• gördüğüm en eski uygulayıcısı joey tribbiani'dir. mitch denen adam sıkı bir friends izleyicisidir o kadar.
  • barney stinson'a göre aslında naked genius'tır, gözünü açmıştır zira.

--- spoiler ---
    all these years, i've been suiting up when i should have been suiting down.
    --- spoiler ---
  • how i met your mother'in woo girl'den sonra dilimize! kazandirdigi yeni deyim. olay soyle oluyor. simdi erkek kadinla barda tanistiktan sonra, barda cisimi yapamam senin eve gidince orada yapabilir miyim diyor. eve gelindigi zaman bir bahane ile erkek salonda yalniz kalinca ustunu basini cikarip kadini bekliyor. bunu goren kadin da heyecanlanip, erkegin de ozguvenini takdir ederek ona vermeye razi oluyor. yalniz en onemli nokta 3 denemeden 2'sinde ise yariyor olmasi. arada bir terminator hesabi sokakta cirilciplak kalanlar da olabilir yani.
  • --- spoiler ---

i mean, i' m like batman. but this mitch fellow, he' s superman.

he just rips off his clothes and he' s good to go...

--- spoiler ---
  • bu bölümde gözden kaçırılan bir konu da lily'nin hazırladığı 50 reasons to have sex listesidir.
  • --- spoiler ---

ilk olarak friends s03e07'de joey tarafından monica üzerinde denenmiş ancak başarıya ulaşmamış taktiktir.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

the olympic gymnast who stuck the landing duruşu ile barney stinson a bir kez daha hayran bırakan bölümdür.

hap!

--- spoiler ---
  • ntv yayınlarının en tipik özelliği, bilimsel verileri sade bir dille anlatan kitapları veya dergilerinin olması. çıplak adam da aynen böyle bir kitap. tepeden aşağı bilimsel verilere dayalı bir kitap olmasına rağmen, yoran bir anlatımı yok.

kitabın akıcılığını ve eğlenceli oluşunu şöyle özetleyeyim. kitabı elimde görenler, şöyle bir baktılar ve bir şekilde okumaya başladılar. ayak üstü de olsa bir kitap kendini okutuyorsa, benim gözümde başarılıdır.

kitabın içeriğini de başlıklar halinde. (gözler, kulaklar, penis, popo, sakal, bıyık, vb.) böyle olunca da kitap derli toplu olmuş. hangisi ilgini çekiyorsa ya da hangisinin tarihsel evrimi meraklandırıyorsa, açıp oradan başlıyorsun.

haa, erkekler okumaya "penis" başlığından başlıyor ama olsun, bu zaten bilinen bir şey. şaşırtıcı olan şey kitabı eline alan 4 kadının da "popo" başlığından başlaması. lan?

velhasıl kitabı aldığım günden beri de yanımdan ayırmıyorum. mesela erkeklerde saç dökülmesinin nedenlerini merak ediyorum, açıp bakıyorum. mesela - kadınların aksine - erkeklerin sakallarının neden var olduğunu merak ettim, gene açıp bakıyorum. öyle bir kitap işte. konusu ilginizi çektiyse, tavsiye olunur.
hesabın var mı? giriş yap