• evlere senlik kiprak bir grup... zuton fever da basliyip moons and horror shows da bitiyorlar.. evet gune baslamak icin guzel sarkilar yapmislar, insan kendine geliyor.. fo$urt..
  • papyon takmalarına gerek yok hal bu ya takım elbiseleriyle dolasirlarsa etrafta tarantino'nun dikkatini cekebilirler. dirty dancehall sarkilarini yarin obur gun tarantino'nun adi sagindan solundan duyulan bir filmde gorursem sasirmam. aslinda bu zuton'larin zuton fever sarkisini ilk duydugumda tim burton karakterleri simdi ortaya cikip odayi ele gecirecekler demistim. ben de bilemedim simdi.
  • (bkz: valerie)
  • spotify'da ne dinlesem diye gezinen insanların çoğuna hitap edebilecek bir grup.

yıllar yıllar önce güzel bir reklam müziğinin grubu olmasıyla tanışmıştım ve dostluğumuz hep böyle devam etti.

grup ayrıca amy winehouese'dan* duyduğunuz valerie parçasının da mucididir.
  • 2002'de bir araya gelerek hayatımıza neşe katan, sabahlarımızı şenlendiren eklektik grup. babylonda canlı dinlesek bir de diyorum kendi kendime.
  • tired of hangin around albümleri ile ilgili bir yazı yazdığım grup.

eğlenceli müzik yapmak güzeldir. hemen yakalanan ritimler, basit gitar riffleriyle dinleyiciyi ilk anda içine çekmek ve dans ettirmek, komik bir vokal ve sözler. the zutons piyasaya ilk çıktığı anda böyle bir etki bırakmıştı. depresif şarkıların kol gezdiği müzik ortamına, “bırakın üzülmeyi, biz buradayız” mesajını vermişti. ian broudie’ nin prodüktörlüğünü yaptığı “who killed... the zutons” albümü iki sene öncesinde solist ve gitarist david mc gabe’ nin önderliğinde liverpool’ da kurulan grubun ilk meyvesiydi. tadına baktıkça daha çok sevilen ve mercury ödüllerine aday olan albümde sabah kalktığımız andan gece yatağa girene kadar dilimize yapışan –ki levi’s reklamında da fonda çalardı- pressure point şarkısının yanı sıra, you will you won’t gibi bir marş ve remember me gibi melodik bir parça da kendine yer edinmişti.

takılmaktan sıkılan bu gençler şimdi ise hep birlikte koro halinde arka arkaya “takılmaktan sıkıldık” diye bağırıyor ve “tired of hangin’ around” isimli bir albüm yapıyor. gençlerin derdi başka, pek bir şeye kafa yormak gibi bir sorunları yok, o yüzden doğal karşılamak lazım. bırakalım eğlensinler eğlendirsinler. 60’ ların pop soundunun baskın bir şekilde hissedildiği bu albüm de yine ilkine benzer çizgide, aynı formülle duyuruyor kendini. ilk dinleyişte dikkatleri çeken why won't you give me your love? albümün ilk single ı olarak yayınlandı. grubun bayan üyesi ve saksafonuyla müziği daha da eğlenceli hale getiren abi harding’ in david ile dueti you've got a friend in me de güzel şarkılardan biri. sonuç olarak diyebiliriz ki the zutons formundan hiçbir şey kaybetmemiş ve eğlendirmeye devam ediyor.
  • ilk albümleri who killed the zutons 19 nisan tarihinde yayınlanacak. heyecanla beklenilen albümler arasında. resimlerindeki atraksiyonlardan dolayı da grup elemanlarının(4 erkek 1 bayan) eğlenceli tpiler olduklarını düşünmekteyim. six foot man şarkılarını ayrıca pek bir sevdim.
  • yaptiklari muzik psychedelic cartoon punk'mis * aciklamasi da su sekilde: "unique blend of rock pop, jazz, funk, and general eclecticism"

genre olayinin geldigi son nokta olsa gerek
  • bu grubun bile ingiliz cikmasi benim ingiliz muzisyenlerin osuruklarinin bile gayet dinlenebilir oldugu seklindeki tezimi son derece guclendirmis bulunmakta. (hmm. iyi birsey soylemek istiyorum sanki)

dirty dancehall
    pressure point
    zuton fever simdilik dinledigim ve begendigim sarkilari - confusioni ise pek begenemedim. grubun ismi zoot horn rollo olarak bilinen, magic band gitaristi bill harkleroaddan geliyormus. bu da bu haftanin gereksiz bilgisi olarak renk katsin hayatimiza.
hesabın var mı? giriş yap