memleketi köln'de euroleague şampiyonu olmuştur, şahane olmuştur...az sürede çok ve kritik etki yapmış, final maçında barçanın kilidini açmıştır...
  • türkiye'ye gelmiş en kaliteli, en profesyonel, en efendi basketbolculardan biridir.
hesabın var mı? giriş yap