• 4. sezonu flashbackler açısından harika olmuş anime dizi.

--- spoiler ---

en başından beri gizemlerle dolu gowther’in tüm hikayesi, elizabeth-meliodas ikilisinin laneti, tüm ayrıntılarıyla 3000 yıl önceki kutsal savaş, estarossa’nın hikayesi, tanrıça ırkının yok oluşu, merlin in geçmişi ve meliodas ile olan ilişkisi, drole ve gloxinia’nın on emir’e katılışı gibi bir çok konuyu aydınlığa kavuşturdu.

ancak sezon, hikayeyi ortada bırakarak bitmesi açısından ve yiğidim ban’a çok az yer vermesi itibarıyla benden küfürleri kaptı.

--- spoiler ---.
  • s5-e20:

--- spoiler ---
    -- escanor'un yaşam enerjisi bedenini yakarak tüketmektedir, artık yolun sonuna gelmiştir--

escanor:
    merlin!
    seni hep sevdim
    sadece rosa'ya benzediğin için değil.
    bana herkese davrandığın gibi davrandın.

merlin:
    her şeye fazla anlam yüklüyorsun
    seni gözlemlemek ilgimi çekmişti.

escanor:
    bundan bile memnunum.
    kalbinin bir köşesinde yaşadığım sürece.

merlin:
    artık çok geç
    her şey için çok geç
    artık geri dönemezsin
    escanor!
    beni daha önce bulmalıydın
    mümkünse 3.000 yıl önce

escanor:
    ne olursa olsun dostun olacağım
    kararın ne olursa olsun
    hani suçu üstlenirsen üstlen

merlin:
    biliyor muydun?!

escanor:
    hayır sadece içime doğmuştu.
    tanıştığımız günden beri gözlerin çok mutsuz bakıyor

anlaşılan vaktim kalmadı

sağlıcakla kalın millet

elveda, merlin
    -- merlin koşarak alev alev yanan escanor'a sarılır ve öper, bu esnada yüzü yanar ve iz kalır --

merlin:
    duygularına karşılık veremedim.
    yaşadığının kanıtını
    bedenime ateşle kazıyacağım..
    sevginin izini
    bedenime ateşle kazıyacağım

escanor:
    seninkisi yalnızlık dolu bir sevgiydi.
    tatlı bir şekilde kalbi sarhoş eden mükemmel bir şarap.
    fakat ben onu taşıyacak bir kadeh olamam.
    sana yalvarıyorum tanrı'm!
    lütren bir gün bu sevginin sığacağı bir kadeh ortaya çıksın.

--- spoiler ---
  • güzel, eğlenceli bir anime serisi ancak animelerdeki genel yapı gereği ne kadar zorlanırsa zorlansın ana kahramanın herkesi eninde sonunda karşısındakini alt edeceğini anlıyorsunuz bir süre sonra.
    zaten kim yenecek acaba diye seyredilmiyor sanırım. nasıl yenecek acaba bu sefer diye izliyoruz. bir de 3. sezonda kötü karakterle daha özensiz gibi geldi ama seriye alışkanlıktan olabilir bu durum.
    ayrıca şef'in hangi ırktan olduğu 3. sezonun ortasında hala net anlaşılmadı. kafada bir tahmin oluşuyor ama net cevabı bekliyoruz bakalım.
    bu arada ufak bir

----spoiler-----
    ilk sezonun sonunda sayıyorum sayıyorum adamlar 6 kişi ( orjinal günah takımı). cevabı 3 sezonun ortasında alıyorsunuz :)
    ----------
    kısaca zevkle izlenir.
  • klişedir. evet tek sözcükle bu animeyi anlatmam gerekirse böyle derdim.

biraz açarsak eğer yeni başlayanlar için iyi bir başlangıç olacaktır.

veteran anime severler içinse anca çerez olur. özellikle shounen konusuna hakim olanlar böyle düşünecektir. ayrıca ana karakterin sürekli bir kadına taciz seviyesinde saldıralar yapması da can sıkıcı.

dragonballz gibi ana karakterin güç seviyesi öyle bir noktadaki yan karakterler ezik ezik geziyor. yan karakterlerin neredeyse hiç bir işlevi yok. zaten taktik strateji filan da yok. kim daha güçlüyse o kazanıyor.

şuraya da tek cümlelik özetini bırakayım.

--- spoiler ---

sevenlerin kavuşamadığı anime
    --- spoiler ---
  • be kadar vasat bir anime olsa da anime/manga dünyasının en iyi, ingilizce tabiriyle badass karakterlerinden birine sahip. escanor.
  • bu ay içerisinde 4.sezonu başlayacak olan anime. çizim olarak hunter x hunter'daki gibi biraz çocuksuluğa kaçsa da yeri geldiğinde gore içerikler göstermekten kaçınmıyor.
  • ciciklere pafupafu yapilmasi bariz dragon ball'dan alinmis. fena degil, izlenir.
  • 3.sezon bittikten sonra yeni sezon ne zaman diye araştırırken 1 buçuk saatlik bir filmi daha olduğunu öğrendiğim anime serisi.

the seven deadly sins the movie:prisoner of the sky ismi izlemek isteyenler için netflix'te mevcut.
hesabın var mı? giriş yap