• tsotb 1996 kasımında stig johansen, glenn morten and arild christensen tarafından kurulmuştur. yakın zaman sonra grup, ola aarrestad, anita auglend ve ingfrid stensland ile bağlantıya geçmiştir. o sıralar gruba "purgatory" ismi verilmişti ancak benzer isme sahip gruplar olduğundan (sadece amerika'da 3 tane), all alone'un çıkmasından sonra grup adı değiştirilmek zorunda kalındı ve 3 ay sonra, şubat 97'de demo şarkıları kaydetmek için studyoya girdiler. kayıt, ünlü norveçli grup november then'in basçısı olan gulleiv wee tarafından yapıldı. studyo provalarından sonra the sins of thy beloved, bunlardan üç tanesini, italian nocturnal music tarafından yayımlanacak "all alone" mcd'sine koymaya karar verdiler. eylül 1997'de grup ikinci klavyeci anders thue ile bağlantıya geçti.
    ocak 1998'de the sins of thy beloved, sound suite studiosunda terje refsnes tarafından yapılan "silent pain"i kaydetti. bu pete johansen'nin bulunduğu ilk kayıttı.
    bir çok firmayla görüşüldü ancak napalm records ile 1998 mart'ında anlaşma imzalandı.agustos 98'de grup sound suite studio'ya debut-albumleri "lake of sorrow"u kaydetmeye girdiler.
    "all alone" mcd'sinden iki parça - "all alone" ve "worthy of you" - studyoda orjinalinden daha iyi hale getirilecek halde tekrar düzenlendi. album içindeki fotoğraflar fotoğrafçı petter hegre tarafından çekildi.
    "lake of sorrow" albumunun ismi kayıttan hemen önce oluşmuştur. isim uzun olmamalıydı, diğer yandan the sins of thy beloved'in biraz da karanlık ve romantik stiliyle uyuşacak derecede gothic olmalıydı.
    şarkı sözlerinin sadece bir özetleri bulunuyordu albumde. şarkı sözleri tamamen basılı olan albumleri dinleyenlerin sözleri incelemekten müziğe dikkatlerini veremediklerini düşünüyorlardı. sözler glenn morten, arild ve anders tarafından yazılmışlardı ama hepsi kendi şahsi kelimeleri idi, hiç biri beraber yazılmamıştı. grubun şarkı sözlerine gelince her bir grup üyesinin yaratıcılığı katkıda bulunuyor. eğer bir şarkı üyelerden biri tarafından yazılmışsa, provada bunu çalıyor ve diğer üyeler kendi notalarını kendileri yazıyorlar.
    2000 yılında perpetual desolation'ın piyasaya sürülmesinden sonra yedi üyeden üçü muziksel ya da kişisel nedenlerden daha çok turlardan sıkıldıkları için grubu bıraktılar. 2002'de grupta hala aktiftiler ama bu yana kadar onlardan ufak tefek söylentiler çıktı.
    ayrıca gruptaki her bir üyenin müzikal geçmişi epeyce farklıdır. neredeyse hepsi gençlik yıllarında bir grupta çalıyorlardı.

*
  • gayet güzel müzik yapmalarına rağmen 2001 yılından beri herhangi bir faliyetleri olmayan grup. tüm grup üyeleri aynı anda müzik yaptıklarını unutmuş olmalılar, başka bir ihtimal gelmiyor aklıma. hayır bari dağıldıklarını deklare etselerdi de biz de bilseydik.
  • 2000li yılların başında radyodan kasete şarkı kaydetme zamanlarıydı. şarkının son 1 dakikasını kaydedebilmiştim. o zaman shazam vs yok. aradan 20 yıl geçti. melodisi hep dilimdeydi. kaç kişiye söyledim,mırıldandım. yok bulamadım. hatta buraya da yazmıştım. brutal vokal,keman,kadın vokal diye :) 23 sene aradım durdum. yüzlerce şarkı dinledim. aklıma geldikçe aradım. aradığım zamanlar bazen eşim de yanıma geliyor,artık o da hırsla bulmamı bekliyordu :)))) bu gece buldum. vallaha buldum. yeminle buldum :) hayatımda yapılacaklar listesindeki bu şarkıyı bulmanın yanına tik attım bu gece (: ulan önceden albüm üzerinden de geçtim ama sırayla artık albümlerin tamamını atlatarak değil,şarkıları sonuna kadar dinlemeye geçmiştim.
    the sins of thy beloved / the flame wrath
    çok mutluyum çooook

norveçli grup. iki albümleri var. maalesef dağıldılar. keman ah keman (:

`:https://youtu.be/kl2ztyjjbiy `
  • 7 kişiden oluşan,norveçli grup.theatre of tragedy e benzetiliyolarmış.benziyolar bence de ,tarzlarının yanında bayan vokallerin sesleri de neredeyse aynı.bayan vokal ve keman sevenler grubu dinlemeli, "until the dark"ı kesinlikle dinlemeli, kaçırmamalı.vokal harika, keman solosu ondan harika.ömür boyu dinleseniz bıkmazsınız,diğer tarafta özlersiniz.öle bişey.
  • inanilmaz bir keman kullanimi, aralara serpistirilmis kimi zaman ciglik cigliga aglayan kimi zaman derinden sakin sakin sarki soyleyen harika bir bayan vokalle , hic kimselere benzemeyen guzel bir grup..
  • 2000'de 3. albumlerini çıkartıp sonra sesleri sedaları kesilen grubun dağıldığı hakkında söylentiler dolanmaktadır.
  • theatre of tragedy'nin yanısıra tristania'yı andıran grup.
  • 1996'da "all alone" u (mcd) piyasaya sürmeden önce isimlerini purgatory den tsotb'a değiştirmişlerdir. daha sonra 1998'de lake of sorrow, 2000'de perpetual desolation albümlerini çıkarmışlardır. 7 kişiden oluşan grubun kadrosu:
    anita auglend - vocals
    glenn morten nordbø - guitars and vocals
    arild christensen - guitars and background vocals
    ingfrid stensland - keyboards and piano
    ola aarrestad - bassguitar
    stig johansen - drums
    anders thue - keyboards and piano

bu arada grubun yaş ortalamasının da 24 olduğunu da belirtmek isterim
  • glenn morten nordbø adlı kişinin artık vokalleri tamamen üstlendiği grup.
hesabın var mı? giriş yap