aynı isimde "the sims (film)" başlığı da var
  • insanı kaderci de yapabilen oyun.

çok güzel geçinen bir çiftim vardı. önceki gün save edip yatmıştım. sonraki gün işten döner dönmez hemen başına oturduğumda kadıncağızım da işten eve dönüyordu. nasıl olduysa cart diye araba çarptı ve öldü zavallım. hadi ordan dedim ve oyunu tekrar son kaydettiğim yerden açtım. kadıncık yaşıyordu. işten döndü ve ona hemen komut verip caddeden uzaklaşmasını sağladım. eve girdi, yemek pişirirken yanarak öldü. offf yaa, nedir bu saçmalık diye söylendikten sonra oyunu tekrar başa aldım ve kadıncık evine sağ sağlim döndükten sonra snack yiyerek doyurdu karnını. tamam dedim, artık ölmez. derken uykusu geldi ve yatırdım onu. sabah saatin ziliyle uyandı. yataktan çıkarken yere düştü ve öldü. geber dedim ve kalktım oyunun başından.
  • akıllara ziyan oyun. aldık karizma bir adam, zenci falan yaptık, adını da ali koyduk..çişe götürüyoruz, yemek yediriyoruz, zırıl zırıl ağlıyo karı isterim diye. hadi onu geçtim arıyoruz betty'i eve çağırıyoruz, uykum geldi diye bar bar bağırıyo. yok mudur bu oyunda ne istediğini gerçekten bilen?
  • yapabildiginiz kadar aile bireyi yapin ve hepsini 4 duvar arasina yerlestirin.evin duvaralrina sigdigi kadar somine koyun.hepsini yaktiktan sonra evde yangin cikmasini bekleyin.asil eglence bundan sonra baslar.ev halki cilgina doner.ama evde kapi olmadigi icin evden kacamazlar.hangisinin en son ölecegi hakkinda arkadaslarinizla bahse girin.cok eglenceli bir oyun.
  • bana hiç eğlenceli gelmeyen bir oyun. göstergeleri yükseltmekten başka bir amacı yok gerçektende.... para kazanıp aldığınız her şey göstergeleri daha çok yükseltmeye yarıyor. ve zaman o kadar hızlı gidiyor ki "bugün tuvalete gireyim, yarın da yemek yerim" gibi aptalca hesaplar yapıyorsunuz. iyi deneme ama olmamış bence....
  • sabah trafiginde,otobusten disariyi izlerken,iki saniye icin de olsa yolda yuruyen kendi halinde bir vatandasin kafasinda yesil bir zimbirtinin dondugunu gordugum anda uninstall karari verdigim oyun.
  • ilk versiyonundan son versiyonuna kadar pets gibi tırt paketler hariç aşağı yukarı bütün paketleri kurup oynamış, (bazı iç mihraklardan hiç takdir görmemiş olsa da) delicesine mimari kasmış bir insan olarak, hayatımda bir kez body shop'ı açıp aşağı yukarı bana benzeyen bir karakter yaptığım oyundur. o karaktere ne mi oldu? uzaylı sikti. bi süre karnı burnunda dolaştıktan sonra (bu ara karakterimiz doğal olarak erkek ve "doğal olarak" hamile) kriptonit topu gibi bir evladım olmuştu. zeki mi zeki, çalışkan mı çalışkan, yeşil mi yeşil.

genel bir şey söyleyecek olursak, her güzel şey gibi 3. versiyonunda boku çıkmış bir oyun bu. en güzel versiyonu ise 2. versiyonuydu.

bi keresinde de ters haç şeklinde minaresi olan davut yıldızı şeklinde bir cami yapmıştım bu oyunda. duvarlara asmak için üzerinde allah, muhammed yazan yuvarlak levhalardan falan tasarladım, internetten mum şeklinde ışıkları olan dev avizeler indirdim, günlerce uğraşıp vantilatör buldum, kırmızı şeritli yeşil halılar kullandım. sonra bu dev yapıyı, büyük emeğimi, türkiye'de sims üzerine faaliyet gösteren simaniac com diye sikko bi siteye yükledim. bu arada o sitenin yaş ortalaması 4 falandı ve "ınsnlrn dni ınnçlryla dlga gcmy utnmymusn x(x(" şeklinde messajlarla afaroz edildim. sonra beni banladılar. emeğe yazık lan. duvarları boyamak için turkuaz ağırlıklı fayans motifi bile yaptım photoshop'ta... ama acımadılar, yıktılar, yok ettiler caanım yapıyı. tabii ergen ne anlar emekten?

ayrıca birçok kez kardeşler arası çekişmelere konu olmuş oyundur. ben de kardeşimin yaptığı evin yanına şöyle bir sürpriz yapmıştım:

http://img199.imageshack.us/…g199/1750/attackik.jpg
  • bir bob newbie vardır, bilenler bilir.
    the sims oyununu alıp bilgisayarına kuran her kişi, çok fazla oyunla haşır neşir olmasa da bob newbie ve zarif eşi betty newbie'yi bilir.
    bob newbie, sims oyununun tutorial kısmında görev yapan vefakar bir simdir.
    hepimize sims'i öğreten odur. bu nedenle sims oynayan herkes için çok önemlidir bob kişisi.
    şişkoluğuna aldırmayız, her şeyi yiyip yiyip oraya buraya atmasına kızmayız, ikide bir geğirip karnını sıvazlamasına bozulmayız.
    davet edilmeden her yerde bitip evin her odasında elini kolunu sallayarak gezinmesine gücenmeyiz.
    bob newbie, sims oyununun bir demirbaşıdır, mortimer goth gibin aynı.
    her neyse, sadede gelmek icab ederse, bendeniz her ne kadar bob newbie kişisinin evinde hiç oynamasam da-zaten göt kadar evi vardır bunun, en ucuzundan bir iki eşya vs- her açtığım eve mutlaka gelir, bir yemeğimi yer giderdi şahs-ı muhterem.
    ve fakat son ziyarete gelişinde evde çıkan yangında feci şekilde yanarak can verdi. ne diyeceğimi bilemiyorum. koskoca bob newbie, üstelik onun evinde de oynamadığım halde gözümün önünde yandı kül oldu.
    buradan sevenlerine seslenmek istiyorum, metin olunuz. bir bob gider, bin bob gelir.
  • 14-15 yaşlarındayken deli gibi oynadığım oyun. ilk oynamaya başladığımda dedim ki harika simsler yaratıp, onlara süper bir ev, hayat, kariyer yaratacağım. tabi öğrenmek lazım önce, baktım mortimer goth'la bella goth'un evi güzel, bunlarla oynayayım biraz diye düşündüm. eve girdim mortimercım bi yemek yap da çoluk çocuk yesin dedim, dedim ama kim bilebilirdi ki zalim kader, hain kader mortimer'ı aldı bizden yangın vesilesiyle*. çocuğunun, karısının gözü önünde ölüverdi adam. işte bu olaydan sonra the sims'i de sims 2'yi de en fazla 2 gün normal oynayabildim. havuzda boğarak, odanın her tarafını şömine yapıp, kapıyı kaldırarak falan yani sıkıldıkça sims öldürerek oynamaya başladım*. bir de nasıl pis, kapitalist insansam şifre falan bilmiyorken deli gibi saunadır, harika koltuklardır, plazma tvlerdir almak istiyorum ama param yetmiyor. simslerin de kariyerleri malum yok 15 arkadas edin, yok kitap oku, yok modun iyi olsun sıkıldım. bir eve 8 adam doldurdum. yurt kıvamında en kötü yatakları falan aldım. hepsini işe yolladım bir süre. iyi kazandılar 8 kişi olunca, istediğim miktara ulaştıktan sonra en sevdiğim karakter dışındakileri hunharca öldürdüm* sonra kalan tek karakterle zengin, mutlu bir hayat yaşadık.
    gerçek hayatta iyi bir insanım, valla.
  • müzikleri mükemmeldir ve bunların sadece the sims'e özel olarak bestelenmiş olmaları ayrı bir mükemmeldir.

the sims'i en son 8 yıl önce falan oynamıştım sanırım, ama bu parçalar o kadar harika ki oyun unutulsa da insanın aklının bir köşesinde yer ediniyorlar ister istemez.
    building mode 1
    building mode 3
    buy mode 1
    buy mode 3
  • keşke iş bulmak ve biriyle evlenmek bu kadar kolay olsaydı denilen oyun.. *
hesabın var mı? giriş yap