• 3 aylık üyelik: 1 euro idi... tabi ki bu tanıtım amaçlı verilen bir tanıtım. kredi kartı bilgilerini vererek başlıyor. 3 ay için gayet iyi ama üç ay bitince ingiltere'deki bir call center'ı arayarak hintli bir abiye dert anlatıp (kullanıcı adından bilgilerini hemen bulamıyor, customer id number bulmanı falan istiyor) biraz kastırarak iptal edebiliyorsun. oysa üye olurken herşey online ne güzel idi. digiturk'un her aboneliği telefonda online evine gelip yapması ama iptal için faks çektirmesi faks gelmedi demesi gibi adetaa.
  • internetten okumasi cok mubahtir, ucuz filan da olsa hard copy'sini almak olmaz, neden, cunku karizma yapiyorsunuz sanilir wsj okuyunca..
    http://www.wsj.com/

adindan anla$ilacagi uzre, finans haberleri buyuk yer kaplar, gunluk borsa, fon ve faiz verileri car$af car$af do$enir.. genelde muhafazakar, cumhuriyetci, anti-komunist, pro-life tadindadir yapilan yorum ve ele$tiriler.. yazarlarin*** cogu oldukca kalitelidir, lakin konuyu bilmeyen insanlar icin biraz teknik* dil kullanirlar..
  • erdoğan'ın namert dediği gazete. istemsiz güldüm.
  • abd dışişleri bakanlığı sözcüsü victoria nuland'ın kınadığı gazete. gazete düşürülen türk uçağının suriye hava sahasında düşürüldüğünü iddia etmişti ve buna en büyük tepkiyi rte'den sonra abd gösterdi. ama işin garibi, kızmalarının sebebi şu cümlede saklı.

'müttefikimiz türkiye'yi ne kadar güçlü biçimde desteklediğimizi biliyorsunuz ve biz her türlü sızdırmayı kınıyoruz''

evet anahtar sözcük sızdırma !!!! aha ben buna çok gülüyorum, ortada sıçan var yandan geç*
  • gerçek olan şu ki: türkiye'de bütün işlerin boka sarması gibi, suriye konusunda da türkiye hızlıca batmaktadır. wikileaks belgeleri de ilk açıklandaığında; başta iktardakiler olmak üzere, hemen herkes yalan ve uydurma demişti. fakat geçen sızıntı wikileaks'te ünlü türkler kitabını okuduğumda söylenenlerin yalan olmadığı, her şeyin doğru olduğunu anladım. şimdi de aynı şey; amerikalıların söylediğine göre sızıntı olmuş! yani wikileaks'te olduğu gibi amerikalı yetkililer yalanlamadı yine sızıntı oldu demekle yetindi. yani sizin anlayacağınız uçak uluslararası karasularda değil, suriyenin karasularında düşmüş.
  • 130 yaşına basmış ve 130 yıl içindeki en kritik hikayelerini içeren bir pdf yayınlamışlar

şu anda burada
  • her ne kadar murdoch ailesi tarafindan yonetilen bir gazete de olsa, ki ayni aile fox news gibi organizasyonlarin da sahibi (dow deyip gecelim), hala dogru ve tarafsiz analiz cizgisini korumayi basariyor. dogru ve tarafsiz dediysem yanlis anlasilmasin, standart makaleleri icin gecerli bu durum, koseyazarlari icin degil. koseyazilari catir catir fox news'un biraz daha akli basinda versiyonlari.

eger sosyal liberal ya da progressive bi politik egiliminiz varsa ama business ve finans odakli bir gazete okumak istiyorsaniz wsj kesinlikle tavsiye edilebilir; koseyazarlarini atlamak sartiyla. onlar da genellikle son 2-3 sayfaya sikismis oluyorlar da cok sikinti cikmiyor.

abd'de okuyan ogrenci kardeslerimiz icin bilgilendirme: haftalik 1$ seklinde bir promosyonlari da var ki ayda 4 dolara hem smartphone, hem tablet versiyonlarina ulasiyorsunuz, ayrica evinize de gunluk getiriyorlar. gecici promosyon da degil, yillardir devam eden ogrenciler var bu sekilde.
  • http://wsj.com/ sitesine ula$imdan aldigi paradan zaman zaman feragat eden gazete. ornegin bugun tum haberler bele$.
  • amerikanin politikasi geregince son zamanlarda turkiyenin avrupa birligine girisini desteklemis olan gazete. hemen her sayisinda "turkey in europe" basligi ve ay yildiz + yildizin cevresindeki abyi simgeleyen 12 yildizin bulundugu logo yer alir.
  • 1889 da kurulmus olan ve 9 nisan 2002 tarihinde ilk renkli baskisini yapmis en cok okunan finansal gazete. (tam tarih veriyorum cunku alip sakladim ilerde satip zengin olucim)
hesabın var mı? giriş yap